Eesti uudised

Läänemaal uppus eakas mees (2)

Toimetas Maria Rozbaum, 6. oktoober 2017 08:50
Foto: Vida Press
Eile pärast keskpäeva läks Lihula vallas Kloostri külas Kasari jõel ümber paat kahe inimesega ja üks neist jäi vees kaduma.

Sündmuskohale jõudnud päästjad selgitasid välja, et paadisõidul päästevesti kandnud 77aastane naine pääses omal jõul kaldale, vees kadunud 79aastane mees päästevesti ei kandnud. Õnnetusest pääsenud naine anti üle kiirabile ja lubati hiljem kodusele ravile.   

Päästjad Haapsalu ja Lihula päästekomandodest ning Kõmsi vabatahtlikust komandost alustasid jõel kolme paadiga otsinguid. Tund hiljem leiti jõest kannatanute paat, kuid uppunut mitte. Päästjad otsisid ohvrit umbes kella poole kuueni.

Edasi viisid otsinguid läbi tuukrid. Veidi peale kella seitset leiti uppunu, mitte väga kaugel paadi ümber minemise kohast, kuid sügavalt veest.

Kanna paadis alati päästevesti!

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo nõunik Piret Seire avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele ning rõhutab, et tegemist on äärmiselt traagilise sündmusega.

„Eilne õnnetus peaks meile kõigile selgelt näitama, kahjuks aga väga valusalt, et vest päästab veest ja seejuures elu. Õnnetusest pääses eluga inimene, kes kandis päästevesti. Inimest, kellel seda seljas ei olnud, meie hulgas enam ei ole,“ sõnas Seire.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee