Kommentaar

Marek Sadam | Mul on teie pärast kurb (72)

Marek Sadam, 12. oktoober 2017, 17:07
Olin Eestist ära ja pärast seda mõne kena päeva Dirhamis. Tagasi linna tulles nägin kahjuks ühte valimisreklaami. Vabandan, aga ükskõik kes sa ka oled – kui kuulud erakonda, mille kampaania põhineb vastandumisel, siis normaalsel inimesel oleks piinlik. Mul on teist kahju ja teie pärast häbi. Kohutavalt häbi.

Nii väiksel rahval ei ole aega, et teineteisega tülitseda ja materdada. Pole ka aega, et teisi kopeerida. Minul pole kunagi ega saagi olema häbi olla eestlane. Eestlane olla on privileeg ja luksus. Eestlane olla on seisus. Seisus aga kohustab. Teie aga, kes kirjutate ennast ühe või teise värvi alla, olete nagu suurärimees, kes riigi sünnipäeval läheb naeratades ning ennast eliidiks pidades vastuvõtule, aga oma kaupluses töötavale teenindajale ei võimalda isegi sellist elu, et tema naeratus ei oleks hambutu.

Kahjuks ei ole mul võimalust olla sinu ema, isa või õpetaja, kes saaks õigel ajal kere kuumaks kütta, nurka panna või teha häbi-häbi. Ahjaa, need tegevused on ju keelatud, kusjuures ilmselt ettenägelikult. Istu, Eesti poliitik, sinu hinne on 2+! Pluss oli lisatud kaastundest, et sa nutma ei hakkaks. Jookse nüüd kiiresti ema juurde. Sealjuures usu ja tea, et ka sinu vanemad, juhul kui nad veel elavad ning näevad maailma suuremalt kui nende raiskuläinud laps, tunnevad häbi. Nad aga vaikivad ja löövad tänaval pilgu maha.

Kirjutan alla enda nime – Marek Sadam –, et sa mind teaks, kui tänaval vastu tuled. Sina oled number, lõika see endale kõrva sisse või löö templiga taguotsale. Sa oled lihakeha. Sinust saab varem või hiljem maitseta vorst, mida poes keegi ei osta. Sinu säilivusaeg on kahjuks aegumatu, sest rumalus ei kao maa pealt. Ma ei õhuta viha, vaid käitun sinuga samamoodi nagu sina enda valijaga. Tule enda võltskristallist tornist alla. Sa pole Eesti ja sa ka ei juhi Eestit. Eestit juhib lihtne ja leidlik Eesti elanik, mis sest, et hambutu naeratusega. Aga aus.

Marek Sadam on laulja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee