Eesti uudised

Prokuratuur uurib valimistega seotud võimalikku allkirjavõltsimist (2)

Siim Randla, 12. oktoober 2017 13:45
Peeter ErnitsFoto: Teet Malsroos
Lõuna ringkonnaprokuratuur alustas kriminaalmenetlust keskerakondlasest riigikogu liikme Peeter Ernitsa avalduse alusel, milles ta palub uurida, kes ja mis põhjustel allkirjastas Kambja elaniku vallavolikokku kandideerimisest loobumise avalduse ja kas tegemist võis olla allkirja võltsimisega.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist kinnitati, et Peeter Ernitsa prokuratuurile esitatud avalduses sisalduvate väidete kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku võltsimist käsitleva paragrahvi alusel. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Kambja valla valimiskomisjon tuvastas viis inimest, kelle keskerakonna Tartumaa piirkonna juht Peeter Ernits olla väidetavalt pettusega valimisnimekirja meelitanud. Ernits on pettusekahtlust eitanud. „Need viis inimest võtsid oma kandidatuuri tagasi pärast seda, kui vallaametnikud neid mõjutasid,“ sõnab Ernits, kes pöördus avaldusega prokuratuuri. „Palusin uurida, kes kirjutas ühele kandideerimisest loobumise avaldusele alla. Inimene ise väidab, et tema seda ei teinud.“

Politsei lõpetas Peeter Ernitsa avalduse alusel alustatud kriminaalmenetluse möödunud nädala lõpus Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal, kuna ei leidnud tõendamist, et allkirju oleks võltsitud.

Samal teemal

14.10.2017
Valimised viinaga ja viinata, Guinnessi võltsimisrekordist rääkimata
11.10.2017
Politsei kontrollib vihjeid häälte ostmise kohta
10.10.2017
TÕSISED SÜÜDISTUSED: valimistel kandideerivad haiglajuhid mõjutavad töötajate hääli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee