Eesti uudised

Liikluskonflikti üks osaline haaras püstoli: kriminaalmenetlus siiski lõpetati (25)

Kristjan Väli, 5. oktoober 2017 16:46
Tulirelva haaranud mees võib relvaloast ilma jäädaFoto: Vida Press
Tallinnas Eesti Draamateatri ees toimus suve lõpus liiklusõnnetus ja sellele järgnes tüli. Mootorrattur rabas taskust püstoli ja politseiametniku sõnul sihtis rahvarohkes kohas taksot, kus istusid sõitjad. Prokuratuur lõpetas kriminaalasja, aga tsiklimeest ähvardab ikkagi relvaloast ilmajäämine.

Riigiprokuratuuri avalike suhete nõunik Kristina Kostina sõnab, et mootorratturi suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud, ent augustikuise juhtumi kui terviku uurimine veel käib. Seetõttu ei saa juhtunu täpsemaid asjaolusid praegu avada. 

Hoolimata sellest, et  prokuratuur leidis, et pole alust mootorratturile süüdistust esitada, on politsei alustanud menetlust, et mehelt relvaluba ära võtta.

Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Sven Põierpaas ütleb, et PPA hinnangul pole säärane viis konflikti lahendada normaalne talitusviis. Põierpaasi sõnul teeb politseile muret, kui kergekäeliselt mootorrattur haaras rahvarohkes kohas püstoli järele. Ametniku sõnul suunas ta relva ka takso poole, kus olid kliendid. „Oleme veendunud, et vahejuhtum ei nõudnud avalikus kohas püstoli haaramist ja teiste elu ega tervise ohtu seadmist. Olukorda saanuks ka teisiti lahendada. Juba püstoli väljavõtmine on äärmiselt ohtlik ja kunagi ei või teada, kuidas pärast seda olukord laheneb,“ ütleb Põierpaas.

Politseimajori sõnul mõistab politsei hukka ka taksojuhi käitumise, mis selle olukorrani viis. „Kuid see ei õigusta püstoliga teiste inimeste elu ohtu seadmist,“ ütleb ta. „Politsei korraldab iga päev järelevalvet relvaomanike üle. Peale meie vahetu kontrolli tehakse erinevate riiklike registrite andmete elektroonilist võrdlust politsei andmebaasidega, relvaomanike üle tehakse veel ka sotsiaalset järelevalvet näiteks jahiseltsides või laskespordiklubides,“ selgitab Põierpaas. 

Põhja prefektuur peatas kolmandas kvartalis relvaloa 26 inimesel. Neist viit kahtlustatakse või süüdistatakse kuriteos, kümmet inimest karistati sõiduki juhtimise eest lubatud alkoholi piirmäära ületades. „Peale selle tunnistasime mitmekümne inimese relvaloa kehtetuks. Neist viie suhtes jõustus kriminaalkaristus, kuue eluviis või käitumine annab alust põhjendatud kahtluseks, et ta võib tulevikus ohustada ennast või teisi. Viis inimest ei vastanud enam relvaseaduses relvaomanikule kehtestatud nõuetele.“

Õhtulehe toimetus on üritanud mootorratturiga edutult kontakti saada. Taksojuhile tööd andev ettevõte ei soovinud vahejuhtumit kommenteerida.