3
fotot
Toomkiriku jumalateenistus. (Martin Ahven)

Alles hiljuti Taavi Rõivase ja Luisa Värgi laulatanud EELK peapiiskop Urmas Viilma on selgelt väljendanud oma seisukoha perekonna väärtuste osas – nii omasooiharus kui ka abielu rikkumine on selge patt. Kiriku arvates tuleb inimestel ikka eksimisi ette ja kõige tähtsam on lepituse otsimine.

Paraku jäi kirikuisa Õhtulehele tabamatuks. EELK konsistooriumi avalike suhete assistent Toomas Nigola põhjendas seda Viilmaa eemalolekuga. „Peapiiskop on viimastel päevadel olnud tervisega seotud uuringutel ning praegu tööasjadega ei tegele.“

Küsimusele, kuidas hinnata Rõivase kohatut käitumist kauges komandeeringus, Nigola vastas, et EELK kindlasti ei võta positsiooni kellegi niisuguses personaalküsimuses.

„Üldiselt on aga kiriku seisukoht mõistagi teada: iga inimese kutsumus on armastada Jumalat üle kõige ja oma ligimest nagu iseennastki ning see peab väljenduma armastusest kaalutletud ja lähtuvates tegudes nii suurtes kui ka väikestes asjades,“ ütleb ta.

„Kui aga keegi ka eksib selle armastuse vastu, nagu siin langenud maailmas ikka juhtub, tuleb lepitust otsida nendega, kellele haiget on tehtud ning teha kindel otsus Jumala abiga edaspidi mitte kunagi enam patustada,“ lisab Põlvas kirikuõpetajana teeniv Nigola.

Õpetaja Toomas Nigola on Põlva Maarja kogudust teeninud juba 10 aastat. (Teele Nigola/FB)

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ametliku delegatsiooni liikmed pidasid septembri lõpus Malaisias maha peo, kus naisterahvaid koheldi kohatult.

EAS on juba Kagu-Aasia ärivisiidil aset leidnud delegatsiooni mõnende liikmete kohatu käitumise pärast kahetsust avaldanud. Selgus, et naisi ahistas reformierakondlane ja endine peaminister Taavi Rõivas.

Jaga artiklit

26 kommentaari

K
kesik  /   11:44, 16. okt 2017
SEL VIILMAALKULL AUSPILK EIOLE ET TEMA ALLUVAD SELLIST ASJA ÖIGUSTAVAD
M
MuinaJulle  /   20:57, 12. okt 2017
Sellel maailmal pole häda midagi ja ega lange ta ka kuskile. Aga ristikirik saab nüüd ise veenduda, et Rõivas´te abielu sõlmimises Jumala käsi mängus ei olnud. Kõik toimus Taavi ja Luisa tahtel ja "mustakuuemehe" heaks kiidul.
Taavi on tavaline mees ja mehed ei ole loomupäraselt monogaamsed. Selle ületamiseks kulub keskelt- läbi 2-3 naist ja "käsulauast" pole ka suurt abi. Monogaamseks kasvatakse ja see, mis suudab lõpuks meest "kiusatuses" tagasi hoida on abieluideaali teadvustamine, kohustuste äratundmine ja eetiline taipamisvõime.
Ristikirik peaks nüüd kanstlist käskima iga jumala pühapäev meestele meelde tuletada, et naised ei saa olla head emad, kui nad peavad mehe armastuse pärast pidevalt konkureerima.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis