46
fotot
Etnokulpide jagamine Pärimusmuusika aidas (Robin Roots)

Juba 15. korda peetakse Viljandis pärimusmuusika Lõikuspidu ning 9. korda antakse välja Etnokulbi muusikaauhinnad. Et auhinnatud saavad rahva lemmikud, võitlesid fännid oma väljavalitute nimel tuliselt. Kokku kogunes rekordarv hääli – oma lemmikuid tunnustas 2581 inimest. 

Lõikuspidu tähendab muusikute jaoks alati suurt elevust ja ootusärevust, sest pidulikul tseremoonial Etnokulp 2017 jagatakse pärimusmuusikaauhindu. Etnokulp on antud žanris ainus tunnustus, milles saab rahvas kaasa rääkida. 

Võistlustules on heliplaadid, mis ilmusid 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta septembrini ning millest on auväärne žürii valinud Etnokulp 2017 nominendid. Pärimusmuusika austajad said hääletada kategooriates nagu parim uusfolk artist, parim muusik, parim lugu, parim debüütplaat, parim heliplaat, parim artist ja ehe pärimusmuusika.

Etnokulpide nominentide žüriisse kuulusid Kadri Voorand, Margus Haav, Avo Kartul, Cätlin Mägi, Tarmo Noormaa, Sten Teppan ja Janne Suits.

Etnokulp 2017 pälvisid: 

Aasta debüütplaat; ehe pärimusmuusika – Martin Müller ja Villu Talsi

Laval on auhinnatud muusikute jaoks ka keris, et kulbid sisse õnnistada. Öeldakse, et kui kulp jääb õnnistamata, kuivab ta lõhki. 

(Robin Roots)

Parim uusfolk artist – Curly Strings

(Robin Roots)

Parim heliplaat – Trad.Attack! „Kullakarva“
Parim lugu – Trad.Attack! „Kallimale“
Parim artist – Trad.Attack! 

Kuna Trad.Attack! vallutab hetkel maailma ning on parasjagu Tšiilis tuuril, ei saanud nad kohale ise plaati vastu võtma tulla. See-eest ulatati kulp nende ustavatele taustajõududele – metsloomadele.

„Kallimale“ on lugu, mis ei pidanud esialgu nende plaadile „Kullakarva“ üldsegi jõudma. Selle loomiseks kasutati Siberi eestlaste koorisalvestist. „Mina ütlesin, et see lugu ei sobi meie repertuaari, aga Tõnu (trummar Tõnu Tubli) ja Sandra (torupillimängija Sandra Vabarna) tegid seal midagi, ma leidsin kogemata ka õiged akordid ja viis minutit hiljem oligi jälle lugu olemas," meenutas Jalmar Vabarna Õhtulehele.

Parima artisti etnokulbi tänukõne pidas Trad.Attack! telefoni vahendusel. Sandra sõnul on neil tunnustuse üle väga hea meel, kuna pool Ameerika tuuri on alles ees ning seni pole plaadimüük eriti õnnestunud. Nüüd saavad nad aga enne iga kontserti öelda, et see on Eesti parim etnoalbum! 

(Robin Roots)

Parim muusik – Tõnu Tubli kollektiivist Trad.Attack!

Et Tõnu on koos Jalmari ja Sandraga Tšiilis, kutsuti lavale kulpi vastu võtma tema vennad Siim ja Mati.

(Robin Roots)

Raadio 2 erikulp – Silver Sepp

Auhinda oli vastu võtmas Silveri esimene klarnetiõpetaja Häädemeeste muusikakoolist

Eesti pärimusmuusika keskuse erikulp – Untsakad

Jaga artiklit

10 kommentaari

R
röhh- röhh!  /   10:16, 7. okt 2017
Halleluuja!
Halleluuja!
Elagu pisikesed poisid!
Kyrie eleison!
Christie eleison!
P
Püsige teemas!  /   10:10, 7. okt 2017
Mis puutub siia pastor ja pe-den-dus? Eks auhinnad saavad need, kes rahvale meeldivad. Tulemuse hääletab ju rahvas, mitte žürii. Kõik on väärikad tegijad. Kuigi jah, mõni uus võinuks ju ka olla.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis