Eesti uudised

Tänavune valimiskampaania on totter? Ärge muretsege, eelmine oli jubedam! (9)

Õhtuleht.ee, 10. oktoober 2017 15:13
ÜLEMISTE RISTMIKU AVAMINEFoto: MATI HIIS
Putukamürgiga linnavalitsuse uste piserdamine, Neoonrohelise bändi suurepärased muusikavideod, Sõõrumaa ja Mõisa liitumine poliitteatriga, EKRE ja tuleandmine – võib ju tunduda, et valimised lähevad üha totramaks, aga tegelikult oli valimiskampaania nelja aasta eest veel totram. Ei usu? Aga vaadake!

Mees- ja naisvalijatele tegi kõige suurema tünga Reformierakond. Nimelt asusid mõni nädal enne valimisi tänavaaukudele ja muule säärasele tähelepanu suunama kenade neidude punt, kes lubasid kõige tipuks paljastada rinnad. Keskmine meesvalija ootas särasilmi, keskmine naisvalija pahandas, et naisi koheldakse objektina ja seksistlikult.

Samal teemal

Meedia jooksis kohale, kuid oodatud rinnailu asemel olid naised kaetud Reformierakonna kollaste särkidega. Kõige tipuks hüppas nurga tagant välja Valdo Randpere ja teatas, et see on tema valimiskampaania.

Vaata toonast videot pettusürituselt!

Tõelise suurtööga sai hakkama Meelis Pai, kes lavastas Ülemiste liiklussõlme avamise. Transformerit meenutav monstrumist Ülemiste Vanake astus vestlusesse Edgar Savisaarega ja lubas linna mitte ära uputada. Kogu spektaakli maksumuseks oli 11800 eurot. Kuna penoplastist vanake sõnas Savisaarele 82 sõna, siis võis tema sõna hinnaks nimetada 144 eurot.

ÜLEMISTE RISTMIKU AVAMINE Foto: MATI HIIS

Keskerakond läks toonastel valimistel eriti hoogu, sest täpselt neli aastat tagasi marssisid tuhanded pensionärid Toompeale, et seal protestida valitsuse vastu. Enamjaolt venekeelsed tädikesed saabusid üle Eesti bussidega ja soovijatele jagati odavaid transistorraadiod, kust kõlas Savisaare jutt. Transistorite jagamisel läks rabelemiseks.

Toompea piirati ümber, transistorid said jagatud. Foto: Teet Malsroos

Ja parimate teleturu tingimustele kohaselt „polnud see veel kõik“, sest enne valimisi väljastas Edgar Savisaar kustumatu lauluviisi „Kaunis maa“, mida Tallinna TV eetris nimetati isegi eurolaulu vääriliseks, kuid Purga-maffia ehk Eurovisiooni eelžürii üllitist edasipääsejate sekka ei valinud. Õnneks või kahjuks kadus laul pärast valimisi kiirelt eetrist, aga kindlasti mitte meelest.

Muidugi ei olnud ainult Keskerakond tegutsemas hullu kampaaniaga. Hoopis uuele tasemele viis kampaania Eerik-Niiles Krossi tiim, kes pani Tallinna TV stuudio akna taha lendlema drooni.

Tallinna TV-s toimusid samal ajal veelgi hoogsamad arengud. Tänaseks ametist kõrvaldatud telejuht Toomas Lepp leidis teleruumidest kahtlase kaadervärgi, mida pidas pealtkuulamisaparaadiks. Lepp kahtlustas patuteos just Eerik-Niiles Krossi. Kross naeris kahtlustuse välja ja ka KAPO ei võtnud kaebust menetlusse. Irvhambad hoiatasid seejärel sotsiaalmeedias Leppa, et kui ta väga otsib, siis võib ta stuudiost leida veel ka kaameraid, terve koguse mikrofone ja muud salvestamiseks kõlbulikku.

Seega arenguruumi veel on ja valimisteni on viis päeva.

Samal teemal

22.11.2017
GALERII | Algas kohtuprotsess Meelis Pai üle
12.10.2017
FOTO | Tartus lubatakse „õigesti“ hääletamise eest meelehead
10.10.2017
LASKMATA KARU NAHK: sotsid vangerdavad juba Lauristini Brüsselist Tartu volikokku