Eesti uudised

EVELIN ILVESE ISA ELUST SOOMES: toidukraami saan kiriku heategevusest, korteri eest aitab maksta riik (261)

Geidi Raud, 7. oktoober 2017 00:02
EESTI NOKIA: Endise esileedi Evelin Ilvese isa üksinda elades igavust ei tunne: ta kirjutab oma doktoritööst raamatut ja teeb metsa all tervisekõndi.Foto: Martin Ahven
25 aastat Soomes elanud Lembit Int (81) hindab, et kui näiteks juustu ja võid saab seal soetada vahest isegi poole odavamalt kui Eestis, siis prisked üürihinnad ja kommunaalkulud hammustavad võrdlemisi suure ampsu isegi rikka soomlase pensionist, tema Soome mõistes madalast sissetulekust rääkimata. 

Lembit võtab meid vastu oma Kontula üürikorteris, kus ta on elanud viimased 25 aastat. Tema kahetoaline korter meenutab segasummasuvilat: igast nurgast vaatavad vastu virna säetud vanad ajalehed ja paberimajandus. Ka tolmu ja plekke on riiulitel ja köögitehnikal keskmisest rohkem. Mees ei salgagi, et korter sassis on. „Kõik külalised ütlevad, et siia korterisse oleks naise kätt vaja,“ naerab ta. Köögilaual auravad spetsiaalselt meile kokatud keedukartulid, kotletid ja loomaliha. Magustoiduks kook. „Kui külalised käivad, siis ostan poest asju juurde. Aga ma ei häbene öelda, et käin korra nädalas spordikompleksi juures, kus kirik tasuta toitu jagab. Sealt saab igasugu kraami: piima, jogurteid, puu- ja juurvilju, valmistoitu,“ loetleb ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.03.2019
ÕL VIDEO JA FOTOD | Evelin Ilvese isa: „Kellesse küll Evelin on läinud? Miks on tast saanud selline seikleja?“
01.05.2018
Evelin Ilvese isa Lembit Int: ma ei soovi tütardele koormaks jääda
12.01.2018
ARMAS PEREPILT | Toomas Hendrik ja Ieva Ilves viisid lapsed kunstinäitusele
07.09.2017
FOTOD | HINNAEKSPERIMENT: kaubareis Soome ei tasu end ära