Maailm

Lahkamine näitas, et Las Vegase tulistaja aju oli normaalne (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. oktoober 2017 16:00
Stephen Paddock (paremal) venna Eric PaddockigaFoto: Vida Press
Kohtuarst kinnitab, et 64-aastase Stephen Paddocki ajus ei esinenud mingeid kõrvalekaldeid normaalsusest, vahendab New York Post. See süvendab veelgi mehe lähedaste segadust, miks pealtnäha mõistlik mees julma veretöö korda võis saata.

Toksikoloogiatestide tulemused pole veel tulnud, kuid Stephen Paddocki aju oli nagu iga täiesti terve ja normaalse inimese oma. „Kõik see, mida arvasime, et võime äkki leida, mitte midagi pole me leidnud,“ rääkis šerif Joe Lombardo. „Me ei pruugi kunagi teada saada, miks ta seda tegi,“ tunnistab šerif.

Samal teemal

Tulistaja aju uurimine oli ka Paddocki venna Ericu soov, kes oli veendunud, et ajust leitakse kasvaja või muu tõend sellest, et mõrvar ei olnud päris terve inimene. Miks peaks jõukas mees, kes kunagi mingeid vägivaldseid mõtteid ei väljendanud, midagi sellist tegema, imestavad Paddocki lähedased. Ta ei olnud ka võlgades. „Kui Steve suutis midagi sellist teha, siis oleme omadega kaelani s**as, sest sealt lihtsalt ei ole midagi leida,“ kommenteerib šokis Eric Paddock, viidates sellele, et nii võib mõrvariks muutuda ükskõik kes. „No näidake mulle kedagi, kes oleks nagu tema ja teeks midagi sellist.“

Lähedaste lootused on toksikoloogiauuringutel, sest Paddock tarvitas diasepaami, ravimit, mis võib inimese agressiivseks muuta. Teadaolevalt võttis Paddock seda siiski vastavalt arsti ettekirjutusele vaid ühe tableti päevas.

1. oktoobril tulistas 64-aastane Stephen Paddock Mandalay Bay hotelli aknast kontserdikülastajaid, kes osalesid Harvest Route 91 muusikafestivalil. 59 inimest hukkus ja 489 sai viga. Mõrvar sooritas hotellitoas enesetapu.

Samal teemal

21.02.2018
Trump keelab poolautomaatrelvi võimsamaks muutvad seadmed
10.10.2017
Stephen Paddock tulistas hotelli turvatöötajat esimesena
06.10.2017
Las Vegase tulistaja oli tube broneerinud mitmete muusikafestivalide lähedusse
05.10.2017
Las Vegase tulistaja võis algselt plaanida põgenemist