Maailm

Kataloonia politseiülemat süüdistatakse riigivastases tegevuses  (3)

Toimetas Piret Kütt, 6. oktoober 2017 13:52
Josep Luis TraperoFoto: AFP / Scanpix
Kataloonia politseiülemat Josep Luis Traperot süüdistatakse riigi vastu töötamises. Traperole heidetakse ette, et tema juhitud Mossos d'Esquadra ei aidanud Kataloonia valimispäeval Hispaania politseid.

Istung viiakse läbi Madriidis, kirjutab BBC. Lisaks Traperole peavad kohtus aru andma veel üks kõrge Kataloonia politseiohvitser ning kaks aktivisti.

Samal teemal

Hispaania juhtiv ajaleht El Pais leiab, et Mossos d'Esquadra vastu esitatud süüdistus on Hispaanias kui demokraatlikus riigis erakordne. Sealsete seaduste kohaselt võib riigireetmises süüdistav seista silmitsi 15 aasta pikkuse vangistusega.

Läinud pühapäeval läbi viidud hääletus Kataloonia iseseisvumiseks on Hispaania seadusi järgides kuulutatud ebaseaduslikuks. Kataloonia välissuhete eest vastutav Raül Romeva on aga BBC-le teatanud, et vaatamata Hispaania konstitutsioonikohtu otsusele kavatseb katalaanide parlament esmaspäeval siiski kohtuda. „Hispaania valitsuse iga senine samm takistamaks sündmusi, on olnud kasutu,“ ütles Romeva, lisades, et keskvõimu korraldatu on loonud koguni vastupidise tulemuse. 

Raül Romeva Foto: AP / Scanpix

Samal teemal

16.10.2017
Hispaania riigiprokurör tahab Kataloonia politseülemat vahistada
09.10.2017
Peaminister Rajoy: mina Barcelonaga ei kõnele!
05.10.2017
Hispaania kohus keelab Kataloonia parlamendil istungit pidada
05.10.2017
UMMIKSEIS PÜSIB: halvimal juhul puhkeb Hispaanias kodusõda