On tunne, et meid, eestlasi, püütakse maa pealt ära kaotada. Kuidas sai muidu juhtuda, et kõik saavad ühevanuselt pensionile? Naine, kes pole täitnud looduse poolt peale pandud ülesandeid – istutada puu ja sünnitada-kasvatada vähemalt üks laps – ja elab trullallaa-elu, saab emadega samal ajal pensionile. Aus ja õiglane emade-elujätkajate suhtes oleks: kolm ja enam last sünnitanud-kasvatanud naine saagu pensionile hiljemalt 58aastaselt. Kahe lapse puhul 60aastaselt. Ühe lapse puhul 62aastaselt. Vanaemadel on ju vaja ka lastelastega tegeleda. Naine, kes pole sünnitanud ja eesti rahva püsima jäämiseks kõrtki liigutanud, võib töötada kas või 70aastaseks saamiseni.

Jaga artiklit

35 kommentaari

  /   15:00, 11. märts 2018
Non ja mehed ainult naised ja naised, mis siis mehi peab diskrimineerimima? Mees peab käima kohustuslikult kaitseväes. Naine sa sünnitad lapsed enamjaolt vabatahtlikult ja igal inimesel on siiski õigus ise otsustada kas ja kui palju lapsi tahab... mehi ei tohi ka unarusse jätta või mehed on sinu arvates lihtsalt tühi... kui naine ei saa lapsi, siis sinu see lollus eelistaks neid naisi kes on võimelised... jälle ebavõrdne.
J
Jabur jutt  /   13:25, 15. okt 2017
Olen 3 lapse ema, 4 vanaema, 1 lapselapselapski juba neljane. Eluaeg töötanud, ka koolivaheajad.Nii vanasti oli, kuid , mis puutub noortesse, siis nad ei oskagi enamus tööd teha, ka baka omad, tulevad kooli, vahivad arvutit, ei mingit pühendumist tööle...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis