Taavi Rõivas (Robin Roots)

Inimõiguste Organisatsiooni Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee asepresident ja riigikogu sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige Marianne Mikko mõistab Taavi Rõivase teo hukka ning leiab, et riigikogu asespiiker peaks tehtu tõttu tagasi astuma.

„Inimõiguste aspektist on siin tegemist naistevastase vägivallaga. Mehel, kes on olnud Eesti poliitmaastiku eliidis, ei jää muud üle kui asespiikri kohalt tagasi astuda.”

Mikko leiab, et selliste ahistamisjuhtumite vähendamiseks on oluline teavitustöö. „Ei saa olla vaikiv hääl, kui inimese õiglus- ja sündsustunnet on riivatud." Mikko lisab, et ahistamisjuhtumite tõkestamisel töötab nii informeerimine kui ka häbiposti panemine nagu meedia seda praegu teeb.

„See on parim vahend, et tõkestada selle mentaliteedi jätkuvat vohamist ja levimist.”

Jaga artiklit

70 kommentaari

E
enne  /   11:37, 13. okt 2017
inimese põhjatampimist peaks ikka uurima kuidas asi tegelikult oli, miks see väidetav ahistatu 3 nädalat hiljem rääkima hakkas. Poliitiline tellimus!
J
jeh  /   10:10, 13. okt 2017
kui inimesed on nii ülemakstud, et hakkavad ennast jumalateks pidama olles samal ajal võimetud riiki juhtima, milleks nad ju on valitud , siis on ikka rahva probleem, kes lubab kandideerida kõikvõimalikel kurjateguijatel ja tobudel. Rõivas on nende kõrval lihtsalt noorusest ettevaatamatu ja tal nagu enamusel teistelgi valitutel ja kandideerijatel puudub töö tegemisest ja vastutusest arusaam.
Sõimame siin ühte, et kõik ülejäänud võiksid ilutseda oma rahahunnikute otsas.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis