Soomes avastasid randa põõsaid pügama suundunud töötajad kaldale uhtunud päästerõnga, mis pärineb ilmselt 23 aastat tagasi põhja läinud parvlaeva Estonia pardalt.

Paarkümmend aastat merepõhjas lebanud päästerõngas leiti Jussaare rannast, kui Soome metsavalitsuse (Metsähallitus) töötajad läksid pügama sealseid roosipõõsaid ja märkasid rannal oranži, kõvasti räsida saanud rõngast, kirjutab Soome meedia.

Rõngalt võis selgelt lugeda „Estonia“, mis tähendab, et tegu on 1994. aastal põhja läinud parvlaevaga, mis viis endaga märga hauda 852 inimest.

Ilmselt muutis rõnga välimust 80 meetri sügavusel – kus Estonia vrakk merepõhjas lamab – olev kõrge rõhk.

Metsavalitsus andis rõnga üle Helsingi ülikooli Tvärminne zooloogiajaamale,  teavitati ka riiklikku muinsuskaitseametit.

Jaga artiklit

25 kommentaari

M
mälestus  /   10:24, 13. okt 2017
Pärast Estonia hukku oli meri Topuniidi randa ( Saaremaal ) uhtunud palju igasuguseid jalanõusid. Seal oli nii laste-, naiste-, kui ka meeste jalanõusid. Arvan, et see oli laevahuku järgneval, kevadel, kui juhtusime sealt läbi sõitma. Mõtlesin tookord, et tore oleks, kui omaksed tunneksid jalanõud ära - jääks mingi mälesus või oleks midagi vahetut maha matta. Meist jäi rand puutumata, muutmata. Küllap oleks olnud raske, kui mitte võimatu, seda kõike ka korraldada. Inimesi poleks see ettevõtmine ka tagasi toonud.
U
Uppi  /   01:05, 13. okt 2017
Pioneer Mart Laar peab saladust. Riigisaladus on kalevi alla pandud inimpõlve.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis