Eesti uudised

Kindral Terras arutas Küprosel väikeriikide sõjalist rolli Euroopas (6)

Toimetas Denes Kattago, 5. oktoober 2017 16:33
Kindral Terras ja Küprose kaitseminister FokaidesFoto: Kaitsevägi
Eile ja täna Lõuna-Küprosel ametlikul visiidil viibiv kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus Küprose Vabariigi kaitseministri, kaitseväe juhataja ja erioperatsioonide väeüksuse ülemaga.

Kohtumisel kaitseministri Christoforos Fokaidesega arutas kindral Terras väikeriikide rolli Euroopa Liidu sõjalise koostöö projektides, Eesti euroliidu eesistumise kaitsealaseid prioriteete, küberjulgeolekut ning kahepoolseid koostöövõimalusi.

„Mul on hea meel, et meie nägemus Euroopa Liidu sõjalisest koostööst suures osas kattub,“ ütles kindral Terras, kelle sõnul meenutas minister Fokaides hea sõnaga ka Eestis Euroopa kaitseministritele korraldatud küberkaitseõppust.

„Usun, et need on valdkonnad, milles saame koostööd arendada,“ lisas kindral Terras.

Eesti ja Küprose kaitsevägede juhatajate vahelisel kohtumise arutati julgeolekuolukorda, kahepoolseid koostöövõimalusi ja Euroopa Liidu sõjalise koostööprojektide hetkeseisu ning tulevikku. Lisaks sai kindral Terras ülevaate Küprose kaitseväe ülesehitusest.

Kindral Terras sai tutvuda ka Küprose erioperatsioonide väeüksusega ning nende väljaõppekorralduse, relvastuse ja varustusega.

Samal teemal

09.11.2017
Ametist lahkuvast kindral Terrasest võib saada koduperemees Hollandis
06.10.2017
FOTOD | Eesti sõdur sai USA väejuhatuselt kõrge autasu
03.10.2017
GALERII | Euroopa Liidu sõjaline komitee pidas Eestis väljasõiduistungi
20.09.2017
NATO plaanib Balti ja Poola regiooni tugevdamist õhu- ja merejõududega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee