Osman Matammud. (Twitter/Tgcom24 )

Milano kohus mõistis eluks ajaks vangi 22aastase varjupaigataotleja Osman Matammudi (pildil) süüdistatuna mõrvades, piinamistes ja vägistamistes, vahendab Welt Online. 

Somaaliast pärit Osman Matammud saabus 2016. aastal Itaaliasse, kus ta suunati Milano põgenikekeskusesse. Seal peatuvad põgenikud tundsid temas ära mehe, kes oli töötanud Liibüas Bani Walidi põgenikelaagris järelevaatajana ning käitunud seal sadisti ja mõrvarina.  

Itaalia politsei vahistas Matammudi mullu septembris. Kohus kuulas tunnistajatena ära 17 tema ohvrit. „22aastane süüalune kaotas Bani Walidi põgenikelaagris täielikult moraalse kompassi,“ ütles juhtivprokurör Marcello Tatangelo. „Ma ei ole oma 40aastase karjääri jooksul midagi nii kohutavat kohanud,“ lisas prokurör Ilda Boccassini.

Matammud süüd ei tunnistanud ja ütles kohtus lõppsõnas, et oli ise Liibüas vägivallaohver. Matammudi advokaat väitis, et tema kaitsealune jäi kahe Somaalia perekonnaklanni tüli vahele. 

Jaga artiklit

22 kommentaari

  /   02:24, 12. okt 2017
Köögimasina Sveni naisele jõulumeheks sobib äste.
S
Sotsinovski  /   00:53, 12. okt 2017
Ohohh, kõik vajalikud omadused astumaks sellele tüübil sotsidesse. Homme lähen kohe varakult proua Mikseri juurde ja palun see vaene migrant meie kaitse alla võtta. Kui keegi halvasti vaatab, süüdistame kohe rassismis ja natsismis. Krt, et me sellest toredast Nigerist varem ei tednud.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis