Kunigatee (AP / Scanpix)

Põhja-Iirimaal Antrimi maakonnas suletakse oktoobri lõpust autodele pöökpuudest palistatud tee, mis on paljudele tuttav filmist „Troonide mäng“. 

Dark Hedgesi nime all tuntud vaatamisväärsus meelitas ligi tuhandeid turiste, kirjutab BBC. Ametnike sõnul sulevad nad ligipääsu autodele puude heaolu silmas pidades. 

Kuningatee ehk Kingsroad suletakse alates 30. oktoobrist. Keelu vastu eksinuid võib ees oodata rahatrahv kuni 1000 Briti naela ulatuses.

Ametnike kinnitusel tohivad antud teelõiku kindlatel tingimustel läbida vaid loetud sõidukid, nende hulgas operatiivmasinad.

Rahvuslikuks aardeks kujunenud Dark Hedges istutati enam kui 200 aastat tagasi perekond Stuarti poolt, kes soovis oma mõisasse just sellist sissesõiduteed. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
Käinud ja näinud  /   16:47, 10. okt 2017
Dark Hedges- imeilus ja müstiline koht, mida oma silmadega näha oli mu unistus vist viimased 10 aastat, ammu enne Troonide Mängu :) Lõpuks käisime mehega ära. Ükski pilt, ega video ei suuda seda emotsiooni edasi anda. Vaid siis, kui ise seal kõnnid ja nende puude all seisad, muudkui vaatad ja imestad- ei ole võimalik! Iirimaale sattudes soovitan kindlasti vaatama minna.
V
vanakonn  /   16:41, 10. okt 2017
IIrlased on tyblid! Puude kaitseks sulgeda autoliiklus!!! Meie linna"isad" nii Tallinnas kui Tartus saevad puid, et saaks aga oma kinnisivara arendada ja siis jällegi juurdepääsuteid ehitada ja puud maha. Tartus viimaseil kümnendeil prevaleerib suhtumine, et parkide ja puude asemele tuleks kuudid ja putkad rajada. Kelle heaolu silmas pidades ?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis