Maailm

Las Vegase tulistaja võis algselt plaanida põgenemist 

Toimetas Greete Kõrvits, 5. oktoober 2017 20:42
Šerif Joe LombardoFoto: AFP / Scanpix
Pühapäeval toimunud rünnaku järel on tulistaja Stephen Paddocki kohta välja tulnud uut informatsiooni, vahendab BBC. Politsei spekuleerib, et keegi võis meest ka abistada.

Ehkki terroristi elukaaslane väidab, et ei teadnud mehe plaanidest midagi ning šerif Joe Lombardo kinnitab, et Paddock elas tõepoolest salajast topeltelu, pole välistatud, et keegi oli Paddocki plaanidest siiski teadlik. Kui šerifilt kolmapäevasel pressikonverentsil küsiti, kas tulistaja tegutses üksi, vastas Lombardo, et see tundub vähetõenäoline. Arvestades mehe põhjalikku planeerimistööd ning ka seda, et politsei leidis tõendeid sellest, et Paddock ei kavatsenud algselt enesetappu teha, vaid põgeneda.

Kui reporterid küsisid, millised need tõendid on, vastas Lombardo, et ta ei saa seda kommenteerida. „Aga siin tekib tõesti eeldus, et mingil hetkel pidi ta kelleltki abi saama,“ väitis Lombardo. „Võib-olla on ta mingi supermees, võib-olla suutis ta seda kõike ise teha, aga see tundub mulle väheusutav.“ Võimalus, et Paddockil võis kaasosaline või abiline olla, tuleb üllatusena, sest seni on politsei väitnud, et mees oli n-ö üksik hunt.

Paddock kogus politsei hinnangul relvi juba aastakümneid. Tema salaelu oli nii hästi varjatud, et kõiki selle detaile ei pruugi politsei kunagi teada saada.

Samal teemal

11.09.2017
Lahkamine näitas, et Las Vegase tulistaja aju oli normaalne
06.09.2017
Las Vegase tulistaja oli tube broneerinud mitmete muusikafestivalide lähedusse
05.09.2017
USKUMATU: vandenõuteoreetikud peavad Las Vegase veresauna lavastuseks
05.09.2017
Las Vegase tulistaja elukaaslane: arvasin, et suur rahasumma oli tema viis teatada lahkuminekust