Tuletõrjuja tulekahjuga võitlemasFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 10. oktoober 2017 22:02
California osariiki USA-s laastavad iga-aastased metsatulekahjud. Kõige rohkem on kannatada saanud nn wine country ehk veinimaa, kust tulevad ka meiegi poelettidel müügil olevad California veinid.

Põhja-Californias lõõmavates metsatulekahjudes on hukkunud vähemalt 13 inimest. Enam kui 20 000 elanikku on oma kodudest evakueerunud. Kõige suuremad tulekahjud hävitavad veiniistanduste alasid: Sonoma, Napa ja Mendocino maakondi. Teadaolevalt on pea kõik hukkunud nendest maakondadest, vahendab CNN. Santa Rosa linnast Sonoma maakonnas on tulnud teated seitsmest hukkunust, Napa maakonnas on hukkunud kaks ja Mendocinos kolm inimest. Ühest tulekahjude ohvrist teatati Yuba maakonnast.

Ohvrite kohta pole palju teada, kuid võib oletada, et tegu võib olla eakate inimestega. Napa maakonnas hukkus abielupaar: 100-aastane mees ja tema 98-aastane abikaasa.

Hävinud on üle 1500 hoone, nende seas nii kodumajad kui ärid. Põletushaavade, vingumürgituse ja kopsukahjustustega viibib haiglates üle 100 inimese. Paljud inimesed võivad olla kadunud. Hävinud on üle 46000 hektari jagu metsi ja põlde.

Päästke, mis päästa annab: inimesed pritsivad hooneid ja elumaju veega üle Foto: AFP / Scanpix

Kõige rohkem on tuli hävitanud kodusid Santa Rosa linnas. 175 000 elanikuga linn on suuremalt jaolt rahvast tühi, mitmed linnaosad on tuleroaks langenud. Kustutustöö teevad keeruliseks kuiv ilm ja tugev tuul.

Majapõleng Napas Foto: AFP / Scanpix

Napa, kõige tuntum veinipiirkond USA-s, ei ole veel evakueerimiskäsku saanud, kuid tuli hävitab ka sealseid kodusid. Alison Crowe, kellel on Napas viinamarjaistandus, ütleb CNN-ile: „Vein pole tähtis, inimesed on.“

Hävinud veinikollektsioon Foto: AFP / Scanpix