Tänavuse valimiskampaania ajal juba ebatavaliste võtetega silma paistnud Tartu valimisliidu Südamega Tartu üks eestvedajaid lubab neile hääle andnud ja seda selfiga jäädvustanutele meelehead.

Tartus kandideeriv Reio Laurits lubab valimisliidu suhtlusvõrgustiku lehel liidu poolt hääle andnutele Fortiusfoto Fortiustiimis tasuta fotosessiooni.

„Valimas käidud nagu naksti! Käi sinagi valimas, sest kõik selfi teinud inimesed, kes hääletavad Valimisliit Südamega Tartu poolt, neile teen fotosessiooni välja,“ kirjutab Laurits valimisliidu seinal.

Valimiste meedianõunik Kristi Kirsberg ütles Õhtulehele, et tema seda sammu õigeks ei pea. „Kui kandidaat pakub tõendatult tema või valimisliidu poolt hääle andjale hüve, on tegu hääle ostmisega ja sellest tuleb teatada politseile. Salajane hääletamine on valimiste üldprintsiip, mida tuleb järgida.“ 

Politseid on asjast teavitatud ja oodatakse ekspertarvamust. 

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk ütles vastuseks Õhtulehe küsimusele, et on edastanud vastava päringu valimistega tegelevale politseinikule. 

Korruptsioonikuritegude büroo Lõuna talituse juht Riho Tamm ütles, et ei kiida seda heaks. „Politsei hinnangul on suhtlusvõrgustikus avaldatud üleskutse valimistel osalemiseks ebaeetiline, kuid samas liialt abstraktne ütlemaks, et mõni inimene selle tulemusena tõsimeeli oma valikuid võiks muuta. Kui keegi tunneb, et tema valimisvabadust sellise postitusega siiski rikutakse, tuleb sellest politseile teada anda.“ 

Jaga artiklit

16 kommentaari

H
hääletaja  /   18:45, 12. okt 2017
Käisin hääletamas ja nüüd on mul küsimus neile, kes on tegelikult ka kuris hääletamise tehnilise poolega, mitte ei arva midagi, aga kindlalt teab. Kuidas on hääletussedelite kast suletud ja kuidas on garanteeritud sedelite puutumatus selles karbikeses enne õiget aega. Polnud näha ainsatki pitsatit kandva ribaga kleebitud kohta, tavalised plastribakesed, millega saab edukalt näiteks arvuti juhtmeid kokku tõmmata ja selliseid müüb tehniliste tarvikute pood. Lõika läbi, pane uued ja tee sedelitega mida iganes.
V
valija  /   18:25, 11. okt 2017
ma olen igasugustele pakkumistele avatud- kõike võib pakkuda, ainult et ettemaksuna. Eks parim pakkumine võida! Tagasimakseid ei tee- pakutu kulub teiste pakkumiste võrdlemisel ära!
Astu aga valijale ligi kallis kandidaat!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis