Eesti uudised

Lõputu õudusunenägu – neli kaotatud aastat Indias. Kui kaua veel?

LAEVAKAITSJA: „Kui raha ei ole, suredki siin vanglas...“ (119)

Kristiina Tilk, 11. oktoober 2017 00:03
LOOTUSRIKAS: Paar päeva enne seda, kui kohus mehed viieks aastaks vangi mõistis, oli Lauri optimistlik. Rõõm rauges ning asendus kohtusaalis viha ja mõistmatusega.Foto: Alar Truu

„Kaebasime ebaõiglase otsuse edasi. Ootasime nädala, kuu ja aasta. Nüüd saime teada, et kohtunik loobus otsuse langetamisest, sest ta pole kompetentne meie asjaga tegelema. Pärast aastast ootust?“ ei mõista neljandat aastat Indias virelevad laevakaitsjad.

Neli aastat tagasi, 12. oktoobril pidas India rannavalve riigi kagurannikul kinni Sierra Leone lipu all sõitva laeva, mille pardal oli 35 meeskonnaliiget. Nende seas britid, ukrainlased, hindud ja 14 eestlast.

18. oktoobril öeldi meestele, et nad viiakse arstlikku kontrolli, kuid tegelikkuses kulges tee vangimajja. Sellest ajast alates on neid süüdistatud ebaseaduslikult India territoriaalvetesse sisenemises, ebaseaduslike relvade omamises ja illegaalse kütuse tankimises. 

Ehkki advokaadid on kõik need süüdistused ümber lükanud ja India kõrgem kohus on mehed korra ka õigeks mõistnud, virelevad laevakaitsjad endiselt Indias. Nüüd juba sessioonikohtu otsusega süüdimõistetult vanglas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2017
Esmaspäeval toimub Indias eestlastest laevakaitsjate kohtuistung
10.10.2017
Välisminister kutsub seoses laevakaitsjate kaasusega välja India suursaadiku Helsingis
20.09.2017
PÕRGU INDIA VANGLAS: vetikane joogivesi, kesine toit ja puudulik arstiabi
05.08.2017
Ratas India peaministrile: "Laevakaitsjate juhtum vajab kiiret lahendust."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee