Eesti uudised

Täiendatud!

SUVEHIIDLANE ON NÖRDINUD: „Sääretirp on kadakatest paljaks rüüstatud!“

Denes Kattago, 6. oktoober 2017, 00:02

17 KOMMENTAARI

k
Kõpust/ 2. veebruar 2018, 14:15
Minge ka vaadake,mis Kõpus toimub - lageraie,tuul vuhiseb mööda tuulekoridore,habras metsaalune taimestik ja teed on suurte metsaveoautode poolt sodiks sõidetud.Ikka väga kurb ja kole pilt.
k
Kassarlane/ 9. oktoober 2017, 11:25
Minu meelest on sellega,et sealt maha on raiutud liigne võsa, toomingad,pihlakad ja männid mis kadakaid ja muid ilu pakkuvaid taimi välja tõrjuvad,antud tagasi just see ilu mida sealt turistid otsivad. Avatud on vaade nii merele,Saaremaale kui küüra lahele. Traat aiad seal aga on selleks et karjatada seal lihaveiseid kes samuti vösastumist ja pilliroostumist pisut ihkavad. Ja muide loomi on seal karjatatud juba ammusest ajast. Pärast kolhoosikorra lagunemist kui enam seal loomi ei karjatatud hakkaski seal vösastuma. Nii et need suvehiidlased võiksid ikka vähe mõelda. Seda aega kui kassarist kalju poodi minnes, millest need suvehiidlased vist midagi ei tea(teavad need suvehiidlased kes juba aastakümneid kassaris suvitanud, kellest ka paljud päriskassarlasteks jäänud) paistis kogu tee mäe pealt ühest küljest meri ja teisest küljest üle põllu terve Kassari küla ei tea need virisejad midagi ja vat see oli see õige Kassari maastik kus suvitamas käisid palju kuulsaid inimesi. Loomulik et algul pärast raiet pisut kände on ja kui lehmakoogid nii vastikud on siis ärge tulge siia. Istuge kusagil tänava ääres kohvikus. Minu poolt suur tänu neile kes andnud natukenegi tagasi seda Kassari maastiku pilti kassarile. Vöiks veelgi rohkem harvendada sealt puhkekeskuse juurest endise rooli lauda juurde välja.
a
Ago/ 9. oktoober 2017, 11:06
Aitäh looduse taastajatele. Üks mure siiski jääb- juba tuleb uus võsa. Aga karja
ravitsemas pole. Kui korjaks need suve TO-TOd kõik kokku, annaks kätte
noad-kirved-sirbid või vajadusel vikatid ja las tunnevad suvemõnu töötades
selle asemel et kadakatihniku vahel külitada.
k
kaupo/ 8. oktoober 2017, 19:38
Peale taastamistöid võib esimesel paaril aasta pilt olla ikka veidi häiriv, sest taastamitööd reeglina algavad alati raiega ja raiejärgseid jälgi täiesti vältida pole võimalik. Need esimesed paar aastat peab lihtsalt ära kannatama. Kui taastamistööjärgselt loomad paar aastat on nosinud, siis on pilt jälle ka linnarahvale piisavalt esteetiline. Junnid muidugi suvehiiidlase plätu ette jäävad, aga võibolla siis märgatakse ka niitude elurikkust rohkem.
a
Ago/ 6. oktoober 2017, 22:53
Olin üllatunud, kui esimest korda seda pilti nägin. Oli tunne, et iga hetk ilmub nähtavale
ratsur nagu kunagi Herman Sergo raamatus. Hingematvalt kaunis pilt!
Suvel tabas uus meeldiv üllatus- maasikad ja nõmmliiva tee,
t
To Ago/ 7. oktoober 2017, 12:12
Maasikad ja nõmmliivatee oli seal ka enne lagastamist!
s
Sügistallinnlane/ 6. oktoober 2017, 12:34
Mismoodi see siis nüüd avalikuks sai.Suvehiidlased ja muud supelsaksad,peaksid ammu linnas tagasi olema.Kas keegi tyrahiinlastest kaebas?
a
Aveliina Helm/ 6. oktoober 2017, 11:21
Sääretirbi kunagise ilme taastamine on ette võetud liikide ja maastike kaitseks ning traditsioonilise maakasutuse väärtustamiseks. Sääretirbil on kunagise karjatamise tingimustes kujunenud märkimisväärselt rikas elustik, mis oli enne taastamist säilinud vaid nendes üksikutes laikudes, mis ei olnud veel kadakatesse mattunud. Liiga tihe kadakavõsa ja männiistandus hävitab suure osa sellest elurikkusest. Mändidest ja kadakatest aga juba ka sealsamas ümbruses puudust ei kindlasti tule ja kõik, kel soov nautida vaadet tihedale kadastikule, saavad seda endiselt teha arvukates kohtades üle kogu Hiiumaa, kaasa arvatud paljudes piirkondades Kassari saarel.
t
To Aveliina/ 6. oktoober 2017, 18:12
Sinu loogika on super. Võtame kõik tuletornid ka juba maha, siis ilusam vaade merele.
t
To Aveliina/ 7. oktoober 2017, 12:20
Sattusime ka suvel sinna jalutama oli ikka jube küll.Kadakajuurikad ja s--ahunnikud muud seal polnud loomadest oli kahju,sest süüa polnud neil küll seal midagi.Ja teed peaksid küll vabad olema eriti mere äärde ilma väravate ja traadita!Turistide rohket suve!!
t
To Aveliina/ 7. oktoober 2017, 12:29
Huvitav ,et kõiki kommetaare ei avaldata,kahju nii palju oleks õelda.Loodust kaitsta peab ju ka oskama mitte lagastama.Ja teed peaksid avatud olema ja ilma väravateta,loomadeta.
t
TO:TO Aveliina/ 7. oktoober 2017, 21:03
Kas ikka peaksid teed avatud olema, kui see just avalik tee ei ole! Mul on Saaremaal suvila mereääres, mulle küll ei meeldi kui kõik autoga rannaäärde vuravad, kui jala või rattaga tuled siis küll mul selle vastu pole midagi!
m
Mina arvan/ 8. oktoober 2017, 11:38
ikka, et teed peaks olema avatud.Et rattaga ja jalgsi oleks toredam vaatepilt sellega täitsa nõus.Liiklusmärk oleks ehk üks variant ,mis auto peataks mitte traat ega muu takistus.
m
matsu/ 6. oktoober 2017, 10:07
Sääre tirp oli ju kaotanud oma loomuliku ilu, mis on aastasadasid püsinud, sest loomi enam seda hooldamas polnud. Ennem väga õiterikas kooslus, tohutult erinevaid liblikaid, nüüd olid kadakad matnud kõik enda alla, lämmatades kogu taimestiku ja järgmise protsessina hakkasid ise kaduma mändide ja muu taimestiku varju.
t
To matsu/ 6. oktoober 2017, 18:13
Nüüd on parem? Näeb välja nagu sõda või looduskatastroof oleks üle käinud. Pole ei loomi, ega ka kadakaid lage maa

t
Tiit/ 6. oktoober 2017, 09:45
Erit " ilus " on tirbile rajatud alumiiniumist värav, see vajaks juba iseenesest jäädvustamist!
u
urmas selirand/ 6. oktoober 2017, 08:34
Sääretirbi puhastamine mändidest jms. on ju suurepärane. Inimesed saavad taas näha kogu tirbi olemust. Aeg meie külalistel aru saada, milline on loodus olnud siis kui elati sellega koos.Militaarhuvilised aga näevad kui auguliseks 1950-ndate vene sõjaväe laskeala tirbi tegi. Jummi anti sääl kõvasti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee