Rainer VakraFoto: Alar Truu
Toimetas Kristin Aasma 12. oktoober 2017 17:24
Tallinnas on pärast kohalikke valimisi Keskerakond ja sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) valmis koalitsioonikõnelusi alustama, selgus täna Vikerraadios peetud Tallinna linnapeakandidaatide debatil. 

"Olen korduvalt öelnud, et oleme valmis osalema linna juhtimises ja pärast valimisi istume erakondadega maha," ütles SDE linnapeakandidaat Rainer Vakra lisades, et kindlasti tulevad koalitsioonikõnelused rasked, kuna Keskerakonnal on Tallinnas olnud probleeme korruptsiooniga, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Vakra sõnul on koostöö välistatud Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinnaga, kuna linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar on korruptsioonisüüdistusega kohtu all, ning EKRE-ga.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas ning Savisaare Liidu ja Tegusa Tallinna esindaja Urmas Sõõrumaa ei välistanud koostööd ühegi poliitilise jõuga.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) linnapeakandidaat Raivo Aeg ütles, et nemad ei soovi teha koostööd Savisaare Liidu ja Tegusa Tallinnaga ning EKRE esindaja Martin Helme ja Reformierakonna linnapeakandidaat Kristen Michal ütlesid, et nad välistavad koostöö Keskerakonnaga.