Etnokulpide jagamine Pärimusmuusika aidasFoto: Robin Roots
Galeriid
6. oktoober 2017 20:14

Täiendatud!

GALERII | Trad.Attack! võttis pärimusmuusika auhindadelt kolm etnokulpi (10)

Juba 15. korda peetakse Viljandis pärimusmuusika Lõikuspidu ning 9. korda antakse välja Etnokulbi muusikaauhinnad. Et auhinnatud saavad rahva lemmikud, võitlesid fännid oma väljavalitute nimel tuliselt. Kokku kogunes rekordarv hääli – oma lemmikuid tunnustas 2581 inimest. 

Lõikuspidu tähendab muusikute jaoks alati suurt elevust ja ootusärevust, sest pidulikul tseremoonial Etnokulp 2017 jagatakse pärimusmuusikaauhindu. Etnokulp on antud žanris ainus tunnustus, milles saab rahvas kaasa rääkida. 

Võistlustules on heliplaadid, mis ilmusid 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta septembrini ning millest on auväärne žürii valinud Etnokulp 2017 nominendid. Pärimusmuusika austajad said hääletada kategooriates nagu parim uusfolk artist, parim muusik, parim lugu, parim debüütplaat, parim heliplaat, parim artist ja ehe pärimusmuusika.

Etnokulpide nominentide žüriisse kuulusid Kadri Voorand, Margus Haav, Avo Kartul, Cätlin Mägi, Tarmo Noormaa, Sten Teppan ja Janne Suits.

Etnokulp 2017 pälvisid: 

Aasta debüütplaat; ehe pärimusmuusika – Martin Müller ja Villu Talsi

Laval on auhinnatud muusikute jaoks ka keris, et kulbid sisse õnnistada. Öeldakse, et kui kulp jääb õnnistamata, kuivab ta lõhki. 

Foto: Robin Roots

Parim uusfolk artist – Curly Strings

Foto: Robin Roots

Parim heliplaat – Trad.Attack! „Kullakarva“
Parim lugu – Trad.Attack! „Kallimale“
Parim artist – Trad.Attack! 

Kuna Trad.Attack! vallutab hetkel maailma ning on parasjagu Tšiilis tuuril, ei saanud nad kohale ise plaati vastu võtma tulla. See-eest ulatati kulp nende ustavatele taustajõududele – metsloomadele.

„Kallimale“ on lugu, mis ei pidanud esialgu nende plaadile „Kullakarva“ üldsegi jõudma. Selle loomiseks kasutati Siberi eestlaste koorisalvestist. „Mina ütlesin, et see lugu ei sobi meie repertuaari, aga Tõnu (trummar Tõnu Tubli) ja Sandra (torupillimängija Sandra Vabarna) tegid seal midagi, ma leidsin kogemata ka õiged akordid ja viis minutit hiljem oligi jälle lugu olemas," meenutas Jalmar Vabarna Õhtulehele.

Parima artisti etnokulbi tänukõne pidas Trad.Attack! telefoni vahendusel. Sandra sõnul on neil tunnustuse üle väga hea meel, kuna pool Ameerika tuuri on alles ees ning seni pole plaadimüük eriti õnnestunud. Nüüd saavad nad aga enne iga kontserti öelda, et see on Eesti parim etnoalbum! 

Foto: Robin Roots

Parim muusik – Tõnu Tubli kollektiivist Trad.Attack!

Et Tõnu on koos Jalmari ja Sandraga Tšiilis, kutsuti lavale kulpi vastu võtma tema vennad Siim ja Mati.

Foto: Robin Roots

Raadio 2 erikulp – Silver Sepp

Auhinda oli vastu võtmas Silveri esimene klarnetiõpetaja Häädemeeste muusikakoolist

Eesti pärimusmuusika keskuse erikulp – Untsakad