1. Tänavu 24.veebruaril vabariigi aastapäeva vastuvõtul peetud kõne. Selle kõne läbiv joon oli sõbralikult arutlev, kaasamõtlema kutsuv. Antud kõnest läks lendu mõiste komberuum, oluline oli veel rõhutus kogukonna rollile. President osundas, et eelseisvatel kohalikel valimistel tasub anda hääl kogukonna suhtlevatele aktiivsetele inimestele, mitte kohalike maksumaksjate raha eest end munitsipaalmeedias reklaamivatele võimuritele.

2. Ta on suhelnud rohkem Eesti siseselt erinevate elanikkonnagruppidega. On loobunud osadest ametihüvedest ning on vähem rõhutanud presidendiks olemise tseremoniaalset külge. Kui president Ilves astus ametisse märkimisväärse poliitilise kapitaliga, siis Kaljulaid on usinalt tegelenud selle kapitali kogumisega.

 3. Suuri apsakaid pole olnud. Etiketi- ja stiiligurud ilmselt näevad ridamisi väiksemaid möödalaske, aga need pole olnud Kaljulaidi mainet oluliselt kujundavad.

 4. Kõrvalt vaadates tundub, et Kaljulaidil õnnestus kiiresti komplekteerida oma kantselei võimekate inimestega, kelle toel on ta oma ametiaja esimesel aastal saanud kõikide kohustusega kenasti hakkama.

 5. Presidendi abikaasale ettenähtud esinduskulude sihtotstarve võiks olla täpsemini lahti kirjutatud.

 6. Kuna Kaljulaid pole väljunud raamidest, mis  on parlamentaarse riigi presidendile kohased, siis on ta minu president. 

7. Iseteadlik, erudeeritud, sõbralik.

 8. Oskusega sulanduda mitte silma paistvaks persooniks.

 9. Naiste roll ühiskonnas,  Eesti julgeolek ning Euroopa Liidu tulevik on olnud Kaljulaidi põhiteemad.                                                                                           

10. Ta on pigem püüdlik esmakursuslane - osaleb kõikides loengutes, väljendub seminaridel üha julgemalt ning sooritab kõik eksamid maksimaalse pingutusega.

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
nägemus  /   11:17, 7. okt 2017
Püüdlik esmakursuslane, lootuses et peab rahvast kõrgemaks võimukandjaks,alandamata ühtegi inimrühma ja olema erapoolik kõigi erakondade suhtes
T
T.Mets  /   23:23, 6. okt 2017
Rull oleks omal ajal sarnase eduloo ka Karl Vaino kohta kirjutada

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis