President Kersti Kaljulaidi esimesel ametiaastale hinnangu andmisel on erakonnad üsna ühel meelel – suuri altminekuid pole olnud ja riigipea on üsna hästi hakkama saanud. Teistsugust hinnangut oleks parteidelt ka raske oodata, sest kuidas sa laidad tippametnikku, kelle sa oled ise ametisse valinud, olgugi et kiirustades ja parteiliste mängude tulemusel kujunenud sundolukorras.

Nii ei olegi ehk halb, kui meil on mitu parteid, mis pretendeerivad presidendierakonna nimele või leiavad, et riigipea väljendab oma ametitegevuses just nende mõtteid. Millest muust saab see kõneleda, kui et riigipea on meil parteideülene.

Samas pole Kaljulaid kaldunud ka sellesse sohu, et tunneks teda valinud erakondade ees mingit tänuvõlga või püüaks neile kuidagi meeldida. Magusamaksu välja kuulutamata jätmine kõneleb iseenda eest. Eesti poliitikas eriti uudselt reljeefne on aga riigipea äsjane hoiatus konkreetselt ühe erakonna valimise eest. Ka muude seisukohavõttudega on riigipea silma paistnud ja kohati ärritanudki, mis on ju parem variant, kui presidendi tegemised jätaksid meid kõiki täiesti ükskõikseks. Ja seisukohtadega ärritamine on kindlasti parem variant kui varem traditsiooniks olnud pidev pildil püsimine riigipeade isikliku kinnisvara riikliku ülalpidamise küsimustega.

Esimene aasta on sisseelamise aeg. Edaspidi on meil põhjust olla nõudlikumad. Maailm meie ümber ei näita rahunemise märke ning Eesti peab maailmapoliitika hoovustes mitte ainult pinnale jääma, vaid ka targalt silma paistma. Kas president Kaljulaidist saab ajapikku meie Kersti nagu avansiliselt avaldasid lootust aasta tagasi tema valijad? Saame näha. Eeldused selleks on olemas, kui neid mitte maha mängida.    

Jaga artiklit

79 kommentaari

A
Aga kes   /   23:26, 11. okt 2017
keelab olla sama tark ja tubli?Kui hästi ja korralikult õppida ,viitsida vaeva näha ja enda kallal tööd teha ,siis võib ju samuti edukaks saada ja kunagi tulevikus sama edukaks saada ,et soovitakse koguni presidendina teid näha.
Ma ei näe põhjust kadestada ega muidu kritiseerida .Kunagi ei saa ju kõigile meele järgi olla,kõigile võrdselt meeldida.Vähemalt ei ole ta mingi "kollase kirjanduse" fänn,on lihtne ja ei otsi iga hinna eest tähelepanu nagu mõni teine.
Kui ta oleks soovinud kangesti hüvesid maitsta ,siis oleks ka Kadriorgu läinud,aga tema ei ole selline.Tema tahtis jääda oma koju koos perega nagu kõik teisedki inimesed.Riietub samuti tagasihoidlikumalt ja soeng pole ka silmatorkav .Talle on tähtis muu ,mitte esiplaanil olla ja pidevalt kuskil ajakirja kaanel.
Igatahes mulle ta meeldib just sellisena nagu on.Meeldivad tema kõned ja inimestega suhtlemine .Tubli ja tark naine .EDU TALLE KAUAKS VEEL!
T
Tänulik Imaam  /   22:58, 11. okt 2017
On ainult paar gruppi kodanikke, keda Plika solvanud ei ole- geid-lesbid-transid-moslemi terroristid.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis