(TÕNU TALIVEE)

Paar päeva tagasi leidsin end apteegist. Keskmisest kahvatum nägu peas, ostsin kraadiklaasi ja külmetusravimeid. Ei tea, kas jätsin mingil põhjusel mulje, et kavatsen ravimitest kõhu täis süüa ja siis tööle edasi jääda, sest proviisor küsis – miks te kraadiklaasi vajate, kui nagunii tööd jätkate?

Muigasin ja ütlesin, et tegelikult suundun just kodu poole. Hiljem hakkasin apteekri lause peale mõtlema. Küllap näeb ta sügistalviti iga päev inimesi, kes ostavad kotitäie rohtusid ning teevad siis tööd edasi. Aga ei tohiks ju. Viirused nakkavad imelihtsalt, paar päeva hiljem võivad olla juba pooled kolleegid haiged. Ja kes siis selle üle rõõmustab?

Paljud tööandjad lubavad nüüdisajal tööd teha kodukontoris, nii et ma ei näe põhjust, miks ei võiks tõbisena veidi teistest eemal olla. Ja kui kodus töötamine pole võimalik, siis tasub haiguslehele jääda. Nii teed teene iseendale ja ka teistele.

Jaga artiklit

3 kommentaari

E
E.  /   16:20, 15. okt 2017
Just nimelt klienditeenindaja peakski haigena koju jääma, sest ta puutub kokku paljude inimestega, keda võib nakatada. Ilma palavikuta saab väga hästi haiguslehte- minul on näiteks loomupäraselt madal temperatuur, kui ma gripisena või muus viiruses tunnen, et no nüüd on küll kindlasti vähemalt 37, siis on tegelikult ainult 35,2 kraadi.
E
ei saa  /   09:46, 13. okt 2017
raha on vaja elamiseks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis