Maailm

Süürias kukkus alla Vene sõjalennuk, lendurid hukkusid (15)

Denes Kattago, 10. oktoober 2017 11:16
Vene Suhhoi Su-24 Süürias LatakiasFoto: Reuters / Scanpix
Süüria loodeosas Latakia sadamalinna juures kukkus alla seal baseeruva Vene õhuväegrupi koosseisu kuuluv sõjalennuk. Lennuki pardal olnud kaks pilooti said surma.

Novaja Gazeta kirjutab, et õnnetus leidis aset Latakiat teenindava Hmeimimi asula kõrval oleva Basil al-Assadi nimelise lennujaama territooriumil. 

Õnnetus ründelennukiga Suhhoi Su-24 juhtus õhkutõusu käigus. Vene kaitseministeeriumi teatel sööstis lennuk lennurajal välja, meeskond ei jõudnud katapulteeruda ja hukkus. 

Esialgsetel andmetel võis õnnetuse põhjuseks olla lennumasina tehniline rike.

Vene kaitseministeerium lisab, et õhuväegrupp on viimastel päevadel andnud 150 õhulööki ööpäevas Süüria idaosas al-Mayadini piirkonnas Deir ez-Zori provintsis asuvate Islamiriigi ja An-Nuşrah' Rinde (Jabhat al-Nusra) terroristide pihta.

Suhhoi Su-24 (NATO koodnimega "Fencer") on muudetava tiivanoolsusega kahemootoriline ründelennuk. Lennuki püsirelvastuses on üks 23 mm automaatkahur; 8 tiiva-alust kinnituspülooni sobivad kuni 8000 kg kaaluva mitmesuguse relvastuse riputamiseks.

Su-24 on oma tugeva ja vastupidava konstruktsiooni tõttu Araabia riikides küllaltki nõutud.

Su-24 arendamise käigus tehtud katselendudel on eluga hüvasti jätnud suurim arv Suhhoi lennukite katselendureid, katapulteerunud lenduritest 8 jäi ellu ja 13 hukkus.

Samal teemal

06.10.2017
Läänemaailm jälgib huviga Saudi kuninga ja Putini kohtumist
27.06.2017
OHTLIK KOHTUMINE: Vene sõjalennuk sundis Rootsi lennuki koju pöörduma
15.06.2017
Soome õhuvägi: Vene sõjalennukid on Läänemerel aktiviseerunud
08.04.2017
Euroopa parlamendi saadik: USA rünnak Süüriale tekitas suure sõjaohu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee