(ERLEND ŠTAUB)

Erakonna esimehe asemel valis SDE vastajaks Eiki Nestori, kellel oli erakonna nõuniku Andri Maimetsa kinnitusel „ka presidendi valimisel oluline roll.“ 

1. Eesti presidendi kõige suurem tugevus on tema sõna. Millal ja millest rääkida? Milliseid sõnu ja väljendeid kasutada? Kus olla tõsine ja kus naeratada? President Kaljulaid on sõna jõudu kasutanud vastutustundlikult ja samas noorusliku hooga. Mõtlesin sellele viimati siis, kui vaatasin tema osalusel salvestatud klippi „Noored valima!“

 2. Kõik iseseisvuse taastanud Eesti neli presidenti on olnud erinevad ja isemoodi, nagu ka nende aeg on olnud erinev. Ja kõik on oma tööga hästi toime tulnud. Toomas Hendrik Ilves ja Kaljulaid on inimesena niivõrd erinevad, et siin ei saagi palju sarnasusi olla. Täiesti teistsugune president.

3. Suurt apsakat polegi olnud. Pisematega pole mõtet norida.

4. Kindlasti see, et ta on osanud ja suutnud näidata avalikkusele presidendi ametikoha inimlikku poolt. President perele pühapäeval pannkooke tegemas või siis mesilastarud Kadrioru roosiaias. President on ka inimene ikkagi.

5. Presidendi amet ja ametihüved on minu jaoks omavahelises kooskõlas.

6. President ei ole minu või teie oma. Ta on Eesti president.

7. Kiire. Süvenev. Kaasaegne.

8. On silma paistnud sellega, et polegi millegagi silma paistnud. Ja nii peabki olema.

9. Praegu on selleks Eesti püüdlus saada ÜRO Julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks.

10. Kaljulaid on osutunud selleks, kelleks Riigikogu ta aasta tagasi valis – vabariigi presidendiks.

Jaga artiklit

18 kommentaari

P
President  /   14:04, 9. okt 2017
peab enne ikka mõtlema ja siis ütlema ei maksa ennast rumalana näidata,rahvas näeb ja kuuleb,võtab südamesse iga tema solvava sõna.Vahetagu nõunikke,kes ei vihkaks eestlasi,kes ise oleks eestlane. Ta ei erine paljustki ilvesest,mida ta on teinud,et meie lapsed ei nälgiks,annetagu oma palk lastele,kes kannatavad puudust,tehku midagi head ja näidaku oma sõnavõttudega ja tegudega,et on ise eestlane,ja elab koos oma rahvaga,aga mitte pagulastega.Eestlane tahab ellujääda omal maal,mitte väljasuretada lasta. Paneb imestada, kui te olete nii kauge oma rahvast ja kui te olete ainult selleks president,et saada suurt raha,siis loobude ametist,meile ei ole vaja rahvast,erakondi vihkavat inimest. Eestlane tahab olla,elada omal kodumaal,aga küüditatakse võõrsile,et elada,töötada seal koos lastega .Aidake elu lastel,noortel elamisväärseks muuta,sest olete ise ka ema,olge julge ka rikaste ja rahvast vihkavate erakondadega silmitsi seista,aga mitte EKRE ,kes tahab,et eestlane elaks,töötaks,et nende lapsed elaksid,töötaksid omal kodumaal,et üksi moselm,homo ei vägistaks meie lapsi,et lapsed ei peaks nägema perversusi. Kahjuks praegu ei saa i, teie kohta ütelda,et oleksite hästi töötanud eesti riigi ,rahva heaks,kahjuks. Olete väga sarnane endise presidendiga.Miks jumal ei ole õnnistanud eestimaad eestit armastava presidendiga ??
H
HS.  /   10:39, 9. okt 2017
Kui Nestor ministrina tõstis pensioni ühe ja kahe krooni võrra, siis ma annaks temale selle artikli eest poolteist krooni. Mõttetu ringkaitse tegelane kes kaitseb omasid igas olukorras.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis