MatusFoto: Martin Ahven
Toimetas Kristin Aasma 11. oktoober 2017 17:51
Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega riik toetab matuste korraldamist kõigi lahkunute puhul 250 euro ulatuses. Matusetoetuse määramine jääb kohaliku omavalitsuse pädevusse.

Kui kehtiva seaduse kohaselt toetatakse riigieelarvest matuste korraldamist vaid kohaliku omavalitsuse korraldatavate matuste puhul ning nendel füüsilistel isikutel, kelle pered on viimase aasta jooksul saanud toimetulekutoetust, siis edaspidi soovib riik abistada kõikide Eesti elanike matuste korraldamisel, edastas sotsiaalministeerium.

„Soovime jätta kohalikele omavalitsustele võimaluse lähtuda matusetoetuse maksmisel perekonna abivajadusest. Seetõttu saab iga kohaliku omavalitsuse üksus ise määrata matusetoetuse tingimused ja otsustada, kas ja kui palju võetakse toetuse määramisel aluseks perekonna majanduslikku olukorda või makstakse seda kõigile ühtmoodi,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Riigieelarvest matuste korraldamiseks eraldatavaid vahendeid on kohalikel omavalitsustel võimalik lisaks matusetoetuse maksmisele kasutada ka kohaliku omavalitsuse korraldatavate matuste kulude katmiseks. 2016. aastal maksid matusetoetust kokku 180 kohaliku omavalitsuse üksust (85% KOVidest) 860 700 euro ulatuses.

Eelnõu kohaselt ulatub riigieelarvest kohalikele omavalitsustele eraldatav matuste korraldamiseks mõeldud summa aastas u 3,8 miljoni euroni.

Seadus on kavandatud jõustuma 1. jaanuaril 2018. aastal.

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

eakas eestlane 12. oktoober 2017 18:57
Ikka nii, kogu elu need närakad joonud ja laaberdanud maksumaksja raha eest, kui otsad annab, jälle ühiskonna kulul ahju või auku- miks neid küll nii poputatakse, teised, kes endaga peavad hakkama saama ja kuidagi moodi saavadki, neile ei taheta ei matusetoetusi maksta ega muid toetusi kui on vaja korterit parandada või puude ostuks raha napib. Neid aidatakse aga meeleldi, kes iga päev poe juure kõlguvad ja õlut imevad.
Muumia 12. oktoober 2017 01:53
Eestis sooritatakse mõrvu ,et omavalitsus saaks surmapealt veel viimast. Näljased loomad ja linnud
söövad keha kiiresti ja saavadki matusetoetuse. Ahnetele riigiametis veel maksa peale surma.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS