Galeriid

Peaosatäitja Pääru Oja sai käe ümber kipsi, Soome näitleja Samuli Edelmanni nahale liimiti teismed tätoveeringud

GALERII | Kuidas võeti Lapimaal üles Veiko Õunpuu uut soomekeelset filmi „Viimased“? (3)

Kais Allkivi, 5. oktoober 2017 14:08
Filmi 'Viimased' võtted Soomes LapimaalFoto: Martin Ahven
Õhtuleht külastas läinud nädalal Veiko Õunpuu põhjamaise vesterni „Viimased“ võtteid Lapimaal Muonio linnakese külje all, jõuluvana kodukohana tuntud Rovaniemist ligi kolmetunnise autosõidu jagu põhja pool. Seal, kus lehtpuud on ammu kuldkollased, osalt raaguski, ja kus on täiesti tavaline kohata tee servas või isegi keset teed seisvaid põhjapõtru.

Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valmiv film, mille võtted said punkti möödunud pühapäeval, leiab aset Lapimaa tundras kaevanduskülas. Peategelane Rupi (Pääru Oja) ihkab kokku kraapida piisavalt raha, et maakolkast igaveseks lahkuda, ning on selleks valmis kaevanduses rügama ja keelatud ainetega hangeldama. Peale selle on noormees armunud sõbra naisesse Riittasse (Laura Birn), kelle vastu hakkab huvi tundma ka võimukas kaevanduse omanik hüüdnimega Fisherman (Tommi Korpela).

Et Samuli kehastatud Tatu on pikki aastaid vangis istunud, vajas näitleja õla- ja käsivartele, kaelale, rinnale ning turjale ohtraid tätoveeringuid. Grimeerija Kaire Hendrikson rääkis, et Samuli nahale liimitavad pildid on kujundatud pärast konsulteerimist Soome tätoveerijaga, kes on sealses vanglas tätoveeringuid teinud.

„Need on teistsugused kui vene vangidel. Hästi pastelsed ja läbipaistvad, vähese pigmendiga,“ toob Kaire välja.

Päärule oli vaja käe ümber mässida kips, sest tema tegelaskujul on luumurd. Näitleja on pidanud aga ka tegelikkuses lahtise luumurruga silmitsi seisma: augustis üsna võtete algul kukkus ta kaameraproovis mäest alla joostes ja murdis parema rangluu.

Loe võttel tehtud reportaaži ja intervjuusid laupäevasest Õhtulehest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee