Peeter Ernits (Teet Malsroos)

Lõuna ringkonnaprokuratuur alustas kriminaalmenetlust keskerakondlasest riigikogu liikme Peeter Ernitsa avalduse alusel, milles ta palub uurida, kes ja mis põhjustel allkirjastas Kambja elaniku vallavolikokku kandideerimisest loobumise avalduse ja kas tegemist võis olla allkirja võltsimisega.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist kinnitati, et Peeter Ernitsa prokuratuurile esitatud avalduses sisalduvate väidete kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku võltsimist käsitleva paragrahvi alusel. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Kambja valla valimiskomisjon tuvastas viis inimest, kelle keskerakonna Tartumaa piirkonna juht Peeter Ernits olla väidetavalt pettusega valimisnimekirja meelitanud. Ernits on pettusekahtlust eitanud. „Need viis inimest võtsid oma kandidatuuri tagasi pärast seda, kui vallaametnikud neid mõjutasid,“ sõnab Ernits, kes pöördus avaldusega prokuratuuri. „Palusin uurida, kes kirjutas ühele kandideerimisest loobumise avaldusele alla. Inimene ise väidab, et tema seda ei teinud.“

Politsei lõpetas Peeter Ernitsa avalduse alusel alustatud kriminaalmenetluse möödunud nädala lõpus Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal, kuna ei leidnud tõendamist, et allkirju oleks võltsitud.

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
Arusaadav  /   17:56, 12. okt 2017
Tädikestele tehti kohapeal puust selgeks, et nad ei kandideeriks keskide nimekirjas, Kohalikul võimul on elanikkond ikkagi sabapidi pihus. See, kes ei allu, saab neli aastat tunda mida võim tegelikult tähendab.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis