Olin Eestist ära ja pärast seda mõne kena päeva Dirhamis. Tagasi linna tulles nägin kahjuks ühte valimisreklaami. Vabandan, aga ükskõik kes sa ka oled – kui kuulud erakonda, mille kampaania põhineb vastandumisel, siis normaalsel inimesel oleks piinlik. Mul on teist kahju ja teie pärast häbi. Kohutavalt häbi.

Nii väiksel rahval ei ole aega, et teineteisega tülitseda ja materdada. Pole ka aega, et teisi kopeerida. Minul pole kunagi ega saagi olema häbi olla eestlane. Eestlane olla on privileeg ja luksus. Eestlane olla on seisus. Seisus aga kohustab. Teie aga, kes kirjutate ennast ühe või teise värvi alla, olete nagu suurärimees, kes riigi sünnipäeval läheb naeratades ning ennast eliidiks pidades vastuvõtule, aga oma kaupluses töötavale teenindajale ei võimalda isegi sellist elu, et tema naeratus ei oleks hambutu.

Mul on teie pärast kurb. Kõige müstilisem on muidugi see, kui sõimad ilmselget korruptantlust, aga ise oled samamoodi kilekotimees. Oh teid, kellele poliitik olemine pole isegi enam ainuke töö, kus ta hakkama saab (tegelikult ei saa), vaid vaimne seisund, erakordselt raske puue, mis on ainuke mentaalne haigus, mida riik toetab.

Kahjuks ei ole mul võimalust olla sinu ema, isa või õpetaja, kes saaks õigel ajal kere kuumaks kütta, nurka panna või teha häbi-häbi. Ahjaa, need tegevused on ju keelatud, kusjuures ilmselt ettenägelikult. Istu, Eesti poliitik, sinu hinne on 2+! Pluss oli lisatud kaastundest, et sa nutma ei hakkaks. Jookse nüüd kiiresti ema juurde. Sealjuures usu ja tea, et ka sinu vanemad, juhul kui nad veel elavad ning näevad maailma suuremalt kui nende raiskuläinud laps, tunnevad häbi. Nad aga vaikivad ja löövad tänaval pilgu maha.

Kirjutan alla enda nime – Marek Sadam –, et sa mind teaks, kui tänaval vastu tuled. Sina oled number, lõika see endale kõrva sisse või löö templiga taguotsale. Sa oled lihakeha. Sinust saab varem või hiljem maitseta vorst, mida poes keegi ei osta. Sinu säilivusaeg on kahjuks aegumatu, sest rumalus ei kao maa pealt. Ma ei õhuta viha, vaid käitun sinuga samamoodi nagu sina enda valijaga. Tule enda võltskristallist tornist alla. Sa pole Eesti ja sa ka ei juhi Eestit. Eestit juhib lihtne ja leidlik Eesti elanik, mis sest, et hambutu naeratusega. Aga aus.

Marek Sadam on laulja.

Jaga artiklit

73 kommentaari

P
pole kedagi valida  /   21:05, 16. okt 2017
meie riiki kipuvad valitsema saamatud ja rahahaned, vaimupuudega küünikud, tahaks nende rümpasid pigem näha kusagil kraavi põhjas, mida traktor kinni ajab, mitte võimu juures.
P
Port  /   11:46, 16. okt 2017
Ausalt ,ei saa aru kelle poole Sadam pöördub.Kes see teie on, kelle pärast tal kurb on.Miks Sa Marek arvad, et sa targem oled kui mina.Kuidas sa siis ei tea ,et rõõm ja kurbus käivadki käsikäes.Peab ikka päris sinisilmne olema,et mitte teada ,et rikkad lähevadki rikkamaks ja vaesed vaesemaks.Suured sulid sõidavad tõllas ja väikesd ripuvad võllas.Seda seaduspärasust ei õnnestu kellelgi kunagi muuta.Mingi Lenin proovis ,aga hiljem selgus et ta oli veelgi hullem kui muidu sulid.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis