Harju maakohus mõistis neljapäeval neljaks aastaks vangi 29-aastase Eduardi, keda süüdistati sugulise iseloomuga kuritegudes lapseealiste kallal.

Süüdistuse kohaselt tülitas Eduard mullu novembris ning tänavu kevadel kokku neljal korral liinibussides ja kinos alla 14-aastaseid tüdrukuid, istudes nende kõrvale ja hõõrudes oma jalga intensiivselt vastu kannatanuid. Ühe episoodi puhul ahistas Eduard kinos mitme minuti vältel 9-aastast kannatanut, katsudes vaatamata keelamisele korduvalt käega kannatanu põlve ja reit.

Juuni alguses peeti Eduard kahtlustatavana kinni ja vahistati. Ta kahetses oma tegu ja tunnistas, et on haige inimene, kelle huvi noorte tüdrukute vastu lööb välja pärast alkoholi tarvitamist.

Kohus lahendas kriminaalasja kannatanute säästmiseks lühimenetluses

Eduard tunnistati süüdi lapseealise (sh noorema kui 10-aastase, s.o. seksuaalse enesemääramise vastaste kuritegude mõttes arusaamisvõimetu inimese) suhtes muu sugulise iseloomuga teo toimepanemises. Menetluskuludena mõisteti temalt välja 1223 eurot.

Kohtuotsus ei ole jõustunud. Selle saab edasi kaevata, kui apellatsiooniõiguse kasutamise soovist antakse teada 7 päeva jooksul.

Jaga artiklit

1 kommentaar

J
jalle  /   16:30, 12. okt 2017
need venelased!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis