Jaak Madison (Tiina Kõrtsini)

Taavi Rõivast süüdistatakse ühel Malaisia lähetuse peol teisele eestlannale jõulises ligitikkumises. Sageli välislähetustel käiv kolleeg riigikogust Jaak Madison peab juhtumit harukordseks.

„Eks tööreisidel võidakse vahel võtta napsu näiteks võõrustajatega, aga üldiselt sellist kooma joomist ikka ei ole. Vahel võetakse mõni õlle või mõni klaas veini,“ selgitab Madison tava.

„See, mis Taavi Rõivas väidetavalt tegi ja kuidas see välja nägi – ma ei ole seal juures olnud ja ma ei tea, mis seal juhtus – vajaks ka teise osapoole kommentaari. Kui see tuleb, saab teha adekvaatseid järeldusi,“ ei kipu mees esiti siunamisega kiirustama.

Madisoni sõnul tasub hinnangutega ettevaatlik olla, sest siin võib muu hulgas peidus olla ka poliitiline motiiv enne valimisi. „Kui mindi üle piiri ja tunti ohtu oma elule või tervisele, siis selleks on olemas politsei. Mitte nii, et kolm päeva enne valimisi juhuslikult tuleb mingi vihje ja suur lugu meedias,“ arvab ta ning tunnistab: „Tegelikult on Rõivas ise rumal, et sellise asjaga hakkama sai. Ja veel enne valimisi!“

Loo avalikuks tulekul mängib Madisoni sõnul rolli ka Rõivase staatus, millega mees peaks ka ise arvestama. „Ma arvan, et seal on vahe, kas sa oled lihtsalt delegatsiooni liige ja ärimees kuskilt ettevõttest või oled riigi ametlik esindaja endise peaministrina. Seal on suur vahe sees,“ ütleb Madison.

„Kui minnakse üle piiri, siis on mõlemal juhul see lubamatu. Aga kui võtta riigi kontekstis, kui tegemist on välislähetusega, kus otsitakse uusi ärivõimalusi Malaisias, mis on väga suur võimalus Eestile riigina, siis kumb on suurem häbi, kas see, kui suvaline ärimees saab jamaga hakkama või selleks on vabariigi ekspeaminister? Maine ja kuvandi poolest on viimane kahtlemata hullem,“ arvab ta.

Madison, kes ka ise lugematul hulgal välislähetustel käinud ning eri üritustel osalenud, ei ole enda sõnutsi kunagi ühtki sarnast juhtumit oma silmaga näinud.

„Seda, et kedagi basseini lükatakse või hakatakse vastu tahtmist käperdama, ei ole ma küll kunagi kuulnud. Aga et minnakse välja ja võetakse klaasike juua või minnakse klubisse, tehakse ikka, eriti kui on järgmine hommik pikemalt vaba ning vara ärkama ei pea. Ahistamise asja ma pole küll kunagi kuulnud!“ on mees veendunud.

Kas abielumeeste või -naiste truuduse murdmist ka on ette tulnud? „Seda mul pole ka au või õnn näha olnud. Aga kui tähelepanu ei pööra, kas sõrmus on sõrmes, võib see muidugi märkamata jääda. Aga ma ise küll pole tähele pannud,“ ütleb Madison naerdes.

Jaga artiklit

35 kommentaari

V
välislähetustes  /   14:38, 13. okt 2017
võiks ka napsuvõtmise lõpetada, see pole asi, milelks rahvas teile mandaadi andis - rahva raha eest välismaal joomas käia.
A
A   /   16:55, 12. okt 2017
Haloo ,haloo , pedepenid ! - Madison on näritud kont !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis