Demokraatlikus riigis võib praamireisiks selga valida hingelähedased hilbud. Küll on ohtlikuks trendiks saanud liberaalne demokraatia ehk rahvakeeli libademokraatia, mis laiema silmaringiga inimesi ja terveid erakondi sildistab.

Kui president Kersti Kaljulaid mõistab avalikult hukka rahva poolt seaduslikult valitud riigikogu erakonna (EKRE), siis on see libademokraatia. Kas riigi poliitika ongi nüüd see, et materdama peab ainult üht erakonda? Olemegi lõpuks jõudnud liberaalsesse demokraatiasse, kus daamid võivad kritiseerida kõike, kuid härrasmees tohib suud paotada vaid siis, kui daam lubab?

Demokraatiat kas on või seda ei ole. Sellele ei pea külge pookima mingeid selgitavaid, vabandavaid, ilustavaid või õigustavaid epiteete. Liba- ja sotsiaaldemokraatia on maailmale hukatuslikud, sest hävitavad aastasadadega välja kujunenud tõekspidamised ja ühiskondlikud sidemed. Libademokraatia hävitab eluterve rahvuskonservatiivsuse ja hävitab eriarvamused. Eriarvamus võib olla homoseksuaalil, feministil või moslemil, kuid mitte neil, kes tahavad rahvust säilitada.

Nagu president Toomas Hendrik Ilves kolm aastat tagasi hoiatavalt tõdes: liberaalne demokraatia pole enam endastmõistetavalt hea asi ning inimesed on mures, sest on hakanud tunnetama tsivilisatsiooni haprust.

Jaga artiklit

7 kommentaari

A
Axter  /   10:18, 13. okt 2017
Demokraatia meil sisaldab tõepoolest küsitavusi. Kasvõi näiteks Rõivase lugu. Meil on nn parlamentaarne demokraatia, mis võib võimu anda selleks täiesti sobimatute isikute kätte, isikute, kellel pole peale väljanägemise mitte ühtki omadust, mille poolest neile võiks võimu usaldada. Ei haridust, ei kompetentsust, ei elukogemust, ei vastutusvõimet -- mitte midagi. Demokraatia toimimises peaks olema mehhanism, mis sellised käkid väldiks.
Kuna on valimiste aeg, siis juhin valijate tähelepanu allolevale nimekirjale. Need on need 63, kes täie teadlikkuse juures hääletasid Rail Balticu Eestile ülikahjuliku otsetrassi poolt, näidates sellega, et nad ei hooli ei Eestist ega tema rahvast karvavõrdki. Neid ei tohi enam mitte kunagi mitte kuhugi valida!Siin nad on:
Tiit Terik, Helmut Hallemaa, Liisa Oviir, Toomas Vitsut, Toomas Paur, Dmitri Dmitrijev, Maire Aunaste, Johannes Kert, Dmitri Boroditš, Toomas Väinaste, Toomas Jürgenstein, Marianne Mikko, Valeri Korb, Jaanus Marrandi, Jaanus Karilaid, Mart Nutt, Andrei Novikov, Anneli Ott, Kersti Sarapuu, Inara Luigas, Tarmo Kruusimäe, Märt Sults, Jüri Jaanson, Igor Kravtšenko, Remo Holsmer, Sven Sester, Viktoria Ladõnskaja, Martin Repinski, Tiina Kangro, Erki Savisaar, Mihhail Korb, Olga Ivanova, Hannes Hanso, Heljo Pikhof, Aivar Sõerd, Kalvi Kõva, Aadu Must, Andres Metsoja, Enn Eesmaa, Margus Tsahkna, Tanel Talve, Liina Kersna, Kalle Laanet, Arto Aas, Siret Kotka-Repinski, Madis Milling, Marko Pomerants, Marko Mihkelson, Marika Tuus-Laul, Helir-Valdor Seeder, Heimar Lenk, Mihhail Stalnuhhin, Eiki Nestor, Hanno Pevkur, Helmen Kütt, Ivari Padar, Maris Lauri, Rainer Vakra, Anne Sulling, Kristen Michal, Ants Laaneots, Urmas Kruuse, Toomas Kivimägi.
M
Mingisugust demokraatiat  /   12:41, 12. okt 2017
ei eksisteeri. Luminor on metsalise märk.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis