Eesti president Kersti Kaljulaid ja Itaalia president Sergio Mattarella. (Meeli Küttim / VPK)

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga, kes andis Eesti riigipea auks Roomas lõunasöögi. Presidentide arutelu keskendus rändekriisile, digiühiskonna võimalustele ning Euroopa Liidu tulevikule.

„See, et Itaalias maabub igal aastal sadu tuhandeid sisserändajaid Aafrikast – ja nii juba mitu aastat järjest – ei ole Itaalia probleem. See on kogu Euroopa probleem ja nii on ka võtmed selle probleemi lahendamiseks meie kõigi käes. Nii nagu järgmisel aastal valvavad Ämaris meie õhuruumi Itaalia hävitajad, nii peame ka meie mõistma ühiseid muresid, mis meist lõuna pool. Ja mitte üksnes mõistma, vaid panustama omalt poolt nende lahendamisse,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Itaalia kolleegiga.

Kohtumisel keskenduti pikemalt ka digiühiskonna võimaluste arutamisele ning küberjulgeoleku teemadele. Eesti riigipea sõnul on paljud tänapäevased ohud geograafiast sõltumatud: „Need riskid on sarnased nii Roomas kui Tallinnas ning seepärast on oluline riikide koostöö, mille heaks näiteks on Itaalia osalemine meie Tallinna NATO Küberkaitsekeskuse töös alates selle loomisest.“

Euroopa Liidu tulevikust rääkides pidas Eesti president oluliseks eeskätt seda, et püsiksime olulistes küsimustes ühtsena. „See on meie – Eesti, aga tegelikult kogu ELi – strateegiline huvi. Euroopa ees on mitmeid väljakutseid, kuid ühegi suure probleemi lahendamisega ei saa liikmesriigid ükshaaval paremini hakkama kui ühiselt,“ ütles president Kaljulaid.  

Täna õhtul avab riigipea oma töövisiidi raames Rooma Kaasaegse Kunsti Rahvusgaleriis Konrad Mägi maastikumaalide näituse. Homme külastab president Kaljulaid Roomas kolme kooli ning kingib neile Konrad Mäe maali „Itaalia maastik. Rooma“ reprod.

Jaga artiklit

44 kommentaari

T
t.  /   13:04, 10. okt 2017
ainuke asi, millega me Itaaliat aidata saame ei ole mitte see, et toome metslased oma koju , vaid see et aitame neil oma piiri kaitsta. Ungari välisminister ütles ju selle kohta ülihästi: abi tuleb anda seal, kus seda vajatakse ja probleeme ei ole vaja viia sinna, kus neid ei ole.
Kahjuks ei ole meie Brüsselist juhitavad käpiknukud sellest aru saanud.
E
eesti mees  /   09:15, 10. okt 2017
riietust ei valita tiitli järgi.vabal ajal kas või välja veninud dressid ja viltu tallatud saapad

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis