Eesti uudised

Uus elamine on soetatud, kuid puudub raha pliidi ja ahju renoveerimiseks

Kodu kaotanud ema: „Ootus poja silmis ja küsimärk tema pea kohal murravad mu südame! Ma ju lubasin talle turvatunnet...“

Kristiina Tilk, 12. oktoober 2017 00:01

141 KOMMENTAARI

m
Muller/ 10. november 2017 14:41
Tere.,
hea päev mu ilusad inimesed. see sõnum on teie jaoks. Kas sa oled väsinud vaevanud? see on siin jälle. See on potentsiaal, et saaksite rikkaks ja kuulsaks saama.
Kui teil on soov olla rikkalik, kuulus, mõjukad ja hästi tuntud riigis ja kaugemalgi. See on võimalus sulle oma soovi täita. Hakka Illuminaatide liige vabaks. Vendlus algatab uusi liikmeid ja see on teile võimaluseks olla liikmeks ja olla rikkalik. Võta ühendust muller.illuminate@angelic.com või võtke ühendust +1 (267) 5275626
a
Allan/ 10. november 2017 14:40
Tere.,
Minu nimi on hr Juluis ja ma olen era laenu laenuandja, pakun laenu koos internetiga 3%, pakkudes nii laenu kui ka ettevõtteid ja üksikisikuid. Kui olete huvitatud kiire laenust, võtke nüüd ühendust homefortheneedy06 @ gmail.com
n
Nuuks/ 14. oktoober 2017 14:18
Liina oli aastaid tagasi(enne poja sündi) sama korteri omanik ja teab täpselt, millises seisus need küttekolded olid juba siis. Kuidas pole kusagile minna? Ema elas/elab 5-6km kaugusel alevikus ja kindlasti võtaks oma lapse enda juurde aga proua on vist suhted emaga ära rikkunud?
m
Muti/ 13. oktoober 2017 10:13
Mis üksikema, ta ju lahutatud naine , üksikemad olid ikka latsega tütrikud. Kuidas mulle see kerjamine ei meeldi, otsigu abi oma laste isadelt kui ta neid teab!
u
Urmas/ 12. oktoober 2017 17:02
Pliit tundub pildil küll korras olema! Kütmise ajal on siiber ikka lahti? Millal korstnapühkija lõõrid puhastas? See pliit küll välja vahetamist ei vaja!
e
Elekter aitab/ 12. oktoober 2017 17:39
Soojuspump järelmaksuga ja asi ants ,pole vaja puuküttega jännata päevast päeva.
a
Aga / 13. oktoober 2017 02:42
kui vool ära läheb?See korter võib asuda kusagi viimases urkas,kui nii odav hind.
e
Eesti energia / 13. oktoober 2017 20:49
On nii rikas et suudaks kõik õhuliinid asendada kaablitega ja dubleerida jaotusvõrgu et välistada el katkestused. Selle asemel....
a
aga.../ 12. oktoober 2017 15:59
kui iga siin targutav kommentaator aitaks seda õnnetukest ( no oli ise loll aga anname andeks) kas või 1 euroga, oleks kolmandik raha juba koos.
s
selleks peaks olema / 13. oktoober 2017 08:11
miski ülilihtne võimalus, et samast kommentaariumist (ja ka muudel netilehtedel näiteks noori muusikuid toetada jms.) pangalehele minemata oleks asi ära tehtav.
e
Ekspert/ 12. oktoober 2017 15:14
Hea , et lool pilt juures ja Liina ise ka pildil.
Palun vaadake pliidi pilti. Kōik ilusi heleda seguga āra parandatud, see hele segu on hea indikaator, mis nāitab meile , et tahm seni ikka korstnasse lāinud, mitte pliidi ukse vahelt tuppa.
See on loomulik, et peale pika kūtmisvahet algul natuke suitsu sisse aja, eriti veel praeguste vihmaniiskete ilmadega. See on hea pliit, tuleb osata ainult asjale lāheneda. Kes oli see pottsepp, kes asja uurimas kāis, see on ise kūsimus.
k
kata / 12. oktoober 2017 17:06
Meil oli kortermajas peale pakettakende ette panekut alati tõmbega mingi jama. Pidi koridoriakna praokile tegema , et üldse tõmbama hakkaks. Peale pikemat vahet kütmises aitab vahest ka pliidilõõris ajalehe põletamine ja samuti näeb siis ka seda kas üldse tõmmet on .
n
No / 13. oktoober 2017 18:00
muidugist kui pakettaknad kinni on pole hapnikku tulel põlemiseks.
e
13. oktoober 2017 19:27
ega nad tikutoosis elavad
p
14. oktoober 2017 22:47
Pōlemiseks vaja minev ōhk ( hapnik ) saab korterist vāga ruttu otsa. Koos pakettakendega tuleb ka ventilatsiooniklapid panna, sest ega siis akendega ei jōua kogu aja kinni - lahti māngu teha.
l
leiab uue mehe / 12. oktoober 2017 14:37

a
aitaks/ 12. oktoober 2017 13:38
kui teaks keda aidata. See ahjumure ei ole üle mõistuse, sest meeskond teeb selle ära aga kuhu ja kellele??
..ffia ristiisa
m
murr/ 12. oktoober 2017 13:16
olen 63 aastane mutt.Lõhkusin ahju ise ära,puhastasin kõlblikud kivid ära ja lasin potsepal 1000.euro eest uue ahju teha.Tapeedin ,pahteldan,panin isegi kipsplaati seina, ühesõnaga teen kõike.Pole õppinud aga enda jaoks võtan kätte ja teen.Ja päris hästi tuleb välja oma arvates.Lihtsalt on tahtmist vaja!
n
13. oktoober 2017 10:28
Noh, oled tubli ju! Kõigile pole sellist annet ja ettevõtlikkust looja poolt antud.
n
No / 13. oktoober 2017 18:01
saamatud jäävadki saamatuteks.
t
Tuulikki/ 12. oktoober 2017 10:38
Väga tubli naine! Ta on siiski erand, kuna enamik tegelikult õnnetuid paare ei lahuta, ega lähe lahku vaid seetõttu, et naisel ei ole "kuhugi minna"...Lihtsalt elatakse koos ja teinekord valetatakse endale, et "laste pärast"- huhh, ega lapsed lollid pole!ka kõige pisemad näevad ja tunnetavad ema-isa vahelist kehva või olematut suhet, kus ei ole hea kasvada. Kui ikka armastus ning igasugune austus teineteise vastu on kadunud, on alati mõistlik lahku minna ning alustada oma elu otsast ja see juba on laste pärast! Tihti on lastel lahkuläinud vanematega palju parem elu, sest need korrad, kus saadakse kokku isaga on palju väärtuslikumad. Isa pühendab nt rohkem aega ja väärtustab palju enam enda lapsi, millest siis ehk aru ei saanud, kui kõik koos elati jne. Rääkimata sellest, et kumbki lahkuläinud lapsevaneb võib leida enda kõrvale hea kaaslase ning tõelise armastuse! Tubli on loo peategelane. Praegu on raske, aga ma näen ja usun, et heade inimeste abiga saad oma ahjud korda ning tasapisi remonti teha. Ära tunne piinlikkust lapse ees. See ongi lapse jaoks samuti õppetund, kus saad selgitada, et me soovime parimat, kuid vahel ei lähe asjad nii, kuis plaanitud. Oluline on edasi minna ning pürgida eesmärkide poole. Lõpuks läheb kõik korda! :)
r
Rahvuslane/ 12. oktoober 2017 10:56
Lahutamine tuleks ka keelata nagu koosoluseadus. Mõlemad on patud ja Jumala vastu elamine. Ja kui naine lahutab, peaks ta elu lõpuni kandma musta hõlsti ja rätti, nagu kristlasele kombeks.
a
Aga/ 12. oktoober 2017 14:20
Võib-olla kannaksid hoopis vägivaldsed ja ebaväärikad mehed musta hõlsti ja rätti?
v
viisakas/ 12. oktoober 2017 16:45
l
lapse jaoks "õppetund"/ 12. oktoober 2017 10:59
Alles oli uudis, kus heategevuspeo SÖÖMAajal koguti raha NÄLJAS laste jaoks. Milline küünilisus - ise süüa, sest kusagil on lastel nälg. Kui iga selline ülesvuffitud peokülaline võtaks oma hoole alla 1 viletsuses elava pere ja aitaks teda kasvõi mõnes lootusetus olukorras, oleks meie Eesti elu palju inimsõbralikum. Aga koguneme ülesmukituna delikatesse sööma, et poseerida piltidel ja ... oma täiskõhuga näljaseid lapsi toita.
a
12. oktoober 2017 11:34
aga see "ülesvuffitud peokülaline" oma panust juba tegi nüüd on sinu kors
*
12. oktoober 2017 11:34
v
12. oktoober 2017 12:06
Välismaa kuulsad ja kummalised ülesvuffitud jagavad tänavatel näljastele ja kodututele sooja suppi. Mine pane meil mõni "mütsike" seda tegema, vaata kuidas ta sellele reageerib. Mis puudutab "minu korda", siis olen annetusi teinud ja teen ka edaspidi, ilma et ülesvuffituna pildi peale poseerima jookseksin.:)
a
13. oktoober 2017 00:53
Aps "kors" autori poolt parandatud, ja nii suur pahameel
t
to lapse jaoks.../ 13. oktoober 2017 01:08
sa tee asjaga algust. alati on läheduses mõni abivajaja, võta ta oma tiiva alla ja toida- kata. tegelikult on väga paljud niimoodi üritanud abivajajat aidata aga need abistatavad on vahest nii nahaalsed, et hakkavad aina rohkem ja rohkem tahtma. jah selliseid on vähe aga neid on. tegelikult ei ole ju vahet kuidas head tehakse. samuti ei ole need heategijad süüdi selles, et kuskil lapsed nälgivad. igal juhul aitäh neile, et aitasid. sina tee sama ja ära vingu
j
12. oktoober 2017 11:29
ja tulemus on nagu sa ise siin näed
m
mis tulemus?/ 12. oktoober 2017 12:13
Mitte üks asi siin elus ei ole lõplik! See, et naisel hetkel on raskused tekkinud, ei ole kaugeltki tulemus. See on algus, paremale elule ja on loomulik, et elus tuleb takistusi ette. Lahkuminek (eriti, kui peres on laps/lapsed) ei ole mitte kunagi lihtne. See naine on väga tubli ning tegutsedes, nagu ta siiani on teinud (mitte ei istu käed rüpes), leiduvad kindlapeale lahendused! Tema laps õpib ema kõrval, et elus on kõik võimalik, kui sa sead eesmärgi ning liigud selle poole, kasvõi väikeste sammudega. Iga sammuga oma unistusele lähemale :) Soovin teile edu!
n
nõustun/ 12. oktoober 2017 11:32
see pole kuhugi minna, uhh, kui palju oma olen oma elus sellist juttu kuulnud. Üks endine kolleeg, 2 lapse ema ka vist elab veel praegugi õnnetus suhtes, kus mehega igapäevaselt tülitsevad ja alandavad teineteist, armastus sai vist juba laste sünniga otsa. Vähemalt 3aastat tagasi, kui sealt ettevõttest ära tulin, olid nende lapsed üks 4 klassis, teine aasta vanem. Häiriski see, et naine pidevalt kurtis kolleegidele, kui loll ta laste isa on ja kuidas temast mingit kasu pole. Küsimuste peale, miks ta siis on selles suhtes? Miks ta midagi ette ei võte jne, hakkaski see hala: aga kuhu mul minna? Ma pole nii rikas, et korterit osta või üürida. Tegelikult on alati lahendus olemas, kui seda vaid soovida. Selles suhtes on turvalisem olla abielus, sest lahutusega jagatakse vara pooleks nt. läheb ühine kodu müüki ja poolest rahast saabki kumbki sissemaksu uue kodu ostmiseks. Vabaabielu pole hea,, nii tuleb tihtipeale emmal kummal käed taskus minema jalutada. Pole kuhugi minna...noh, väga vähe on neid inimesi, kel pole vanemaid, mitte ühtegi head sugulast, parimat sõpra, kelle juures saaks peatuda ajutiselt ning samas alustada oma elu ülesehitamist. Kui ei saa lubada üürikorterit- ei pea ju olema mingi häärber, kui saab otsida ka pisema. Pole raha, et üürida? Küsi palka juurde. Kui ei anta, asu otsima uut, paremat töökohta, kus oleks suurem palk, et sa saaksid oma elu muuta jne. Inimesed, ärge raisake enda elu! Lastele on see samuti väga vale eeskuju.
e
Et/ 12. oktoober 2017 14:22
Teoorias on alati kõik väga lihtne.
t
teooriale.../ 12. oktoober 2017 14:38
...ja loll on see,kes vabandust ei leia, oma tegevusetusetusele siis! Kes pole elus ikka viitsinud omale eesmärke seada, ega näinud vaeva, et neid saavutada,ongi lihtlabane käegalööja, nagu Teie! Tean päris mitut sõpra ja tuttavat, kes on rasketest situatsioonidest väljarabelnud, just rabelnud! Ja mitte teiste, vaid enda abiga! Ära kaardistanud, mida ise peab tegema ja kust alustada, et oma olukorda muuta.
l
lugeja/ 12. oktoober 2017 10:27
Ahi maha lammutada (selle saad omade jõududega) ja osta tonni eest valmiskamin. Näeb hea välja ja annab sooja hetkeliselt korraga väga palju. Halb asi on see, et päevas peab mitu korda kütma. Aga ma tean kes õhkküttekaminaga kütab 270m2 kahekorruselist maja. Ja küttekulud on ulme väiksed. Tal on siiamaani keskküttekatel ostmata. Keskkütteruumis on tühjus. Ta ei peagi seda enam vajalikuks. Maja on hästi soojustatud ja õhtul kütad kaminat ning elu on lill.
m
mine sa, kaminamüüja, õige kah/ 12. oktoober 2017 11:07
j
12. oktoober 2017 11:34
ja korstna tõmbab läbi akna välja, jah
n
No/ 12. oktoober 2017 12:04
kui inimene ütleb,et raha napib,mismoodi ta siis selle tonnase kamina ostab?Kamin on vaja kohale tuua ja lasta paigaldada.Kui seda lasta teha spetsialistil siis läheb teine tuhat veel.Küttekolle ning paigaldus peab vastama ohutusnõuetele.Selline kamin mis oleks korraliku ahju vääriline ,maksab kõvasti üle lihtsa ahju hinna.Ime,et te veel ei soovita punkri ahju osta.Talv on tulemas ning mõistlik oleks teha praegu sama ahi küttekõlbulikuks ning talv üle elada.Kui elu jälle rööpas,siis teha korralik ahi.Samuti ei tohiks karta abi küsida.Abiküsimise saab alati tulevikus tagasi teha,abistades võimaluse piirides teisi.Abi vastuvõtmine pole häbiasi,samuti on inimesi kellele meeldib abistada.
t
to lugeja/ 12. oktoober 2017 14:13
Kes pakub üle.Arvan ,et kahetonnane on veelgi parem.
n
Naine/ 12. oktoober 2017 10:18
Eluaseme kohandamise toetust makstakse puudega või vähekindlustatud/majanduslikes raskustes isikutele/peredele. Eluaseme kohandamise toetus on mõeldud sotsiaalhoolekandega seotud eluruumide remondiks ja korrastamiseks, sealhulgas kaldteede ehitamiseks. Eluaseme kohandamise toetust makstakse küttekollete remondiks, kui see vajadus on inimese abivajaduse hindamise käigus selgunud.
p
paluks/ 13. oktoober 2017 09:51
ka lingid asjaajamise alustmiseks, meeleheitel inimene võib oma mõtetega liiga puntras olla, et ise kõike otsida
ü
üleüldse/ 12. oktoober 2017 10:15
ebatüüpiline eesti naine, kui see tõele vastab. lahkuminekul teeb tavaliselt naine koos kohtunikuga mehe puupaljaks. hiljem selgub, et ka laps on naabrimehe oma.
s
12. oktoober 2017 10:57
Sain aru, et kumbki laps pole selle viimase mehe oma ja abieluski nad polnud, mis paljaks tegemisest ja naabrimehe lapsest soiud.
i
Imelik/ 12. oktoober 2017 10:11
Kas siis ennem korteri ostmist ei näinud , millised on küttekolded?õhksoojuspum on ju ka olemas!? Kui hakkama ei saa, oleks pidanud lapse isaga koos elama. Tõid tuleb teha. Miski ei Kuku sülle taevast.
j
12. oktoober 2017 11:36
ja neid ju jagatakse tasuta
k
Kui/ 12. oktoober 2017 12:42
küttekolded ja korter oleks korras,et koli sisse ja ela,siis oleks ka hind vastav.Näha ju pildilt,et vana lobudik ,millel väärtus olematu.Plika peaks oma häbi maha suruma ning mitte kartma abi vastu võtta.Isegi rikkad ja tugevad inimesed ei karda abi küsida kui häda käes.Meil on palju häid inimesi kes abistavad meelsasti. Tagasihoidlikkus ja uhkus on muidugi tore aga see ei vii edasi.Täiskasvanud inimesed saavad väga hästi aru abivajajast ega pea seda mingiks häbiasjaks.
u
uus/ 12. oktoober 2017 10:03
pulk lubas aidata, kuid pettis. ms valu uut pulka endale saada.
a
Anu/ 12. oktoober 2017 10:54
kõik pulgad on sead ja joodikud . Nad magavad diivanil ja vahivad jalkat ning vaidlevad kohtunikuga.
m
12. oktoober 2017 11:37
mis pulk, halvaks läinud sardell

e
12. oktoober 2017 10:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
12. oktoober 2017 10:13
Meie laiuskraadil pead elama kodus, kus külmal ajal soe oleks. Ma ei tea ühtegi riiki maailmas, kus sellises kohas ilma rahata küttekolde saaks või ilma sooja eest maksmata hakkama saaks (kui sul on puuküttel toimiv ahi, siis on ju peaaegu võimalik, aga kolle ise peab ikka töökorras olema). Millegipärast arvan, et sellel emal ja lapsel on olemas üsna kallid nutividinad, telekas, kohviaparaat vms, ilma milleta mingi aja siiski hakkama saaks.
n
nipitiri/ 17. oktoober 2017 20:20
nutividinate teemal sa küll nüüd eksid..
n
17. oktoober 2017 20:20
nutividinate teemal sa küll nüüd eksid..
l
lugeja/ 12. oktoober 2017 09:58
võiks saada mingi kontakti,vahest saan aidata,teeks algul pliidigi ära,saab vähemalt kütta
l
Lugejale/ 12. oktoober 2017 12:47
Palun võta Õhtulehega ühendust.
m
12. oktoober 2017 09:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
L
.../ 12. oktoober 2017 10:06
p
puud metsas/ 12. oktoober 2017 10:08
Kui tellid puud siis 90 protsenti , et tuuakse märjad puud .
n
12. oktoober 2017 10:14
Nagu näha, Teie täiesti õige argument ei meeldi eriti:)
m
mees/ 12. oktoober 2017 10:22
võrus tuuakse kuivad puud koju,hinnaga 33euri rumm
r
rumm?/ 12. oktoober 2017 12:38
rattarumm? rumm pudelis?
z
zorru/ 12. oktoober 2017 11:18
Pöördu esmalt perearstipoole ja ära enam toeast väja mine.!!!
m
m50+/ 12. oktoober 2017 09:40
Enamus kaasmaalasi on ikka job...d , aga see ongi eestlasele omane , parastada ja kritiseerida abivajajaid . Riigist , tööst , palkadest parem ei räägi.
j
job...d/ 12. oktoober 2017 09:55
millised 3 tähte tuleb lisada?
a
12. oktoober 2017 10:16
s
sõna on/ 12. oktoober 2017 10:48
t
to. 09.55/ 12. oktoober 2017 10:56
Vaata peeglisse , seal on vastus . Peegel ei valeta.
p
papaaha/ 12. oktoober 2017 12:33
Kunagi oli artikkel sellest, kus küsiti mütsikeste käest kui palju maksab poes leib ja sai. Nad ei teadnudki selle hinda. Ratas käis korraks Toidupangas leivapätse pildumas ja viskas neid hooga nagu telliskive igasse korvi.
r
Ratas on tubli./ 12. oktoober 2017 14:16
Teised ei visanud midagi.
n
no neid/ 12. oktoober 2017 14:33
nö. ''abivajajaid tekib nagu seeni peale vihma, õpitud abitus, nagu keegi oma kommentaaris mainis.
t
Teil seal Õhtalehas on ikka / 12. oktoober 2017 09:39
Kapitaalselt idi.ootlik kommenteerimise systeem küll!
a
Andku see/ 12. oktoober 2017 09:37
600 eurot siia. Tulen teen uued ahjud. Materjalid ju olemas. Kuidas saaks Liinale oma konto numbri esitada, et ta mulle bensiini raha saadaks. Elan ise Antslas. Auto vōtab sajale 11-12 liitrit benssu ja liiter ōli sajale, sest ka juba vana auto. Teen pliidid ahjud valmis ja saangi omale 300- 400 eest uue auto osta.
t
To andku see/ 12. oktoober 2017 10:00
Kui sa oled natukenegi pädev uued küttekolded ehitama ja oled pottsepp sõna otseses mõttes, siis leiad selle bens raha küll ise! Ja töölkäimise kulu tuleb siiski enda kanda võtta!
o
12. oktoober 2017 10:20
Oleks pottsep, siis ma 600 euro eest vaevalt tuleks. Olen samasugune abivajaja, aga hādaga saan ka ahju ja pliidi ehitusega hakkama.
k
k/ 12. oktoober 2017 10:46
1 liiter õli sajale km , nüüd tean miks kliima soojeneb .
2
2 lapse ema / 12. oktoober 2017 09:36
enamik inimesi on alustanud 0'st. mina sain veel õnnistatud nõuka-ajal 1-toalise korteri, kus vesi jäätus panges ja WC oli hoovis. Õnneks tuli Eesti Vabariik ja kortreid sai osta (nõukaajal sai vaid vahetada ja seda ka, kui anti selleks luba). võtsin laenu, kraapisin raha kokku ja sain 1-toalise mugavustega korteri omanikuks, kuna see sara tagastati omaikule (õnn kah). Seal edasi oleme mehega jõudnud oma, laenuvaba majani.
Seega selliseid -hõbelusikas suus sündinuid - kellele 18-a saamisel korterivõtmed antakse - on vähe. Kõik mu sõbrad-tuttavad on ise endale kodu väljateeninud.
n
nõuka ajal/ 12. oktoober 2017 11:17
sai ka hoiukassast raha laenata ja koop. korter lasta ehitada, nii ma tegin.
p
Pliit ja vastavad/ 12. oktoober 2017 09:35
Kõigile nende ehitamise ajal kehtinud nõuetele.
Tuleb vaid lõõrid ja korsten KORRALIKULT tahmast, nõest, tuhast ja pigist puhastada!
k
korsten/ 12. oktoober 2017 09:53
Eemaldati miskipärast pealkirjast.

r
rp/ 12. oktoober 2017 09:29
Valitsuse silmis peavad hätta sattunud inimesed end ise aitama - nad pole ju kriminaalse taustaga end siia valetanud mugavuspagulased.
m
Mismõttes/ 12. oktoober 2017 09:28
Selle elamise puhul oli müüjal kohustus teavitada ostjat küttekehade olukorrast. Kui ta seda ei teinud, siis tegu varjatud puudusega ja ostjal on täielik õigus saada kompensatsiooni ehk siis vana omanik on kohustatud küttekolded ära parandama. Tehing vaja notaris vaidlustada.
v
12. oktoober 2017 10:29
Vōileiva hinna eest ostetud korteris ei saagi pliit ja ahi korras olla. Korterit ostes peab ikka ostja ise kōike nāgema ja kūsima asjade kohta. Mitte keegi sellise korteri mūūjatest ei ehita sulle uut ahju ehitama. annab sulle ennem see paar tuhat tagasi, mis see korter maksis .
k
kodutunne/ 12. oktoober 2017 09:26
s
see saade/ 12. oktoober 2017 10:04
jõuab heategevuse korras aidata vaid üksikuid, kusjuures abivajajaid on palju...
n
Notarisse!/ 12. oktoober 2017 09:25
Kui korterit ostes ei teavitatud ostjat, et ahjud katki, tuleb tehing nö tagasikeerata. Notar annab nõu. Müüja ei tohi varjata jorterit müües selliaeid asju.
t
tagasi keerata/ 12. oktoober 2017 11:19
ju kuhu ta siis kolib, kuuse alla, seal pole ka ahju?
u
urr/ 12. oktoober 2017 13:31
Tehingu saab tagasi pöörata küll, aga sama raha eest saab ta uue samasuguse korteri. Nii-et mis vahet seal on
a
arvan ,et ei saa/ 12. oktoober 2017 14:19
Korterite hinnad pidevalt tõusevad.
n
naine 47/ 12. oktoober 2017 09:20
Endal kunagi oli veel kehvem seis.Alustasin elu isa pinna peal (kuiv käimla,külm vesi,ahjud)väikese lapsega ja edasi elueesmärk soetada oma elamispind ja seda ka tegin.Mul ei ole kõrgharidust,mis lubaks töötada kõrgema palga peal,kuid leidsin siiski võimalusi,et oma unistust ellu viia. Ei kerjanud mitte kellegi käest,sest oleks liiga piinlik.Ei ole mitte kunagi elanud abirahadega.Eesti riigilt pole mingeid toetusi küsinud. Kui oma iseseisvat elu alustasin,siis polnud endal isegi mitte isikliku kammi,mäletan seda siiani selgelt aga ilmselt oli abi iseenda tahtejõust,et suutsin midagi ära teha enda ja lapse nimel. Kahju on nõrkadest naistest,kes eluga toime ei tule ja sünnitavad vastutustundetult lapsi.
m
muidugi/ 12. oktoober 2017 11:21
saamatud naised ei tea, kus neil tegelikult rahakott asub, aidaku kedagi ja raha tuleb :).
m
m105/ 12. oktoober 2017 16:50
Just , just laske latti madalamale .
n
Naine/ 12. oktoober 2017 17:23
väga tubli,et hakkama saite,aga targutada pole ka vaja.
s
silver/ 12. oktoober 2017 22:09
Tahad ainult ennast kiita. Hakkame kõik rääkima,kui tublid me oleme.
k
krt/ 12. oktoober 2017 09:20
kui palju neid abisaajaid küll tekib, kus lapse isa, sugulased, õpitud abitus ja võlts tagasihoidlikkus.
n
Naine/ 12. oktoober 2017 17:25
issu on nelja tuule poole tõmmanud,sugulasi ehk pole või kui isegi on,ei koti teiste mure neid.Kõik ei ole võltsid,nii et ära targuta!
e
eakas eestlane/ 12. oktoober 2017 09:19
Siit järeldus, ära anna katteta lubadusi. Mine tööle, kogu raha ja tee omaelu korda. Kerjamine Eesti riigis hakkab muutuma juba igapäevaseks nähtuseks, see on vastik. Vastik selle pärast, et on teisigi inimesi kellel on raske, kes on haiged ja vajaksid abi, rohkemgi ehk kui see naine, aga mitte kõik inimesed ei ole nõus oma väärikust vahetama rahaks.
n
no/ 12. oktoober 2017 10:29
Ta ei ole midagi kerjanud ja abiks ei andnud ka kontot. Loe artikkel läbi, siis kommi.
j
ja milleks/ 12. oktoober 2017 11:22
o
ootab Kodutunnet,/ 12. oktoober 2017 13:36
äkki keegi saadab ,kui taskurätt peos istub aknalaual
m
mx35/ 12. oktoober 2017 09:11
Kas renoveeritavas korteris peab kõik olema viimane "euro". Saab ka odavamalt hakkama.. !000 euroga saab juba sobiva küttekolde millel saab süüa teha ja ka kütab ruumi... Kas naisel polnud ühtegi meessõpra kes oleks võinud nõu anda korteri ostul... Küsiks et millise ahju soojus on soojem kas selle mis maksab 300 eur või see mis maksab 3000 ?

s
See meie see presidendi/ 12. oktoober 2017 08:27
HELGE lapsepõlv 25 aastases õnnelikus Eesti Vabariigis.
m
Moskva kommunist-kosmonaut!/ 12. oktoober 2017 09:33
Ev pole kellegil HELGET lapsepõlve! Kõik lapsed on näljas ja söövad puulehti. Helge aeeg oli CCCPi ajal, kui lastel oli helge lapsepõlv ja kõik täiskasvanud ka elasid maru hästi, siis olid kõik õnnelikud, sest Partei hoolitses ja toitis kõiki!
j
12. oktoober 2017 08:19
Jõulud hakkavad tänavu väga varakult.
k
külmad tulemas/ 12. oktoober 2017 08:19
ei ole vaja siin hurjutada seda õnnetut naist, vaid mõelda, kuidas teda aidata saaks;
ajaleht võiks siiski tema kontonr avaldada
t
tegelikult/ 12. oktoober 2017 09:22
õpitud abitus a/la--teisi aidati, mind peab ka!
e
Ema/ 12. oktoober 2017 08:16
Tegelikult on see mitmes mõttes kohutavalt kurb lugu. Millistes emotsionaalsetes tingimustes on kasvanud naised, kes ikka ja jälle samasse suhteämbrisse astuvad? Kuidas ostab inimene korteri, eelnevalt kontrollimata, kas küttekolded on korras? Või lootiski "Kodutunde" saate vaatajana, et ostab ära, siis nutab veidi ja pressib emotsionaalselt kaasatundmist välja ning tulebki see saade ja ei teegi muud, kui uued küttekolded, elektri ja WC ning pesuruumi, noh ja pealekauba ehk ka lapse toa.
Sellised lapsevanemad käituvad oma laste suhtes niimoodi päris kuritegelikult, sest nii kasvatab ta ka oma lastest mittehakkamasaajad, kes loodavad, et keegi tuleb ja teeb, aga neil oma elu eest vastutust ei ole. Kohutavalt kurb.
a
anu/ 12. oktoober 2017 07:49
no mis sa virised, ei taha kuulsaks saada, ei anna pangakonto numbrit, mis sa üldse siis kirjutasid, küll me annetame, alati toetatud, loomulikult on raske, nuta siis edasi oma uhkuse otsas
t
to anu/ 12. oktoober 2017 13:57
ära tänita. ei ole meist keegi selliste asjade eest kaitstud. kui sinule see lugu midagi ei anna, siis mõne jaoks võib see vägagi õpetlik olla. igal juhul mõtlema panev.
k
kas laenu ei saa?/ 12. oktoober 2017 07:31
Ühe ahjujagu laenu ehk saaks, see oleks 4000 eurot. Kui perel ei ole elatismiinimumi, siis peaks vist mingit toetust saama? Mina teeksin ühe toa lamiskõlblikuks, esialgu kasvõi elektriradiaatoriga, nii et lapsel oleks hea ja soe ja ilus. Ja kui ema samal ajal rõõmsalt tapeete paneb, siis pole hädamidagi. Lapsele ei mõju halvasti mitte see, et elamine pole tipp-topp, vaid see, kui ema kannatab - lapsed võtavad siis kannatused nö enda kanda, nad ju tahavad oma ema kaitsta.
s
see elektriga kytmine / 12. oktoober 2017 07:53
tuleb ikka vägagi kalliks
e
Elektriga kytmine./ 12. oktoober 2017 08:22
Elsin ise keskküttega korteris .Talvel olid keskkütte arved üüratud.Korter oli 2 toaline ja remonditud aga kytte arved 300 euri.Otsustasin radikad välja lülitada ja el.radikad osta.El.arved olid 60 euri.seega El.on odav
o
Osta neljatoaline!/ 12. oktoober 2017 08:58
Mul neljatoaline ja väga arva on küte läinud üle 100 euri, paar aastat tagasi, kui see ränk talv oli.
k
12. oktoober 2017 18:41
Kui majas on korteriühistu, ei lase sul keegi kütet välja lülitada. Nii et uudis on fake. Ja 2 toalise korteri küttearve on 300 euri? Ise ka usud seda või?
k
12. oktoober 2017 15:02
Kes annab sulle 4000 laenu, kui tagatiseks on 1500 eurone korter.
õ
õpitud abitus nagu/ 12. oktoober 2017 07:28
Enne võiks ikka mõelda, mida ja kuhu ostad. Ainult üdini rumal inimene ei kontrolli enne korteri ostu pliiti või ei arvesta paari tuhadese lisakuluga uue pliidi jaoks.
Kui auto olemas - oleks võinud ju kuhugi külasse osta odavama korteri. Isegi mõne tuhadega saab maale!
n
No kuule/ 12. oktoober 2017 07:41
s
12. oktoober 2017 15:03
See ongi maal ja maksab 1500
n
nimetu/ 12. oktoober 2017 20:31
maal küll, aga minu teada taheti selle peldiku eest 3000
k
Kindlasti ostis/ 12. oktoober 2017 08:07
Mingi kv vahendus oü kaudu korteri. Sellisel juhul remontigu see vahendaja ahjud-pliidid! Need vahendajad valetavad ju nii palju, et osa inimesi jääbki uskuma et kõik on parimas korras! Olen paar korda kinnisvara kv vahedajate kaudu osta proovinud, aga asi on katki jäänud nendepoolse valetamise tõttu. Otse inimeselt ost ja pole probleemi!
l
Lootuses ,et küll hea Kodutunne aitab ,/ 12. oktoober 2017 09:26
mida muud saabki olla ,muidu poleks ju sellist elamist ostnud .
Ega tema pole ainuke ,kes lahku läinud ,kõik kes selle tee läbinud ,
pole midagi soojasvees suplenud ,aga no taskurätt peos nüüd küll ringi ei liikunud ...
oleks veel ,et mingi suure õnnetuse läbi elanud ,siis ootab abi ,ka need proovivad ise hakkama saada .
l
Läbi elatud/ 13. oktoober 2017 11:55
Olen ise alustanud elu korteris, kus küttekolle amortiseerunud. Esimene talv sai üle elatud tuttavatelt laenatud malmist burzuika(kokkupandav) abil, torudeks traadiga kokkuseotud vanad vihmaveetorud, klaasriie vahel. Edasi sai võetud 3 aastaks laenu ja tehtud korraliku meistri abil küttekolle.
a
ab/ 12. oktoober 2017 07:27
Isa võiks ka ikka laste pärast muret tunda! Kui ta üldse teab, et tal lapsed on!
t
12. oktoober 2017 07:46
Tütar on juba täiskasvanud ja oma elu peal, kasvatati üles ema poolt veeta ja külmas korteris kiirnuudlite peal. Loodame, et tema elu korras. Isast pole ka poja puhul juttu, lihtsalt elukaaslasega elud ei klappinud ja tuli mehe majast lahkuda. Aga ei lahkutud ju tühikäsi, sest olemas on auto (mingi pann, aga peamine, et sôidab), ja natuke raha, et korter osta . Ehk leidub veel inimesi, kes aitavad.
h
Hmm/ 12. oktoober 2017 08:44
Peab ikka raha olema, et kiirnuudlite peal elada...
K
.../ 12. oktoober 2017 11:57
Küll leidub sinusuguseid jobusid.Paku siis paremaid toite .Sina ehk sööd delikatesse siis anneta teistele abivajajatele ,et teised ka saaksid sama süüa,mis sa niisama siin kobised,
t
12. oktoober 2017 15:05
Tavaline makaron ju poole odavam
m
Miks?/ 12. oktoober 2017 08:55
Meie kultuuriruumis pole see kombeks!

v
Vaene Liina/ 12. oktoober 2017 07:04
on rumal ja vastutustundetu. Olles koos tütrega puruvaene, muretseb ta veel poja ka. Kui korteri ostis, ei taibanud isegi kontrollida, kas pliidid-ahjud korras.
v
Vanaema/ 12. oktoober 2017 09:44
Kõik ei ole nii targaks sündinud kui sina. Kõige suurematel näpuga näitajatel on tavaliselt kodune elu sassis või üksikud inimesed. Õelus-puhas õelus.
z
Ziegmund Freund/ 12. oktoober 2017 05:15
vastutust ei saa võtta ilma häbita või halvakspanuta.
Häbi on vastutuse üks osa.
Rumal inimene, ära anna ajalehele mingeid intervjuusid. Kui sul on mure ja soovid seda paljudega jagada, oled praegusel juhul vaid ärakasutatud nаrts, kelle loo lugemise eest raha küsitakse (mistõttu sellele potentsiaalselt murdosa lugejaid on) ja kuidas see sind aitab kui õhtuleht sinu pealt teenib? mh? mõtle! on jah raske sul ja emotsioneerid, aga siiski... mõtle!
f
FREUNDILe/ 12. oktoober 2017 07:41
Kuule, Freund, loe oma komm nüüd ise uuesti läbi, soovitav mitu korda, ja MÕTLE, mismoodi see seda musta auku kukkunud naist aitab. Või lükkab sügavamale auku? Ja seejärel võta vastutus. Sina ise.
j
jajah/ 12. oktoober 2017 01:56
Tuba külm, remondiks raha pole, aga koduvägivallast prii, hurraa!
l
Lugeja/ 12. oktoober 2017 06:44
Lugesin artikli läbi, koduvägivallast polnud juttugi. Naisel oli tütar, keda kasvatas üksinda. Nagu artiklis kirjas, leidis Liina julguse aastate pärast sünnitada teise lapse. Ma ei tea, aga kûsiks, kui oli selline vaesus, et nädalate kaupa ainult nuudlid, siis kuidas julges sūnnitada teise lapse, ? Juttu ei ole ka lapse isast. Siit järeldus, et ilmselt ei saada ka alimente.Ja kus elati enne paari aasta tagust kohtumist mehega, kes nüüd soovis , et Liina koos oma lapsega lahkuks? Üürikorteris?
Tegu on korraliku naisterahvaga, kellel pole vedanud. Kena on, et tal on töökoht ja auto . Muidugi, ahjud_ pliidid ei olegi naiste rida ja loodame, et saab oma kodu korda, sest kolida pole üldse odav lõbu. Edu ja loodame paremat.
e
Ehh/ 12. oktoober 2017 08:03
Vaat, sinna oleks küll Kodutunnet vaja, mitte nagu viimasel korral näidati, et terve mehemürakas majas, aga see ainult unistab. (Igas lauses oli vähemalt korra sõna unistus). Unistamise asemel oleks oma jõududega need 2 ruumi kah korda saanud.
Ma olen ise ka Kodutunde kaupu ostnud kui sinnakanti juhtun kus neid müüakse.
Aga ikka tekib vahel mõte, et kes neid valikuid teeb/otsustab, sest ega see odav lõbu pole?
u
uhh/ 12. oktoober 2017 08:48
No mitu korda "Kodutunde" saatejuht lausunud: tulime siia , sest väga sümpaatne pere...ühes saates ehitati kodu, kus perepea teeb puidust mööblit - olen kindel, et selles kodus teeniti rohkem, kui sina ja mina kokku !
k
12. oktoober 2017 11:07
Kas see saade, kus mees oli püha isa? See püha aura ongi unistus, mitte reaalsus.
l
lapse isa häbi/ 12. oktoober 2017 01:27
ja kus on lapse isa häbi? ja mitu taskurätti see on märjaks nutnud, et oma lapse ema ja lapse viletsusse lükkas?
i
12. oktoober 2017 07:49
Isa metsa, saba seljas. Kui isa on lapse sünnitunnistusel kirjas, saab temalt lapsele elatist nõuda. On olemas ka tasuta juriste, kes aitavad allapool vaesuspiiri elavaid inimesi tasuta.
v
Vanaema./ 12. oktoober 2017 09:48
Esiteks peaks keegi Liinal aitama oma hingehaavadega toime tulla. Kuni hing haige on inimene nõrk ja haavatav. Talle oleks väga head sõpra hetkel vaja.
0
09:48-le/ 12. oktoober 2017 11:19
Vanaema - väga asjalik ettepanek! Aga kuidas teda aidata, kui kardab endalegi tunnistada, et vajab abi, kuid küsida ei suuda?
k
küll tuleb varsti ,keegi uus ,/ 12. oktoober 2017 13:40
ära nüüd nii väga muretse ,selline leiab varsti
t
12. oktoober 2017 18:43
Tuleb hea sõber ja aasta pärast on uus imik majas ning isa ei ole.