Kommentaar

Ene Ergma avalik kiri Eesti vabariigi presidendile proua Kersti Kaljulaidile | Kas kõigil tänastel lastel on õnnelik lapsepõlv? (858)

Ene Ergma, endine riigikogu esimees, 8. oktoober 2017, 19:53
 Aldo Luud
Mind sundis seda kirja kirjutama Teie intervjuu 4. oktoobri Postimehes, kus Te väidate, et Te ei suuda aru saada neist inimestest, kes peavad oma nõukogude aja lapsepõlve õnnelikuks.

Ka mina olen nende seas ja võin Teile korrata ikka ja jälle: mul oli õnnelik lapsepõlv. Kuna mind ja minu õde ümbritsesid armastavad vanemad. Jah, oli raske aeg pärast sõda, veel Stalini aeg, kuid sellegipoolest tegid mu vanemad kõik, et meid mitte traumeerida. Oli raske, nappis kõige lihtsamat toitu, kuid minul ja õel olid kõhud ikka täis. Mäletan, kuidas me armastasime ahjus küpsetatud mundris kartuleid, tihti me õega kahekesi sõimegi kõik ära. Alles aastakümneid hiljem tunnistas mu ema, et sel ajal läksid nemad isaga tihti magama tühja kõhuga – sest oma kõhust tähtsam oli neile laste heaolu.

Ma ei solvunud enda pärast – mul pole sooja ega külma Teie arvamusest –, aga ma solvusin oma kadunud vanemate pärast, kes ohverdasid palju, et tagada oma lastele õnnelik lapsepõlv, aidata neil realiseerida oma unistused, anda neile hea haridus.

Võib-olla peaksite selle asemel, et pidevalt rääkida raskest okupatsiooniajast, vaatama praegust Eestit? Kuidas Te arvate, kas need lapsed, kellest rääkis viimane „Pealtnägija“ (4. oktoober 2017, ETV), kes helistavad pidevalt häirekeskusesse, ütlevad kunagi, et neil oli õnnelik lapsepõlv Teie kui riigipea valitsemise ajal? Ma kahtlen sügavalt.

Samal teemal

11. oktoober 2017, 11:33
Ergma salapärane valimislubadus on lõpuks avalikustatud!

858 KOMMENTAARI

o
13. oktoober 2017, 16:09
olen ise ka nõuka inimene. lapsepõlv oli õnnelik tänu vanaemale kes meie eest hoolitses ja tegi tuhvlis kartuleid. aga kus nüüd vanaemad on .tööl muid...
(loe edasi)
t
tädi 11. oktoober 2017, 19:45
ene,tõesti kurb,et te nii madalale olete langenud,et selliseid kommentaare loete teisi poliitikuid laimate,aga kas maainimeste elu-olude kohta oskate ka varasemat ja praegusest elust ( sh lastest)kosta
Loe kõiki (858)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee