18 kommentaari

K
k  /   10:54, 10. okt 2017
Mis maailmas autor elab, kus inimesed liikluses reegleid täidavad? Austus reeglite vastu kaob täielikult sel hetkel, kui inimene autorooli istub. See, et jalakäijad punase tulega tühja teed ületavad, on üks süütumaid rikkumisi üldse, võrreldes konstantselt toimuva kiiruseületamise ja pikivahe eiramisega. Mõnel maal, nt Inglismaal on punase tulega teeületamine täiesti legaalne. Isegi meil politsei olevat alla andnud ja lubanud lõpetada Viru keskuse punase tule reidid - ju siis ikkagi ei ole nii tõsine asi, nagu varem räägiti.
K
kroonik  /   12:04, 11. okt 2017
Ma ei ole sellega nõus. Lastele, kes ei oska olukorda hinnata, annab see halba eeskuju. Ega see tuli seal niisama pulli pärast põle. Ehk ei juhtu kaua aega sellest mingit õnnetust ja siis, halbade asjade kokkulangemisel, juhtub.
J
Jauram  /   10:36, 10. okt 2017
Kui tavainimene võib veel olla värvipime või ,,värvipime" siis vaadake Tallinna trolle-busse kus ei tohiks mingil juhul eksisteerida värvipimedaid või ,,värviüimedaid" !!! Mis arvate kui punase tulega sõidetakse -libistatakse troll-buss nii lähedale sebrale et vaat, küljega tee või välipesu.... Kui on antud sebra eelne joon, siis jäädakse selle taha esiotsaga seisma aga mitte sõideta esiratastega joonele või libistatakse vaikselt edasi tallinlaste küünarnukipesusse !
  /   10:03, 10. okt 2017
Kui autosid ei tule ja on ohutu ületada siis punasega üle lähen ka. Ma olen siiski mõtlev inimene, mitte pakirobot. Aga kui foori juures on ka lapsed, siis ma ei lähe punasega mitte kunagi! Eeskuju mõttes!
A
Ants  /   09:49, 10. okt 2017
Tunnistan üles.
Ka minul on üks konkreetne foor, kus ma igal hommikul punase tulega üle kõnnin. Seda väga lihtsal põhjusel - sel ajal kui mulle põleb punane, põleb punane ka autodele eelmises(!) fooris ehk siis seisa nagu tola tühja tee ääres.
Samas on olukord jama ka autojuhtidele. Kui neile süttib tolles eelnevas fooris roheline, siis saavad paarkümmend meetrit edasi sõita ja on sunnitud seisma jääma, sest antud fooris põleb nüüd neile punane, et jalakäiad üle lasta.
Huvitav, kes peaks tegelema Tallinna fooride töö optimeerimisega?
V
Vanaema  /   09:30, 10. okt 2017
Jah, tavaolukorras on tõesti jabur punase tulega üle tänava tormata, aga mõnda kohta on foorid pandud justnagu sellise käitumise harjutamiseks. Näiteks Tartu turuhoone juures on foorid parklast väljasõidu teel. Enamiku ajast seal ühtki autot ei liigu ja kui liigub, siis niikuinii sedavõrd aeglaselt, et pole mingit takistust vöötraja ees peatumiseks, kui sinna astub jalakäija. See on lausa foori eiramise treeningukoht: punast tuld eiravad nii autod kui ka jalakäijad, kui parajasti teist osapoolt liikvel pole. Ja õigesti teevad!
  /   10:08, 10. okt 2017
Tartus veel valukohaks Anne Selveri juures asuv foor, kus jalakäijad peavad ootama väga pikka aega rohelist tuld, mis vahetub punasega nii kiiresti, et terve inimenegi ei jõua teed ületada, enne hakkab foorituli vilkuma, rääkimata vanusritest või inimestest, kellel on liikumisega raskusi.
N
Nonsenss  /   07:06, 10. okt 2017
Kui miski seaduse, eeskirja või liikluskorralduse eiramine on massiline või mille täitmine ei ole lihtsalt tavaelus võimalik siis - jah, ametniku arvates tuleb inimkond ümber teha. Nende endi huvides loomulikult, mitte ametniku suval.
N
NB  /   06:40, 10. okt 2017
Naaberriigis Rootsis võib jalakäia punase fooritulega tee ületada, kui ta ei takista liiklust. Ametlikult, selline punkt on nende liiklusseadustikus.
Tühja tee korral kannatlikult rohelist tuld oodata on idiootsus. Mingi mõtlemisvõime peab kodanikul olema.
W
wana kala  /   23:08, 9. okt 2017
Harjumus loeb. Ma olen sealt üle kõndinud viimased 30 aastat. Juba siis, kui veel mingeid valgusfoore polnud.
  /   22:08, 9. okt 2017
Selle ülekäiguraja jalakäijana ületamine võtab reaalselt viis minutit. Samal ajal seisavad mõlema sõidusuuna auttod ka üle pooleteise minuti.
E
ery  /   21:17, 9. okt 2017
Miks pole EL-i liikmesriigi pealinnas nutifoore, vähemalt Skandinaavias on need ka juba väiksemates asulates ??? Miks peab liiklustühjal tänaval 21.-l sajandil seisma tükk aega ( ikka kohe tükk aega ) punase tule taga, ehkki tee sõiduautodest tühi ! Näiteks Ülemiste Keskuse juures tulles tunnelist on üks selline koht, ERITI nädalavahetustel !
K
Kristiina  /   21:15, 9. okt 2017
Liigagi seadusekuulekas. Eestlane täidab ka jaburaid seadusi. See on halb. Foorituli muidugi põhjusega kuid siiski inimese enda valik eluga riskida.. Tavaliselt teised ei kannata sel juhul. Olen ise ka rikkunud kui autot ei tule bussile tormates.
T
trifiid  /   19:45, 9. okt 2017
Kui inimesed selles konkreetses kohas massiliselt foorituld eiravad tähendab see, et foori tsükkel on valesti reguleeritud. Ajalehes virisemise asemel tuleb kolakat tuleb anda linna liikluskorraldajatele. Spordireporter võib-olla pistab pea ahju kui kohtunik vilistab ja näpuga näitab kuid enamik inimsei juhindub tervest mõistusest.
Pealegi on ca 80 % eesti seadustest vastu võetud riigikogu puhvetist purjus peaga tullles ja need järgimisele nagunii ei kuulu.
K
k  /   19:24, 9. okt 2017
Koolijütsiga on lihtne. Talle lihtsalt ütled, et need onud ja tädid, kes ei vahi tühja tee ääres sellepärast, et mingi lamp niimoodi käsib, on rumalad ja tahavad surma saada. Aga arvesta, et kuskil hiljemalt 12-aastaselt hakkab sinu laps samuti rumalaks tädiks või onuks.
Tõenäolisemalt lösutab see koolijüts siiski autos, millega emme-issi vähemalt 70ga noorte punaste alt läbi sööstab, muretsemata sellepärast, et kümne meetri raadiuses on autosid ja inimesi.
?
?  /   18:45, 9. okt 2017
Reisisime alles Venemaal ringi.Nii uskumatu,kui see ka ei olnud, siis seal ei kihutanud keegi üle raudtee ülesõidukoha korraks kinni pidamata,üle.STOP märk oli ees ja nii kinni peeti selle taga.Rivis võis olla 20 autot,aga kõik pidasid hetkeks kinni.
I
Iroonman  /   22:43, 9. okt 2017
Neil seal Venemaal ju Putin pukis, inimeste tegutsemisvabadus on nii paralüseeritud, et kui stopmärki näevad siis tõmbuvad hirmukrampi. Aestide maal on ikke vabadus, lähen üle tee siis kui vaja ja arvan ja ükski könn ei tule siin köhima.
O
opaa  /   18:14, 9. okt 2017
Sa oled ikka täitsa kaugel elust või siis vastupid.i Paukmunade või siis. pokemonide ajastul 2016 läks iga nutikas üle tee autosid nägemata. Ime. et neist suurem jagu veel ellu jäi!"

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis