Austrias hakkas kuu alguses kehtima burkakeeld. Õige pea pärast seaduse jõustumist, 6. oktoobril, sai Viinis oma näo varjamise eest trahvi elektroonikapoe McShark avamisel maskotina esinenud noormees.

Haimaski kandnule, kes väitis, et ta teeb lihtsalt oma tööd, mõisteti välja trahv, mille suuruseks on 150 eurot, kirjutab Telegraph. 

Politsei pressiesindaja Daniel Fürst ütles ajalehe Heute, et kuna noormees keeldus näokatet eemaldamast, tuligi talle nagu kord ja kohus rahatrahv määrata. 

Et värske seaduse sõnastus on üldine, kandudes üle kõigele, mis nägu varjab, on sekeldustesse sattunud ka näiteks üks noor naisrattur, kes oli endale kehva ilmaga salli ümber pea sidunud. 

Teatavasti ei laiene burkakeeld aga Austria traditsioonilise kultuuri hulka kuuluvatele näomaskidele. Seoses sellega on üles kerkinud arutelu teemal, mis hakkab juhtuma läheneva halloween'i aegu – kas seda saab pidada Austria traditsiooniks või ei?

Jaga artiklit

22 kommentaari

T
Tann  /   13:31, 16. okt 2017
Suhteliselt õige kogu moslemiuputuse ja terrorismimassi valguses. Kuigi siin on vaja tiba paindlikkust. Elad võõras kultuuriruumis, siis austad tema kombeid ja ei suru enda omi peale. Ehk siis asi peaks rakenduma vaid burkadele. Pearätikuid kui moslemiühiskonna osa, pole keegi keelanud. Kandku neid.
Aga nagu Euroopas tavaks on saanud, aetakse pill ikka lõhki.
K
Kuuuurija  /   20:59, 14. okt 2017
Põhjendus burkakeelule oli ju näo varjamine - järelikult trahvi ka nägu varjavate kiivritega motovärdjatele!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis