Eesti uudised

Uus elamine on soetatud, kuid puudub raha pliidi ja ahju renoveerimiseks

Kodu kaotanud ema: „Ootus poja silmis ja küsimärk tema pea kohal murravad mu südame! Ma ju lubasin talle turvatunnet...“ (141)

Kristiina Tilk, 12. oktoober 2017 00:01
Elu keerdkäigud sundsid ema ja poega vahetama elukohta. Soetatud korteris aga vajavad väljavahetamist ahi ja korrastamist pliit.Foto: Alar Truu
Hiljuti lahkumineku üle elanud Liina lubas pojale, et tema elus ei muutu seetõttu mitte midagi. Ema lubas, et laps saab endale uue kodu ja koos sellega tagasi turvatunde. Paraku selgus pärast korteri ostu, et küttekolded vajavad väljavahetamist. Selleks Liinal aga raha ei jagu.

Liina seisab uksel, taskurätt peos. Tema niigi punaseks nutetud silmadest veerevad üksteise järel pisarad ja rääkimist takistavad nuuksed. Ja häbi. Naine tunnistab, et tal on kohutavalt piinlik, et on sattunud olukorda, kus ta enam iseseisvalt toime ei tule. Ometi palub ta tungivalt, et tema täisnime ega pangakonto numbrit ei avaldataks. Liinal on hirm, et teised saavad tema olukorrast teada. „See on tõesti nii piinlik. Jah, ma vajan abi. Kõige muuga saan ise hakkama, tapeedidki on ostetud, aga ahju ja pliidi ehitamiseks mul tõesti enam raha ei ole,“ tunnistab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2017
Sotsiaalministeerium: „Me ei soovi, et ligi 50 000 omastehooldajat on tulevikus ise abivajajate hulgas.“