174
fotot
Moelooja Perit Muugaesitles oma uut kollektsiooni "Iidsete laante maa" (Sven Tupits )

4. oktoobril esitles Eesti moelooja Perit Muuga oma uut kollektsiooni „Iidsete laante maa“, mis on pühendet Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kollektsioonis näidati sügis-talvist moodi - mantleid, kleite, pükstükke. 
Etendus toimus Telliskivi kvartali varjatumas osas – M-hoones, millesse oli püsti pandud suur ja ilus kuusemets. Samblast kändude ja metsloomadeni. 

Kollektsiooni mustrid, tekstuurid ja toonid on paljuski inspireeritud vanade eestlaste käsitöömeistrite kasutatud materjalidest nagu puit, raud, pronks, vask ja hõbe. Samuti on taas tulemas hundimustrid ja ka karudega kangad. Lisaks looduspiltidele on põneva kontrastina kollektsioonis ka mummumotiivi ja pärlkaunistusi. Läbivateks toonideks on rohelise erinevad varjundid, sinakashallid, sügavpruunid ja metalsed varjundid, millele lisab särtsu moodne roosa. Materjalidest on kasutatud nahka hellitavaid samsiseid kangaid, huvitavaid sissepressitud mustritega sameteid, erinevaid puuvillasid ja efektseid läikivate mustritega kangaid. Lõiked on mitmekülgsed oma erinevates suurusvormides - klassikalised taljesse töödeldud kleidid, vabamad lõiked ja esmakordselt ka ülesuuruses (oversized) vormid. Kollektsioonist leiab nii igapäevaseks kandmiseks sobivaid riideid kui ka tõeliselt pidulikke õhtukleite, samuti isikupäraseid kotte ning puidust ehteid.

Tauno Kangro modelleeris kohapeal, inspireerituna moeshowst. Samuti sai nautida Tauno Kangro loomaskulptuuride näitust. Müstiliste kongihelidega kostitas publikut Kaia Karjaste, õhtut juhtis Anatoli Tafitšuk.

Lisaks toimub kollektsiooniga tutvumise salongiõhtu 10.oktoobril kell 17.00-20.00 aadressil Masina 22, Tallinna bussijaama lähedal.

Muul ajal salong avatud E-R 9-19, L 11-15.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis