96
fotot

Eesti tipprestorani eestvedamisel toimunud heategevuslikul õhtusöögil „Lapsed söönuks“ piletituluna koguti Eesti Toidupangale 40 000 eurot.

Projekti initsiaator, Leib Resto omanik Kristjan Peäske sõnas, et heategevusliku õhtusöögi eesmärk oli koguda 25 000 eurot, kuid inimeste ning ettevõtete panusena koguti üllatuslikult täiendavad 15 000 eurot.

Toetussummaga saab toidupank laiendada enda abivõrgustikku, et jõuda senise 9500 inimese asemel kuni 12 000 inimeseni nädalas, kellest 2/3 on lapsed.

„40 000 eurot on suur summa ja selle eest saame aidata tuhandeid lapsi ja peresid, et abivajajad ei peaks tundma toidust puudust,” sõnas Eesti Toidupanga juht Piet Boerefijn.

Heategevusliku õhtusöögi valmistasid Leib Resto, Mooni, Põhjaka, Tuljaku, Levier Cakery kokad ning Eesti Euroopa Liidu Eesistumise peakokk Peeter Pihel. Muusikalise elamuse eest hoolitsesid Liis Lemsalu, Ott Lepland, Liisi Voolaid ja Girti Suun ning Aarne Saluveeri juhatatud Lasteekraani Laulustuudio laululapsed. Õhtut juhtisid Heleri Rande ja Aivar Kuusk.

Kokku panustasid õhtusöögi toimumisse üle 40 ettevõtte ning 100 vabatahtlikku.

Jaga artiklit

10 kommentaari

E
ei saa aru  /   16:46, 10. okt 2017
Ja siis jagatakse toitu neile, kes ei taha tööle minna või ainult virisevad. Milleks? Ja ei saa tööle minna, sest siis peab maksma eelmisest kooselust lastele elatiseraha. Uues kooselus on vaja 4-5 last juurde teha ja viriseda, et eestis halb elu.
I
inimkonnale  /   16:29, 10. okt 2017
Pauluse kiri Tiitusele 2:11 Jah, Jumala arm on ilmunud päästvana kõigile inimestele
12 ja kasvatab meid, et me, öeldes lahti jumalakartmatusest ja
ilmalikest himudest, elaksime praegusel ajal mõõdukalt ja
õiglaselt ja jumalakartlikult,
13 oodates õndsa lootuse täitumist ning suure Jumala ja meie
Päästja Jeesuse Kristuse kirkuse ilmumist.
14 Tema on loovutanud iseenda meie eest, et meid lunastada kõigest
ülekohtust ja puhastada endale pärisrahvaks, innukaks headele tegudele.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis