oleks õigem olnud kirjutada brändit, ja ma tean küll kahe joogi puhul seda regioonide juttu, aga Hispaanias ei ole ka demokraatiat, sest seda on ainult Kreekas!
Otse loomulikult et Hispaanlased on huvitatud Kataloonlastest, sest need hoiavad sisuliselt seda riiki üleval, nii nagu seda tegid omalajal Baltlasedl.
Ei hakka kõnelema, vaid nõuab tingimusteta alistumist ja kummardamist. Ning saadab politei-löömameestele veel ka sõjaväe ning takid lisaks. Sest 900 läbiklobitut on rahva ärahirmutamiseks ebapiisav.
Vaat nii need Donetski vabariigid tekivadki, kui võimurid oma rahvaga rääkimast ja rahvast kuulamast keelduvad, juhindudes ainult kõrgemalt poolt (olgu Brüssel või Washington) tulevatest käskudest ja keeldudest.
Diktaator Franko summutas ühiskonnas pingeid kutsudes kuningavõsukese ametisse tagasi neljakümne aasta järel peale kuningasoo pagendamist ,surmani oli jäänud veel paar aastat. Diktaatori lahkudes saabus suur vaikus ja näiline demokraati , Frankistidest fašistade kuriteod maeti maha igaveseks ja sildid vahetusid. Nüüd ollakse demokraatliku Hispaania moodistise eesotsas demokraatlikult valitud pealekauba. Baskididele oldi sunnitud andma ka majanduslik autonoomia ja baskid keskvalitsusele makse ei maksa. Vastutasuks loobus ETA terroriaktide tegemisest. Katalaanid näitasid et nad ei karda Frankoaegset Guardia Civili ega politseid ja Kaliitsialaste poolt kehtestatud konstitutsiooni. Selge on et terrorile vastatakse ja segadus ja kaos võivad tabada mõlemaid osapooli.
Tuntud eesti diplomaat ja politoloog väidab, et probleem on suuresti selles, et Kataloonia juht on harimatu inimene, tema õpingud ülikoolis on pooleli jäänud, nagu Yana Toomilgi, kes paistab oma ebaintelligentsusega silma. Kataloonia asju saaks ka targemal moel ajada https://www.youtube.com/watch?v=6NUeuCRyrNU
Seda nimetatakse poliitiliseks tarkuseks, rääkida palju mitte millestki ja räägitu kiiresti unustada. Praegu enne valimisi on muidugi Jõuluvanade aeg, kes lubavad kasvõi päikese maa peale tuua, peaasi et hääli saaks.
Teeme raudtee sarnaselt Hispaaniale kes puurisid raudtee Püreneede alt läbi ja seda juba 100 aastat tagasi. Aga asi ei õigustanud ennast ja lõpuks elu sellel raudteel soiku jäi ja keegi ei rehkendanud kahjumeid ega ole ka Hispaania viie rikkama hulgas tänapäeval. Asi oligi selles et Madriidi koorekiht tegi omale otseteed euroopasse, aga Madriidis tänapäevani tööstust ja turismi eriti pole ja kulud olid liiga suured.