Pilt on illustreeriv. (CARLOS BARRIA)

Soome kohus mõistis eluaegse vabaduskaotuse endisele estraadilauljale Markus Huitsile, kes oli tänavu märtsis tapnud 40aastase mehe.

Huitsi (43) mõrvas Lahtist pärit mehe 28. märtsil pärast päev otsa kestnud kõrtsipummeldamist tolle korteris. Ilta-Sanomate teatel pidas kohus mõrv seda julmemaks, et ohver oli haige ja ratastoolis ning Huitsi oli tema ametlik hooldaja.

Advokaat palus küll Huitsile psühhiaatrilist ekspertiisi, kuid kohus ei pidanud seda vajalikuks. Kohtu sõnul ei ilmnenud üheski ilmsiks tulnud seigas, et Huitsi poleks oma teo iseloomu mõistnud.

Ilta-Sanomate teatel oli ohver olnud Huitsi fänn. Mehed tutvusid eelmise aasta algul Facebooki vahendusel, kui ohver Markusega ühendust võttis. Endisest lauljast sai ratastoolimehe isiklik abiline, kui selgus, et just selle tööga ta viimasel ajal elatist teenis. Huitsi kolis mehe juurde mullu detsembris varsti pärast esimest kohtumist. 

Huitsi sõnul olid nende suhted üldiselt head, kuid viimasel ajal oli olnud palju tülisid. Ohver kaldus tema sõnul märatsus- ja peksmishoogudele. Teisalt oli Lahti mees oma emale pihtinud, et hooldaja on teda ähvardanud ning ta kardab. 

Huitsi väitis korduvalt, et ei mäleta, mis mõrvaööl juhtus. 

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
kuller  /   12:49, 11. okt 2017
eks invaliidi must auk viskas üle lõpuks!
M
mikk  /   19:30, 10. okt 2017
Soomlased ise väidavad, et tegu oli homopaariga.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis