Vene Suhhoi Su-24 Süürias LatakiasFoto: Reuters / Scanpix
Denes Kattago 10. oktoober 2017 11:16
Süüria loodeosas Latakia sadamalinna juures kukkus alla seal baseeruva Vene õhuväegrupi koosseisu kuuluv sõjalennuk. Lennuki pardal olnud kaks pilooti said surma.

Novaja Gazeta kirjutab, et õnnetus leidis aset Latakiat teenindava Hmeimimi asula kõrval oleva Basil al-Assadi nimelise lennujaama territooriumil. 

Õnnetus ründelennukiga Suhhoi Su-24 juhtus õhkutõusu käigus. Vene kaitseministeeriumi teatel sööstis lennuk lennurajal välja, meeskond ei jõudnud katapulteeruda ja hukkus. 

Esialgsetel andmetel võis õnnetuse põhjuseks olla lennumasina tehniline rike.

Vene kaitseministeerium lisab, et õhuväegrupp on viimastel päevadel andnud 150 õhulööki ööpäevas Süüria idaosas al-Mayadini piirkonnas Deir ez-Zori provintsis asuvate Islamiriigi ja An-Nuşrah' Rinde (Jabhat al-Nusra) terroristide pihta.

Suhhoi Su-24 (NATO koodnimega "Fencer") on muudetava tiivanoolsusega kahemootoriline ründelennuk. Lennuki püsirelvastuses on üks 23 mm automaatkahur; 8 tiiva-alust kinnituspülooni sobivad kuni 8000 kg kaaluva mitmesuguse relvastuse riputamiseks.

Su-24 on oma tugeva ja vastupidava konstruktsiooni tõttu Araabia riikides küllaltki nõutud.

Su-24 arendamise käigus tehtud katselendudel on eluga hüvasti jätnud suurim arv Suhhoi lennukite katselendureid, katapulteerunud lenduritest 8 jäi ellu ja 13 hukkus.