Eesti uudised

EAS: Malaisia ahistamine on kahjustanud kogu visiiti ning riivanud teisi Eesti ettevõtjaid (55)

Denes Kattago, 12. oktoober 2017 12:51
Trader'si hotelli katusebaar Kuala Lumpuris.Foto: Vidapress
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pressiesindaja Mariann Sudakov avaldas kahetsust Kagu-Aasia ärivisiidil aset leidnud delegatsiooni mõnende liikmete kohatu käitumise üle.

„EAS on alati eeldanud, et äridelegatsioonide liikmed, kes esindavad Eestit, teevad seda väärikalt. EASil on väga kahju, et Singapuri ja Malaisia ärivisiidi üksikud delegatsiooni liikmed on programmivälisel ajal käitunud viisil, mis on kahjustanud kogu visiiti ning riivanud ka korrektselt käitunud Eesti ettevõtjaid, kes kuulusid samasse delegatsiooni,“ ütleb Sudakov Õhtulehele.

Samal teemal

Tema sõnul pole EASi poole ükski Singapuri ja Malaisia visiidi äridelegatsiooni liige või delegatsiooni mitte kuulunud inimene ahistamissüüdistustega pöördunud ning väidetavatest ahistamisjuhtumitest saadi teada ajakirjanduse vahendusel.

„Küll aga on EAS teadlik juhtumist, kus ametliku programmi välisel ajal toimus juhtum, kus delegatsiooni mitte kuulunud naine lükati basseini. Delegatsiooni juht Erki Mölder otsustas juhtunuga seotud delegatsiooni liikme edasise programmi osas delegatsioonist välja arvata. Ühtlasi otsustas EAS, et intsidendi põhjustanul ei ole aasta jooksul võimalik osaleda EASi poolt korraldatavate ärivisiitide delegatsiooni koosseisus,“ selgitab pressiesindaja.

Sudakovi sõnul polnud see programmiväline üritus, kus ahistamine aset leidis, ärivisiidi ametlik osa ja seda üritust ei korraldanud EAS. „Tegu oli baariga, mida külastasid delegatsiooni üksikud liikmed enda soovil ja programmivälisel ajal. Delegatsiooni kuulunud EASi esindajad ei olnud ühegi nimetatud intsidendiga seotud.“

EAS ei tasunud ühtegi selle õhtuga ehk programmivälise tegevusega seotud arvet. „Ärivisiidiga seotud reisi- ja majutuskulud ning osade ürituste korraldamise eest tasusid delegatsiooni kuulunud ettevõtted. EAS tasus transpordikulud sihtkohas ning samuti osade üritustega, näiteks äriseminaride korraldamisega Singapuris ja Malaisias, seotud kulud. Kogu ärivisiidi eelarve oli suurusjärgus 15 000 eurot,“ lisab ta.

Täna avaldas Eesti Päevaleht loo, kus väidetakse, et septembri lõpus pidas osa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ametliku delegatsiooni liikmeid Malaisias peo, kus naisterahvaid koheldi kohatult.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee