37 kommentaari

N
nonoh  /   07:58, 9. okt 2017
On ikka kaks eri asja - registreeritud abielu, mida tunnistab nii riik kui kirik. Ja kooselu, mille inimesed valivad, kas mees ja naine, mees ja mees, naine ja mees, naine ja ..., mees ja ... .
Neid ei saa ühte patta panna Kooselu? On selleks vajalik seadus, tegelikult seadus kõikvõimalike koosluste kohta.
Kooselu seaduse asemel tuleks välja töötada jutiidilised sätted - kuidas jagada rahalised , materiaalsed väärtused ja lapsed, kui koos ei elata enam.
Milleks kogu see lärm kooseluseaduse üle. Kas kellelgi on jaoks probleem, kes kellega koos elab? Kui sellest nii palju ei lobisetaks, jääks ära see vihkamise jutt, kui asjaosalised oskavad inimese moodi käituda.
Võiksin ju elada ka koos oma kassiga ja lahkuminekul kindlustada talle pension , kasupere.
J
Jah,  /   16:45, 10. okt 2017
Selliseid kasse on olemas, lugesin hiljuti kusagilt,et üks vanaproua Ameerikast tegi testamendi kassile, pärandades 7 miljonit dollarit.
E
eiole  /   13:51, 8. okt 2017
mingit vajadust kaitsta homosid ega lesbisid. Laats peaks asuma hoopis enamikku inimesi ja eriti lapsi kaitsma pealetungiva homopropaganda eest. Kui homod poleks asunud pealetungile ja endale mingeid eriõigusi nõudma, poleks ühiskonnas mingit lõhestumist ega vaidlusi. Elagu oma magamistoas nagu varemgi ja varanduslikke suhteid reguleerigu notari juures. Hoopis meie tavainimesed peavad kaitsma abielu staatust ja riigi jätkusuutlikkust.
T
to kui  /   11:36, 7. okt 2017
Mul on valik sellisesse kirikusse mitte minna, kus loetakse piiblitõdesid, mida osaliselt ei tunnistata
A
arvamus  /   11:34, 7. okt 2017
Geiküsimust ei ole vaja päevakorda võtta, las elavad oma elu.Ise nad on süüdi, et tahavad olla tähelepanu keskmes
K
kui  /   11:03, 7. okt 2017
kirikukogu novembris selle homomeelse naisõpetaja ametisse jätab,siis hakkavad tõelised kristlased massiliselt kogudustest lahkuma ja kirikutest kauges kaares mööda käima.
I
inimene  /   18:37, 6. okt 2017
KIrik on läbi aegade olnud kõige suurem inimeste piinaja ja maksukoguja.Paljud sõjad on saanud ja saavad alguse usuliste erimeelsuste tõttu.
  /   18:24, 6. okt 2017
Tuleb luua omaette kirik geidele.
H
hetzer  /   12:09, 10. okt 2017
Aga neil ju ongi. See grupikene on nagu tuli toores puus, hingitseb, ei idane ega mädane. Neil on vaja ju kõik enda ümber ära reostada ja omasarnaseks muuta, olla kogu aeg pildil ja mõista kohut normaalsete üle.
J
Ja nii ongi  /   17:55, 6. okt 2017
Viilma otsus näitab, kumb kummal allub, kas kirik riigile(kui alles jääb) või on siiski lahutatud. Eilse näite varal on siiski kirik rakendatud kommunistide(sotside) vankriette. Mis pühakojast me siin rääkida saame, kui seal isamaalaste vihkaja kantslist labasusi propageerib. Kellele perekond on vastuvõetamatu.
T
testament  /   10:24, 6. okt 2017
Kas Piiblis pole seniajani kirjas, keda kividega surnuks loopida - ja me imestame, kust see vihkamine tuleb.
  /   11:13, 6. okt 2017
Üsna valus on niiviisi umbes seletada Piiblist üht-teist, jättes kõrvale ühe kõige olulisema lõigu Uuest Testamendist, kus Jeesus ütles: kes on patuta, visaku esimene kivi.
  /   18:25, 6. okt 2017
Jeesus hakkas seega oma isale, Jahvele, vastu!
!
!  /   17:27, 6. okt 2017
Selle protseduuri ning kiviteraapia on nüüd moslemid muistsetelt juutidelt üle võtnud- Kristlased pole seda kunagi harrastanud.
K
kes sellise pealkirja pani juhtkirjale ja all peapiiskopi pilt ??   /   10:19, 6. okt 2017
Kui ma oleks peapiiskop ma keelaksin sellise pealkirjaga tekstis oma pilti kasutada. Küsimus pole selles kas kirik suudab homodega koos elada. Ning Annika Laats võiks vabandada ja tunnistada avalikult, et asub meelt parandama selles küsimuses, muidugi... kirikuõpetaja margi teeb tegelt täis, kui niisugused inimesed on kirikuõpetajad, siis millest me räägime.. põhjus miks ma ka ise kaua kirikust üldse eemale hoidsin, 2 kirikuõpetajat, kellega üldse oma nooruses kokku põgusalt puutusin, üks sebis minuvanust tüdrukut (olime 13 aastased) ja oli segadus kas ta tegi talle lapse või mitte, teine sebis malevas minuvanust poissi, siis olime 14 aastased... sellised inimesed ei tohiks olla kirikõpetajad, sest mina pärast seda käisin väga suure kaarega kirikutest mööda... sellised inimesed peaks tegelema iseendaga, mitte olema õpetajad noortele, ammugi täiskasvanutele pole neil midagi õpetada.
W
willy  /   13:02, 6. okt 2017
Võiks veel ühe küsimuse püstitada: kas rahvas soovib ja suudab kirikuga koos elada? Kirik on ennast kogu oma ajaloo vältel näidanud kui kari silmakirjalikke petiseid, kes ootavad austust ja seda, et nende rahvas nende eluviisi kinni maksaks.
K
kolla  /   09:24, 6. okt 2017
Küllap kirikuisad juba lepivad,sest tänapäeva kirikon pigem äri kui usu ühing ja liikmeid neile hädasti juurde vaja.Raha ei haise.
V
Vanas testamendis,  /   09:03, 6. okt 2017
mis on Piiblilugude ema, on kõike, ka insesti ( Jairus oma tütardega) ja õhutusi tappa kõik vaenlased, ka lapsed ja naised.. Kuigi ma ei poolda omasooliste abielu ja kiriklikku õnnistamist veelgi vähem, ei saa öelda, et Piibel oleks väga eetiline. Kirik on seni olnud üsna valiv oma tõlgendustes.
N
Nonsenss  /   07:11, 6. okt 2017
Jutt ei ole siin Koos Elamisest. Jutt on be2epropagandast mida kirikukantslist maha kuulutatakse!
!
!  /   00:04, 6. okt 2017
Toetagu nii palju kui tahavad. kuid tehku seda väljaspool kirikut. Sest kirikul on omad traditsioonilised ranged eetilised normid ning dogmad. Mis tulenevad piiblist, mis onju kiriku enda aluseks.
T
T.Mets  /   23:16, 5. okt 2017
On selge, et Peetrus Laatsi ees paradiisi väravaid ei ava
A
Akadeemik  /   21:35, 5. okt 2017
Loomulikult ei peaks Laats, esitades kiriku ja oma ameti seisukohalt ebaadekvaatseid väiteid, kirikus töötama. See on sama, kui mõni TÜ geograafiaprofessor usuks, et maa on lapik ja seletaks seda loengus ja ajakirjanduses - kas Tartu ülikool hakkaks temaga dialoogi pidama või vabastaks ta ametist
P
Pets  /   20:39, 5. okt 2017
üleskutse uutele volikogudele. Vastavalt meie konstitutsioonile on riik ja kirik lahus. Mis pagana pärast sekkub Kirik Riigikogu tegevusse. Seega, mis pagana pärast, peaksid riiklikud valitsused/volikogud finantseerima riiklikest eelarvetest nn jumalakodade remonte, rekonstrueerimisi. Las nn Jumal teeb seda ise,
T
Tõnu Taremaa  /   22:28, 5. okt 2017
Te olete paraku ajast ligi 30 aastat maha jäänud. Esiteks: Eesti Vabariigi alusdokumendiks on Põhiseadus, kus on öeldud üksnes, et Esstis ei ole riigikirikut. Konstitusioon koos deklaratsiooniga kiriku ja riigi lahususest oli ühe teise, nüüdseks minevikuks saanud riigi alusdokumendiks.
Õ
Õige  /   20:27, 5. okt 2017
Olen samuti arvamusel,et naiste koht ei ole kantslis.Mina igatahes sinna kirikusse oma jalgu ei vii,kus on naiskirikuõpetajad.Igal asjal on piir,Ja homode ja lesbide üle pole midagi vaielda.Need nähtused on haigused ja kui neid veel seadustatakse ,siis on riik ka haige. Huvitav,kuhu see maailm nii välja jõuab?
E
Ehk meenutaks  /   20:10, 5. okt 2017
Kui meenutada seda, mis on ajakirjanduses läbi käinud, mlliste vääratustega on kirikuisad aegade jooksul hakkama saanud,siis ei ole praegu kirikutegelastel küll ennast nii puhta ja õilsana näidata.
E
Egas  /   20:08, 5. okt 2017
kakanokud iivet ei tõsta !
M
Miks  /   20:05, 5. okt 2017
kirik toetab kakanokusid?Äkki viimased sponsoreerivad!
A
A  /   19:55, 5. okt 2017
Astuge välja kogudustest.
K
Kirik...  /   19:51, 5. okt 2017
...võib suuta,aga mina mitte.
R
rp  /   19:05, 5. okt 2017
Laske kirikul oma asju ise arutada. Pole vaja ajakirjandusel oma juhtkirjadega sekkuda.
S
seitsmenda päeva adventist  /   19:00, 5. okt 2017
Homoseksualism on patt ja nii jääbki ja naise koht ei ole kantslis. Kahjuks on meie advenkirik juba pikemat aega korporatsioon ja seega on sunnitud usa-s ristima homosid ja naisi pastoriametisse lubama,jube taganemine,aga õiged adventistid juba lahkuvadki sellest korporatsioonist,kes siiani nimetab end ametlikuks kirikus ja laimab iseseisvaid adventkirikuid.
/
/  /   20:09, 5. okt 2017
Kui sa lahkusid, miks sa oled edasi 7. päeva adventist ? lihtsalt kristlane ei oska olla? liiga matslik nimetus või kuidas? see "7. p adventist" kõlab paremini või on kuidagi aulisem ?
K
Kas ...  /   20:22, 5. okt 2017
...homo ja gey kõlavad paremini kui pe de?Olemus ja tulemus on ikka üks.
U
usuhullud  /   20:32, 5. okt 2017
ju pedereerivad kogu rahvast.
T
to Kas  /   00:14, 6. okt 2017
Perestroika lõppfaasis, kui sidemed väljamaaga tihenesid ja tublisti välisturiste juurde tuli, hakkaid Moskva hotellide valuutaprostituudid end putanadeks ńimetama. deklareeides, et nemad pole mitte mõned räpsedprostid vaid ikkagi PUTANAD! Kõlab küll uhkemalt, kuid itaalia keeles tähendab see ju sedasama.
Sdasi ka need homod ja h´geid, mitte aga.! Ei saa välja kirjutada, sest isegi meditsiiniline või juriidiline termin läheb modereeriisele.
N
nh  /   18:30, 5. okt 2017
Kiriku kõige suuremad vaenlased on hoopis lesbid- neil on nendest usklike geipapide suhtes täielik 0 tolerants- see on ka vist põhjus, miks enamus kiriku poolt nõidadena tuleriidale saadetud olid naisterahvad

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis