Eesti uudised

PEAPIISKOP: Risti koguduse õpetaja ei väljendanud kooseluseaduse küsimuses EELK seisukohti (188)

LISA KOMMENTAAR

Hooliv 18. oktoober 2017 15:02
Sallivus on ilus, kui näidatakse teleris kena noormeest, kes tunnistab, et ta on homo. Ole, kui tahad.!! Kuid siis lõppes igasugune arusaam, kui see nooruk lubas teise meessoost isikuga abielluda ja lapsi lapsendada.!! Kelle lapsi.!? Kas lastekodus on mõni laps, lootusetuluke silmades, kes ei oota ema, vaid on nõus hakkama lapseks perre, kus on kaks "isa".!? Siin lõpeb igasugune sallivus ja algab pime omakasu. Lausa kuritegu. Elage ja pedereerige peidus, aga ärge traumeerige võõraid lapsi.
peapiiskopi 7. oktoober 2017 00:32
püha kohustus on selline isik, kes nimetab end jumala teenijaks, kuid Piiblist ei tea kõige elementaarsemaid asju, kiiresti vallandada ja keelata tal kiriku esindajana ükskõik kus ja ükskõik millal sõna võtta.
puhastage kirik 6. oktoober 2017 23:06
Hr. Viilmaal seisab ees ränk töö, vabastada kirik niisuguste vaadetega inimestest, nagu seda on see naisõpetaja. See, mida ta saates rääkis, oli lihtsalt rõve. Inimese armastusest, nagu ta väidab ja ka tema kaasajooksikud laulavad, oli asi ikka väga kaugel.
Juhan. 6. oktoober 2017 08:53
Kes tellib muusika see maksab. Raha paneb rattad käima.
--- 6. oktoober 2017 08:52
Naine sobib kirikusse jutlustama küll, aga siis peab ta olema tark naine. Ei aita kõrgete koolide diplomid. Need näitavad vaid, et koolitükid on ära vastatud. La need diplomid avavad ukse paljudele ametitoolidele. On ameteid, kus polegi rohkem vaja, sead asjad oma kontoris korda ja ei tee kellelegi liiga.
Aga kirikutegelane? Temale ei aita diplomist, tähtsam on haritus, tugev alusmüür , mida on laotud kodus, perekonnas, koolis, kõrgkoolis, lõputus enesearendmises. Kirikutegelane, et teda austada, ei tohi oma harimatuse tõdesid välja pritsida, silmad pungis, nägu õhetamas kirest, kõrgendatud hääl barrikaaddel võitlusse kutsumas...
Naisel on omadused, mida mehel ei ole ja tark naine kasutab neid targasti. Kui on küllalt tark, et teada, mis on armastus kõige elava ja hoidmist vajava vastu...
08:52 kommenteerijale 6. oktoober 2017 14:10
Kõrgete koolide diplomeid saavadki targad naised. See diplom pole algkooli tunnistus, mis näitab, et koolitükid on tehtud. Ülikoolis, kus sina arvatavasti käinud ei ole, käivad asjad teistmoodi. Pealegi tundud olema vale inimene harituse teemal rääkima.
ain 5. oktoober 2017 19:32
aga miks laulatatakse kiriklikult porduelu aastaid elnuid????
to 19.32 5. oktoober 2017 20:52
mis asi see porduelu on,isegi looduses,hundikarjas on nii,et alfaemane teeb ,,kõrvalhüppeid'',kui alfaisane parasjagu on veidi eemal ,nagu tänapäeva dna analüüsid on tõestanud ja ega alfaisane ka korralikku pereelu ei ela.
viljandlane 5. oktoober 2017 18:26
Ma tunnen isiklikult kaht naispastorit ja neil pole häda midagi.See aga,kes eile grimasside saatel homopropagandat tegi peaks saama kiiremas korras kirikust vallandatud.Päris rõve oli neid homoaktiviste kuulata.Sain saadet vaadates mitmes asjas targemaks.esimene asi-kunagi ei tohi valida rohelisi,sest need pole ei keegi muu kui lihtlabased tolerantidest puukallistajad.Ja teiseks üllatas mind Randpere,kes ütles-tegelege oma asjadega ja ärge elage teiste elu.Õige jutt ju.Kartsin,et hakkab jälle oma skandinaavia eeskujusid tooma aga õnneks ei hakanud.Rootsi on minu silmis väga mõttetu riik,ehkki ta oli kunagi(40 aastat tagasi)eeskujuks!
Viljandlasele 6. oktoober 2017 14:12
Mina toetan samasoolisi. Sest tean isegi mõnda, kes on toredad inimesed ja nõmedatest stereotüüpidest kaugel. Loomulikult avaldavad oma arvamust kõige kõvemini need, kelle kokkupuude samasoolistega piirdub mõne hollywoodi komöödia vaatamisega. Kui keegi keelaks teil abielluda, aga naabrimehel ja naisel lubaks, tõstaks te samuti kisa.
jumal hoia 5. oktoober 2017 15:57
Kas see jauramine juba ära ei väsita. Abielu on abielu ja kooselu on kooselu. kuidas need hägustuvad?

Kooli 5. oktoober 2017 15:25
Hr Viilmaa, tundub, on muidu justkui arukas inimene. Aga elab siiski mingite ettekujutuste maailmas. Ja pealegi ei tea, kuidas kirjutatakse eesti keeles sõna: jumal. Tema kirjutab muidugi suure tähega. Sest kujutab ette, et see on keegi isik, kelle nimi on siis tema arust vastavat Jumal. Kohe kooli - eesti keele tundi!
to Kooli 5. oktoober 2017 16:37
Palun kao arvuti juurest minema ja marss kooli!
Ristiusu jumala nimi on suure algustähega: Jumal, ka Issand, Jehoova, Looja.
to Kooli 5. oktoober 2017 21:21
Siina Û Ra pea käisid koolis kommunismi ajal kui ainsaks jumalaks oli lenini laip, ja seepärast kirjutatigi sôna Jumal väikese algustähega.
viigipuu 5. oktoober 2017 15:08
Pastorid,piiskopid,koguduse vanemad kasutavad oma võimu selleks,et valitseda teiste südametunnistuse üle ja maksma panna oma autoriteet.Pühakirja tõlgitsemise õigus on vaimulikkonnal,lähtudes sellest,et üksnes vaimulikkond on kompetentne jumala sõna seletama.Paljud ei julge uskuda midagi mis on vastuolus kindlaks määratud õpetusega,vaatamata sellele,et piibel on täis hoiatusi valeõpetajate suhtes,on paljud valmis usaldama oma hinge vaimulikkonna hoolde.Kuna puudub moraalne julgus astuda kõrvale maailma sissetallatud rajalt sammutakse" õpetatud meeste "jälgedes ,ise piiblit uurimatta.Inimesed ei julge mõelda teisiti kui õpetab nende jutlustaja.Nii tuuaksegi oma igavesed huvid ohvriks kellegi teise uskmatusele,uhkusele ja eelarvamuseleSaatan kasutab mitmesuguseid vahendeid,et siduda oma vange inimliku mõjuga.Ei ole küllalt sellest kui inimene teeb seda mida jutlustaja ütleb õige olevat.Kaalul on elu.Jumala abiga tuleb meil ise omandada oma tõekspidamised sest igaüks isiklikult annab Jumala ees vastust."Mehe meelest on nii mõnigi tee õige aga lõppeks on see surma tee"Õps 16.25 "Otsige,siis te leiate!"Kui keegi tahab teha Tema tahtmist,see tunneb kas see õpetus on Jumalast."Mat 7.7;Joh 7.17 Ava mu silmad vaatlema Su käsuõpetuse imesid!" Ps 119.18
eks 5. oktoober 2017 14:47
vanasarvik ole need pedofiilid ja muud piiblile vastuastujad nagu antud naisõpetaja sinna kirikusse läkitanud
ja kui kirik tahab Jumalat teenida siis peab ta end sellistest puhastama
Ateist 5. oktoober 2017 14:30
Kui kirikuringkond pedofiile täis on, siis hoitakse suu kinni!
5. oktoober 2017 15:04
Tahtsin just sama öelda, mis Vatikaniski toimub!
Viilma,kas sa 5. oktoober 2017 14:04
jumalal kätt oled surunud?
kirikuõpetajaid 5. oktoober 2017 14:00
ei võind usaldada ka veneajal.
hea komm 5. oktoober 2017 13:54
allah / 09:28, 5. okt 2017
Laske naised kirikus ametisse ja selle usuga on lõpp.
+83 -7
''
saab nalja,saab tõtt, saab valet
Appi 5. oktoober 2017 13:43
olen Risti elanik, ei julge öeldagi, kus elan, nüüd kohe mõeldakse, et olen homode ja lesbide pooldaja. Nad on haiged inimesed koos selle meie kirikumemmega, kes eile saates silmi punnitas, mis oli eriti rõve! Isiklikult ei käi kirikus, kuna kirikuõpetajaks on naine. Loodan, et peapiiskop midagi ettevõtab, tuleks töösuhe lõpetada. Ükski ettevõtja ei hoiaks sellist enam tööl, nende propaganda hakkab ajudele, elage ja nakitsege vaikselt ja omaette, mida lärmata ja veel mingit saadet teha. Mis kuradi riigis me elame ja EU tahtsime, valida oli ka ainult halva ja veel halvema vahel. Ei homoseadusele!
To Appi 6. oktoober 2017 14:15
Kui kuuleks sind nii rääkimas, siis mõtleks sinust ikka väga halvasti, näitab su kitsast mõttemaailma. Suht piinlik, et sa üldse eestlane oled....Ebaingelligentne inimene. Samad õigused ei ole propaganda. Küll sina ka kisa tõstaks kui sul ei lastsks abielluda kuid naabrimutil lastakse, sest ta on rikkam või mõni muu ebaoluline põhjus.
6. oktoober 2017 18:41
kõtt,lastepilastaja.

Ruimo Ürgmaa 5. oktoober 2017 13:32
Üks keskealine tädi mõistis seal saates hukka heteropropaganda. Vaat see oli ikka tase.
seitsmenda päeva adventist 5. oktoober 2017 13:20
Homoseksualism on patt ja nii jääbki.
seitsmenda päeva adventist 5. oktoober 2017 13:28
ja naise koht ei ole kantslis. Kahjuks on meie advenkirik juba pikemat aega korporatsioon ja seega on sunnitud usa-s ristima homosid ja naisi pastoriametisse lubama,jube taganemine,aga õiged adventistid juba lahkuvadki sellest korporatsioonist,kes siiani nimetab end ametlikuks kirikus ja laimab iseseisvaid adventkirikuid.
To 13:20 6. oktoober 2017 14:17
Valetamine on samuti patt. Täiesti kindel, et oled valetanud rohkem kui üks kord. Mille poolest see erineb? Valikuliselt täidad ja toetad endale sobivaid reegleid? Kui toetad ühte, toeta kõiki!
Õpetaja? 5. oktoober 2017 13:09
Mida selline õpetab, kui siis ainult vihkamist, teisiti arvajate vihkamist. Perekonna aluste vihkamist, ema, isa ja lapsi. Kas jälle UUS NORMAALSUS, harjuge ära, et perekond pole püha ega puutumatu. Nõudes omale eriõigusi, tallab teiste õigustel olla puutumatu. Kes selles saates nüüd oli tülgastav, raske arvata, muidugi selle ütlejad. Ka Vaino püüab iga hinnaeest sotsidele vääriline saatejuht olla, see oli ehe näide pugemisest.
Hm 6. oktoober 2017 14:18
Väike sugulane vaatas uudiseid ja küsis täiesti aruka küsimuse: Miks nad siis abielluda ei või. Uskumatu, et laps on targem kui siinsed kommenteerijad, tõesti, miks nad ei või? Keda see segab? Teid ei sega ju naabri kollane tapeet, miks siis see segama peaks? Vastasin sugulasele, et nad tohivadki abielluda, kuid meie seadused on natuke ajast maha jäänud.
nimetagem 5. oktoober 2017 13:06
Risti kogudus koos laatsiga homode ja lesbide patupesaks! laats küll Riigikogusse ei kõlba ja veel vähem kristliku kiriku õpetajaks!
Õige jutt. 5. oktoober 2017 12:57
Mina ei saa ka aru,miks naised on nüüd kirikus ka ametis.Mina ,näiteks,ei lähe enam kirikusse,kuhu tuli mingi naistegelane . Aga kas seal Risti kirikus ,või kus need pagulased elasid,kui meie nn.president ühte kirikut külastas?Kas asi pole ikkagi rahas?See Laats tuleb päevapealt vallandada.Kes sinna kirikusse enam lähebki? Risti rahvas,tehkegi boikott ja las loeb homodele.Uskumatu,milleni me oleme jõudnud.
pesto 5. oktoober 2017 12:29
kiriku "kaasamine" homopropagandasse viis selle teema uuele tasandile, kellelegi oli vaja tekitada kirikulõhet. Meeldis A. Hiobi väga tasakaalukas esinemine. Kui IRL soovib oma konservatiivset agendat tutvustada, peaks ta jõulisemalt selle teemaga tegelema, ekrelane Madisson oli väga vapper. Selle teemaga peaks tulema rohkem pilti meie konservatiivsed intellektuaalid, et anda teemale väärikam sisu. Homode esindajad eristusid ilmselgelt oma hüsteerilise olekuga, eriti see naispastor ja sotsist välisminister.
endine irli valija 5. oktoober 2017 12:56
irl poliitik, oli vist nimi pihelgas, ütles otse välja, et tema soov on, et tallinn oleks multikultuurne. ilmselt pidas eeskujuna silmas malmöt. irl-i veel truuks jäänud valijatel tasuks sellele mõelda. äkki keegi viitsib välja otsida, kes see ütleja täpselt oli ja mis ta eesnimi on.
To pesto 6. oktoober 2017 14:20
Kerge muie tuli suule, pead ennast mingiks "konservatiivseks intellektuaaliks" endal viienda klassi õpilase sõnakasutus ja lauseehitus. Sellised lastakse veel valima...
A 5. oktoober 2017 12:16
SDE peaks pärasoole kasutamise tervistkahjustaval eesmärgil maksustama (nagu magusamaks ) - Nõuame Homomaksu !
ilmselt 5. oktoober 2017 12:13
Tõesti ei imesta antud juhul miks Annikale riiklik teenetemärk anti. Viimastel aastatel on üha selgemini eristuv muster selles kuidas riik endale erinevatelt elualadelt kasulikke *** "erastab".

Väärtused 5. oktoober 2017 12:06
Abielu pereväärtused vajavad austust ja peavad olema kaitstud.
To väärtused 6. oktoober 2017 14:21
Jah, aga kuidas see antud teemaga seotud on. Kas nende kooselu ohustab kuidagi SINU abielu? Kui su naabriteks on vabaabielus noorpaar siis lähed ütled ka neile, et minge abielluge muidu mu pereväärtused on ohus?
Eriti jälk 5. oktoober 2017 12:05
oli vaadata tädi- tibikarja grimasse ja silmapunnitamisi sirgeseljalise Jaak Madisoni sõnavõttude puhul
muhahahaa 5. oktoober 2017 13:21
eriliselt naermaajav oli ikka selle Tallinki kuulsa naisteahistaja madisoni nolgi silmadepunnitamine ja -pööritamine
To eriti jälk 6. oktoober 2017 14:23
Oled arukas inimene, ehk hindasid ka nende riietust?? Miks otsustada sõnade põhjal, kui saab öelda, et mulle ei meeldinud ta pluus. IQ "eriti jälk" kommenteerijal sama mis ta saapanumber
KYRIE ELEISON 5. oktoober 2017 12:04
Viilma kirjutab liiga pikalt selle asemel, et lahkusuline kirikust välja heita.
Kui Viilma selgitavatele sõnadele ei järgne reaalsed teod, on tegemist vaid tühja tünni kõminaga ja "oo-see-on-nii-kahetsusväärne"-tüüpi tühijutuga suupruukimisega, mis on üks tühi töö ja vaimunärimine.
.
Millise mulje jätab see juhist, kes põhimõtteliselt annab mõista et töötaja ei tee seda milline on ettevõtte töökäsk, ettevõtte sisekorraeeskirjad, kus töötaja vaidleb vastu ja ajab kaastöötajaid ja kliente segadusse, eksitab neid ja kasutab ettevõtte töövahendeid ja materiaalset baasi hoopis enda konkureeriva erabisnese tegemiseks? Sellised inimesed tavaliselt vallandatakse päevapealt usalduse kaotuse tõttu ja nõutakse sisse ka firmale tekitatud kahjud.
P.S.
http://piibel.net/#q=Mk%209:42-48
Ja kes iganes eksitab kelle tahes neist
pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks hoopis parem, kui
tal oleks veskikivi kaelas ja ta oleks merre visatud.
Mittekristlane 5. oktoober 2017 13:00
Tänan selle väga aruka kommentaari eest, puhas kuld.
A 5. oktoober 2017 12:01
ETV saab riigilt 10 korda rohkem raha ,kui Tallinna TV ja maksumaksjal on õigus nõuda ,et ETV teeks saateid ka pereväärtustest ,mitte ainult homopropagandat !!!
B 5. oktoober 2017 13:01
rahva arvamusega arvestamine ei käi tänapäeval enam ammu demokraatia mõiste alla.
5. oktoober 2017 13:23
ekrelased ei ole meie rahvas, vaid haledad kremli palgalolevad isendid
13:23-le 5. oktoober 2017 13:43
Aga rahvas on ekrerahvas,t e i e rahvas Eestit ei huvita.
kle 5. oktoober 2017 14:40
väsi ära juba sellest kremli jutust, see pole usutav, kuna ekre seisab just nimelt tugevalt venestamise vastu. otsi nüüd uus argument, see on naeruväärne.
Vaino2 5. oktoober 2017 13:08
Mida rohkem on taga raha, seda rohkem on äraostetud agitaatoreid!
Juhan 5. oktoober 2017 11:56
Lesbid ja geid võiksid kõik koos elada ühtses kommuunis,oleks nalja nabani!
Üks kahest, 5. oktoober 2017 12:34
kas surevad välja või saavad taas normaalseteks inimesteks. Aga siis peaksid nad elama koos eraldatud üksikul saarel.
Lisaks 5. oktoober 2017 12:40
....sinna ka narkarid! Nende tegevus piirdub ainult süstimise ja varastamisega.
nõus 5. oktoober 2017 13:02
antagu neile üks saar ja las panevad seal kõiki ja kõike läbisegi.
Ooops! 5. oktoober 2017 11:55
No, see oli Risti koguduse õpetaja ... kombelõtvuse kehastus... ei tohi olla kirikuõpetaja.
Kristlane 5. oktoober 2017 13:05
Kombelõtvusega siin küll tegemist ei ole, pigem tolerantsus või andestus.
Taat 5. oktoober 2017 11:52
Selle tädi jutlusele oleks häbi minna! Mikser peaks Katalooniat tunnustama,mitte lillade eest vahutama!
Kirikul 5. oktoober 2017 11:47
Oleks aeg puhastada end sellistest nukitsatest või saata nad saudi araabiasse pedeagendat levitama.Saates oli see nukits ju värisevast vihast lapiline,teades et kunagi ei saa taevasse,siis teen nii palju laastamistööd kui võimalik,kuid oma karma eest ei põgene keegi mitte kunagi,isegi kui eksisteerid paralleelreaalsuses.Naised ei kuulu kirikuõpetajateks nagu näitab antud nukits.Soomes andis aasta homo auhinna üle 16 aastasele poisile kõrge naissoost usutegelane. http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/482853-lapsesta-vuoden-homo-perussuomalaisten-kansanedustaj... Kuid soome ongi kaotatud juba Tumedale Poolele.
to kirikul 5. oktoober 2017 13:05
kuna üks naine tegi nii, siis naised ei sobi kirikuõpetajaks? aga vaata, üks mees-kirikuõpetaja pilastas poisse (tegelikkuses on neid pilastajaid mehi miljoneid kirikus, aga toome näitena ühe), kas nüüd oled samal seisukohal, et mees ei sobi kirikuõpetajaks? või mis topeltstandardid need sul nüüd on? kristlikud? endale ei tundu alatu?
põhiosas olen su jutuga aga nõus, selline kirikuõpetaja ei sobi kirikusse.

... jätkuvalt Jumala tahte vastane patt 5. oktoober 2017 11:46
Kuidas ta on Jumala tahe vastane, kui siin maailmas mitte midagi ei juhtu ilma Jumala taheta?
A 5. oktoober 2017 11:55
Ega patused Soodom ja Gomorra ka kohe tuld ja väävlit saanud ,ju siis Jumal andis aega patust vabaneda ,aga seda ei toimunud
Häda meile 5. oktoober 2017 11:43
Tallinna Lastehaigla hingehoidja,Tallinna Diakooniahaigla kaplan, Lääne-Harju praostkonna abipraost ja Kirikukogu XXIX koosseisu liige ja Ristikoguduse Kirikuõpetaja Annika Laats eilses "Suu puhtaks" saates tegi avalikuks oma kahepalgelisuse nagu Juudas Jeesuse tapatalgudes umbes 2000 aasta tagasi Jerusalemas. Aeg on kohtul alata Jumala kojast! Häda meile!
Ants 5. oktoober 2017 11:39
Uskumatu, et selline tädi on lastud kirikusse ja veel õpetajaks. Mis teha, ju siis on ka kiriku maailmas suuri probleeme kaadritega.
Aga Vaino oli saast mis saast.
VõltsAgitaator 5. oktoober 2017 11:57
Vaino haugub äraseletatud näoga esinejatele vahele aga siiani pole ta millegipärast käsitlenud ühtegi ühiskonnakriitilist teemat?
oli, on ja jääb 5. oktoober 2017 13:06
viimane lause on erakordselt õige.
piiga 5. oktoober 2017 14:43
tegelikult on mul õudne mõelda, et kunagi pidasin vainot oma suureks lemmikuks. aga multikulti altarile viskudes sai temast minu silmis paaria. nüüd tekitab vaid vastikustunnet minus.
Pluss 5. oktoober 2017 11:37
ketserlikud "kogudused" kinni naelutada!
Teatavasti 5. oktoober 2017 11:36
Lõi I.N.R.I. rahavahetajad pühakoja eeskojas laiali. Niisamuti tuleb lüüa laiali usutaganeuad ning variserid Kirikus - alt kuni üles välja! Muud TEED ei ole.
lugeja 5. oktoober 2017 11:35
Hea, et esialgu mõnigi oma ISIKLIKKU arvamust avaldab, mitte "ülemuselt nõu ja luba ei küsi, et suu lasti teha.
v 5. oktoober 2017 11:33
.Teen tahtlikult kurja teistele ja saan andestuse. Sotsiaalsed seadused karistavad meid iga väiksemagi rikkumise eest. Aga vaimsed andestavad kui see ei ole suunatud sihilikult oma kasusaamise eesmärgil ,mida surute peale seda seadust, see paneb normaaalse peretraditsioone austavaid ja valguse poole vaatavaid inimesi kannatama. Keegi ei keela teid tumeda õõ taustal pimedas tehes oma toiminguid ju pahaks. Kelle hinges on headus ,see soovib teile ju nagunii tervenemist ja õnne. Aga kellele on vaja seda õpetada ,et see on normaalne? Kas laste pealle ka mõtlete ?Või ainult enda isiklik heaolu? Või tiksub kontole suur õnne toov ...,see just karistabki kogu ühiskonda.
jessas 5. oktoober 2017 11:32
kirikust saab aina rohkem partei,kuhu küll ligimesearmastus jäi .ja ära viska kivi patuse pihta?

ateist 5. oktoober 2017 11:32
jäi niisugune mulje, nagu oleks see naiskirik.õp. pandud ekstra usku, õigemini luteriusku labastama.
paavsti varahoidja 5. oktoober 2017 11:32
Kui on patt,siis on kirik suurim patupesa ja olemuse mahitaja?
& 5. oktoober 2017 11:30
Aga üks teooria on jälle selline, et Jumal armastab meid kõiki nii palju, et laseb meil endil ise teha oma valikuid elus ja pattu kui sellist ei olegi olemas.
nunn 5. oktoober 2017 11:36
niion...patt on mitte patustada.
5. oktoober 2017 11:23
Küll nüüd nutetakse selle käputäie iharate kaitseks, kui tänaval vedelevad narkomaanid ja politsei ei tee nägemagi , kust see sisse tuuakse. Selline tunne, et nemad ise sellega nagu tegelevadki, et kedagi kinni ei nabita. Iga poe nurgataga jagatakse, keegi ei puutu diilereid. Nemad jahuvad oma trukkeritega.
Õigejah 5. oktoober 2017 11:28
Näiteks Tais püütakse diilerid kinni ja karistatakse eluaegse või surmanihtlusega. Meil rajatakse aga süstlavahetuspunkte.
Lutsufer 5. oktoober 2017 11:20
Igas ühenduses,organisatsioonis,parteis, kehtivad kindlad mängureeglid ja kirik ei ole mingi erand,kus põhikirja (piiblit siis) oma suva järgi tõlgendatakse.Aga eks Risti rahvas-ristirahvas ise otsustab!
Neid piibleid on mitmeid 5. oktoober 2017 11:32
Näiteks juudi-piiblis oli Aadamal teistsugune, Lilith'iga pere. Vabamüürlaste piibli järgi, millel USAs ametivannet antakse, on isegi satanism OK.
Tunnen juba muret. 5. oktoober 2017 11:15
Mida on eestlane loodusele teinud, et nii palju väikese rahva hulka väärarenguid külvab?
Kalev 5. oktoober 2017 12:06
Sest eesti rahvas enamus on Jeeuses hüljanud.Ainult Jeesus saab inimesel vaimu silmad avada.Jeesus on Tee. Tõde Elu. ANNA NEILE ANDEKS SEST NAD EI TEA MIDA RÄÄGIVAD
tasu 5. oktoober 2017 11:12
Saatanale kolme veretilga eest /paari rubla eest/ mahamüüdud hingedega ekre palgalised kommenteerijad on nüüd suures hirmus pööranud oma palge Jumala poole, tsiteerides siin isegi piiblit, lootes nii oma reetliku hingele Jumala andeksandmist.
Jumala andeksandmistel on aga ka omad piirid.
Kui keegi teeb TAHTMATULT kellegile haiget või halba, siis antakse see talle andeks,
TAHTLIKULT ja teadlikult teistele tehtud kurjust mitte iialgi Jumal andeks ei anna.
Vastupidi
Andeksandmise asemel tasub Jumal neile kurjadele inimestele, ka ekrelastele nende erilise kurjuse ja õeluse väga rängalt tagasi
ja seda kohe mitmekordselt.
Nii tihtipeale ongi, 5. oktoober 2017 11:21
et väärastunud inimene ise ei saagi aru, et teda on juba karistatud. Mis sa sellest veel kõigile kuulutad?
Mida 5. oktoober 2017 11:30
..sina ähvardad, millal sina Jumala seisusesse tõusid, enne saate oma karistuse silmavälgutuse eest kätte.Kes oli saates vihakõneleja-Mikser ja ristipõlgaja lesbi?
Pimeviha 5. oktoober 2017 11:36
tasu ajab midagi kardinaalselt segamini ja peab Ekrelasi isegi rikasteks :)))?
RAHA ja Laats 5. oktoober 2017 11:12
Annika Laats saab selle eest raha , et ta sellist juttu ajab ! Uskuge mind.
Mis toimub 5. oktoober 2017 11:59
Kas valimised ja raha, mis mõjub peadpööritavalt

Muri 5. oktoober 2017 11:04
Elagu piiskop! Elagu kirik! Igasugused homopropaganda tegijad ja Risti koguduste geifüürerid tuleb, nagu nimigi ütleb risti lüüa :)
Jaa 5. oktoober 2017 11:03
Vaadake, mis tähendab presidendi auraha ühele isehakanud kirikutegelasele.Nõnda räuskama võttis, et hirmus vaadata ja pani tõdema, et see inimene pole peale soodoma ja comorra midagi elus näinud. Kui sellised kirikut teenivad, pole rahval sinna tõepoolest asja. Presidendi käepikendused ikka võivad, kõike võivad, 2 isa, 2 ema , vanem nr. 1 ja vanem nr.2-ei mingit isa ja ema.
... 5. oktoober 2017 10:54
Valaks ka ehk veidi e(õ)li tulle!?
mauno 5. oktoober 2017 10:49
LihtsaIt jube vaadata,kuidas saatejuht Vaino oIi eises saates täiesti küündimatuIt ühe pooIe vaIinud ja haukus vaheIe ainuIt nendeIe kes oIid seaduse tühistamise pooIt
Pseudovärk 5. oktoober 2017 11:46
See Vaino võiks parem teha saate teemal, miks jõuka riigina prognoositud Eesti on muutunud nii vaeseks? Miks on kadunud riigi rahad ja kümnendik elanikkonnast?
Senini on "suud puhtaks"pakkunud ainult kõrvalisi pseudoteemaisd.
Saatejuht 5. oktoober 2017 16:36
Vaino stiil ei kõlba enam ammu saatejuhiks. Sellises saates, kus saatejuht peab asja neutraalselt suhtuma ja kui küünib ka oma mõtteid lühidalt ja konkreetselt avaldama. Karl Vainoliku räuskamisega ei kõlba see Vaino ühtegi saadet enam juhtima.
Tsitaat Peapiiskop Urmas Viilma kirjast 5. oktoober 2017 10:48
#Kiriku seisukoht on ka see, et homoseksuaalsete inimeste, nagu ka kõigi teiste inimeste mistahes häbimärgistamine või tagakiusamine ei ole lubatav ega saa seda millegagi õigustada.
10:48/ aga oli lubatav 5. oktoober 2017 11:07
Eile oli ühel eidel lubatud silmi punnitada ja häbitada Madisoni nagu nalja. Ikka võib aga valikuliselt, homosid mitte aga heterosid täis jõuga.
mida seal veel seadustada on kõik saavad aru et ongi erilised. 5. oktoober 2017 11:07
nad ju ise ennast märgistanud töllerdavad lippude all ringi marssidel, kui erilised.
11:07,, pada sõimab katelt 5. oktoober 2017 11:15
aga teie, häbimärgistatud ekrelased
töllerdate ju ka pidevalt plakatite ja tõrvikute all ringi
11:15 5. oktoober 2017 11:35
On ikka vaks vahet, kas lipudada rõvedusega või ülistada isamaad. Aeg hakata mõtlema ülemise peaga.
parandus... 5. oktoober 2017 13:22
kirikuliige 5. oktoober 2017 10:45
mõndaaega juba tajun, et midagi on valesti. Eile saigi selgeks, et pean võtma pausi, see ei ole koht kus olla, kas vahetan kogudust või lihtsalt enam ei lähegi kirikusse. Ülepldse ei sobi naine kiikuõpetajaks.
katoliku kirik 5. oktoober 2017 14:13
Kolmapäeviti toimuvad jatehheesi loengud. mine ja vaata
5. oktoober 2017 10:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
11:06-le 5. oktoober 2017 13:47
Ekrelane: 5. oktoober 2017 11:09
Mul on sinu jaoks ka üks ämbritäis.
maxx 5. oktoober 2017 10:41
kommenteerima lastakse siin vaid ilukõnelejaid
5. oktoober 2017 11:26
Postimehes minu komme ei avaldatudki, kuna aktsepteerin abielulist lapsi tootvat vormi vaid mehe ja naise vahel.
Õll 5. oktoober 2017 11:51
ÕL on veel viimane kants, kus kodanikel veel vähekenegi sõnavabadust on.
Delfist näiteks kaob kogu ühiskonnakriitika ja ka pangandustemaatika.

Risti koguduse liige 5. oktoober 2017 10:38
ekre saatana palgalised teenrid on siin nüüd tagajalgadel ja märatsevad, kui neile eneseimetlejatele meie koguduse õpetaja poolt tõtt näkku öeldi.
10:38 5. oktoober 2017 11:10
Tõtt- see on Sinu tõde. Ära sunni oma tõde minule peale, ma ei vaja Sinu tõde, saad ükskord ometi aru???
Kas 5. oktoober 2017 11:42
Risti kogudus ikka on kristlik?
Kas tõesti 5. oktoober 2017 12:10
olete panustanud põrgule?
eu 5. oktoober 2017 12:42
Saan ma nüüd aru,et erivajadustega inimestele ( omasooiharatele) on vaja eriõigusi?
EU 5. oktoober 2017 16:46
Ómasooiharus tuleks tagasi haiguse kriteeriumitesse seada, siis saaks kohandada erivajadusi nagu invaliididele jm puudega inimestele. Sellega võiks loomulikult leppida.
Aga kui nad oma vikerkaarevärvilise lipuga, haiged inimesed, lihtsalt nõuavad erivajadusi tervemõistuslikelt, perekonda , tervet ellusuhtumist austavatelt inimestelt sellise hinna, sõjakuse ja esinemisinnuga on see äärmiselt vastik.
Üllatavalt vastik oli ka Mikseri kommenteerimine, pidasin nagu suht targaks inimeseks, aga sotside värk on mehe ära tinistanud.
eks 5. oktoober 2017 10:33
No kirjas on, et sina ei tohi himustada oma ligimesele kuuluvat vara või ligimese naist, aga mitte ligimest ennast ;D
Hea küll. Sellest on aru saada, et piibel polnud naislugejale.
Kirik peab oma võitlused ikka ära pidama.
martin 5. oktoober 2017 10:32
Visake ta siis kirikust välja. Naine ei kõlba niikuinii kirikuõpetajaks. Naise koht on kodus lapsi kasvatada ja mehele süüa teha.
suurepärane jutlus 5. oktoober 2017 20:01
Aitäh, hea inimene, selle lingi eest!
Vanaema maalt 5. oktoober 2017 10:25
Tülgastav sotside paraad.Ja miks siis kardetakse referendumit, miks? Õudus kuubis, milline vihakõneleja on mingi pastorinna. Mida selline kirikus teeb, mängib lesbide mänge käärkambris või? Vaino tehku järgmine selline saade otse lasteaias, kui valitsus seda nõuab.
Hetero 5. oktoober 2017 10:39
Kas sinu kurjus ei ole tülgastav, või oled lesbi, kes kardab, et partner hakkab kooselu seadustamist nõudma? Mina olen hetero ja mind see seadus ei puuduta ja miks ma peaksin siis vihast siniseks minema?
10:39 5. oktoober 2017 10:51
Kooselluge või vanapaganaga, ärge kiskuge sinna lapsi.Ja jõuga nõudjad võivad räusata nagu voorimehed, nagu see mamsel. Hea,et kallale ei läinud veel. Katsuge rohkem omavahel neid asju ajada, miks lällama peab?
eu 5. oktoober 2017 12:51
Ja kuidas veel puudutab sind seadus isiklikult. Hetkel on eriõiguste nõudmised alles algusjärgus. Järgmised eriõigused saavad olema lapsendamine, lastepilastamine.
Kas kuulsite ka mida nais kirikuõpetaja osaliselt välja öelda jõudis. Nimelt tuli temalt lause - heterode/tavainimeste lapsed on õnnetud. Oleks tädil lastud veel sõna võtta, oleks järeldanud, et ainult omasooiharate lapsed on õnnelikud!
maxx 5. oktoober 2017 10:42
elagu EKRE- jõudu edaspidiseks
vana kommunist 5. oktoober 2017 11:08
EKRE-le jõudu kommunistlike ideede ellu viimiseks.
eu 5. oktoober 2017 12:45
Vana kommunist peaks teadma, et kommunistlikke teemade elluviimisel saab ainult abi sotsi/os si parteilt!
11:08 5. oktoober 2017 13:28
Ära poogi oma tahtmisi teiste külge, see ei toimi. Mitte keegi ei tee seda paremini, kui uuskommunistid koos Sinuga.
vanale kommarile 5. oktoober 2017 13:49
Ma juba ütlesin korra:ära plärise.
lord 5. oktoober 2017 10:23
laatsust, ära visata teda ei saa sest siis tõuseks suur jama, et diskrimineeritakse ja se onkasulik homondajatele, kuulata teda ei soovi, sest tädi ajab jama, seega las muliseb ja unustada see tädi, issanda loomaaed on lai ja suur , seal, on igasuguseid ullikesi kuid see ei tähenda, et koik ullikesed peavad saama seaduse
aga makse 5. oktoober 2017 10:41
peavad kõik ullikesed võrdselt sinuga maksma, aga seadust võrdselt sinuga ei tohi saada?
KYRIE ELEISON 5. oktoober 2017 13:31
Sa "aga makse 10:41" eksid enda vastupropagandaga.
Juhin tähelepanu ebakõlalisele väitele vastupropagandas, nagu "kõik maksaksid makse võrdselt". Just sellele valeväitele konstrueerid sa eelduse ja rajad sellele eeldusele nõudmise.
Valitsus on otsustanud ja Riigikogu on otsuse kinnitanud, et vähem kui 3 kuu pärast (s.o. uuest aastast) ei maksa eesti residendid makse võrdselt, vaid erinevalt, sest maksuvabastuse summa hakkab sõltuma palga suurusest.
Seega on matemaatiliselt tegemist siiski astmelise tulumaksuga, kus võrrand ei ole antud ilmutatud kujul, vaid on peidetud teiste muutujate taha.
Kuivõrd makse enam ei maksta võrdselt, ei saa kehtida ka sinu emotsionaalne konstruktsioon "võrdsed maksud, samad seadused, sest kõik maksavad ühte moodi".
huviline 5. oktoober 2017 10:21
Seadus võeti vastu mingi 41-42 häälega!! Seadus tuleb vastu võtta vähemakt 51 poolt häälega!! Aga paistab,et seal riigikogus ka palju kes pedeseadust toetasid,ju siis ikka neil midagi viga!
wgh 5. oktoober 2017 10:20
Kui vaadata Laatsi elulugu siis sealt küll välja ei loe kiriku soovitust et, võiks 1 partneriga koos elada ajani millal surm neid lahutab. Huvitav mida ta laulatusel soovitab noorpaarile? Teod ega sõnad kumbki ei lähe piibliga kokku.
Piibliga? 5. oktoober 2017 10:42
Millal enne tegelik elu on muinasjuturaamatuga kokku läinud? Kui Jumal lõi inimese, miks ta siis lõi homod?
wgh 5. oktoober 2017 10:58
Vaata mõnel kirikuõpetal on võimalik öelda et, käi minu sõnade aga mitte tegude järgi. Ega elu ei lähe paljude muude asjadega samuti kokku. Näiteks kui keegi sulle sünnipeal palju õnne soovib siis näiteks mõtleb samal ajal kuidas sa oled sünnipäeva lauaga koonerdanud. Sellisel juhul ei lähe sõnad samuti mõtetega kokku.
Teele 5. oktoober 2017 10:20
Kas see on seesama kogudus kes võttis kiriku katuse alla moslemid?
5. oktoober 2017 10:33
Selle eest sai ta Valitsuselt raha ja Kaljulaidilt EPR IV .

mina 5. oktoober 2017 10:18
Saates osales ka lapsi-koolilapsi! Oleks võidud ka lastaialapsi kutsuda,paistis,et see teema ka neile!
eestlane 5. oktoober 2017 10:16
Kristlus on juutide lobi goide alistamiseks.
Üks eestalne ei lase seda valepropagandat enda südamesse.
Üks tõeline eestlane usub Loojasse ja Jumalasse, kes pole pärit Araabia kõrbete kurjuse seemnest vaid on sirgunud meie oma esivanemate juurest.
Kristlus ja islam on ühest saadana seemnest!
V 5. oktoober 2017 10:16
Jällegi kindla reeglisiku tulemusena päheõpitud koolitarkused. Kõik jutt on suunatud abi leidmiseks väljapoole. inimest sunnitakse õppima tarkusi põhimõttel, mina tean tõde.
. Mind pani Jeesis Kristuse õpetuses mõtlema lause .Sea millega saan hakkama mina saate teiegi ja veelgi enam .Siis sain aru, mis tarkusi ta tahtis inimkonnale anda. Aga millegipärast ainult karma seadusi. Aga kuhu jäävad seadused, mis aitavad meil ise hakkama saada
.Raisata kooselu seaduse peale aega , olege ometi õnnelikud ja ärge suruge oma mõtteid neile pähe, kellele on pereelu ja lastekasvatamine olulimne .Kuidas peavad õpetajad koolides õpetama, et just see eluviis on õige.Inimene eriti tugeva mõttejõuga ei peaks suruma oma tahet peale .Olime kunagi tugev taara usku rahvas, mis lasi meil jääda eksiteerima meie rahvuse. Annaks keegi meile natuke rohkem vaimset arengut, mis laseks meie rahval edasi eksisteerida.
vaataja 5. oktoober 2017 10:15
vaadanud saadet,siis tekib küsimus- kas meil tõesti nii palju haigeid inimesi?
Jah, 5. oktoober 2017 10:43
vihkamine on haigus, kui teema pole sinu kohta.
Enamus on edumeelsed 5. oktoober 2017 11:11
Haigeid inimesi oli ainult kaks. Madison ja mingi papp.
A 5. oktoober 2017 11:57
Ühe arvates siin on homoseksuaalsus `edumeelsus`
Kuigi meil on arvamus ning sõnavabadus 5. oktoober 2017 12:18
korjati viimase praidi ajal ära plakat ning politsei pidas kinni selle kandja, Laste kaasamine paraadil kõlbas küll,see ei olnud provotseeriv kaaskodanikele... https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2017/07/08/politsei-keelas-provotseerivad-plakatid-vikerkaarepara...
´õpetaja 5. oktoober 2017 10:15
Miks ei tehta ühtki saadet pereväärtustest? Pere on siiski ühiskonna alustala, kärgpered ei oma seda väärtust. Abielu on siiski sügavama ja rohkem vastutust omava tähendusega ,kui on lihtsalt kooselu, mis on siiski pealispindsem ja kergemat teed minev. Miks ei räägita heteromeeste muredest ja probleemidest, vaid aina homodest ja homodest küll söögi alla ja söögi peale. Igaüks võib olla selline nagu ta on, aga ärgu surugu meile enamikele ennast peale ja sellega muudavad nad ennast vastikuks.
Väike selgitus. 5. oktoober 2017 10:20
NWO üks põhieesmärke on likvideerida perekond. Kui pole perekonda selle traditsionaalses mõistes, ei ole ka kedagi ega midagi kaitsta. Kui lisaks ujutada maa üle juurteta võõrastega, siis pole samuti enam midagi kaitsta ja inimene muutub multikultuurseks massiks, millega saab manipuleerida vastavalt valitseva klanni tahtele.
Küsimus: 5. oktoober 2017 10:12
Mida arvab kogudus oma naisõpetajast?
Tubli naine. 5. oktoober 2017 11:12
Eeskujuks teistele. Pinnuks silmas vihkajatele.
eu 5. oktoober 2017 12:58
Vihkamist oli siiski ainult näha saates naisõpetaja kõrval ja taga istuvate inimeste sõnavõttudest, kehakeelest, naerupahvakutest!
no 5. oktoober 2017 10:11
aga mida räägivad Risti koguduse liikmed?
Jumala arm on kõigile 5. oktoober 2017 11:14
Miks küll inimesed nii viha täis on? Käivad kirikust kaarega mööda ja vahutavad vihast.
11:14 5. oktoober 2017 11:40
Nüüd vahutas ju pastor ise, mine küsi talt-miks? Ju pole sealt Ristilt muud saada, kui mao sisinat.
Goldbergstein 5. oktoober 2017 12:34
Risti kogudusel pole liikmeid finantsstabiilsuse jaoks vaja. Raha tuleb eelarvesse pagulastele suunatud teenustest ja majutamisest.
konsa 5. oktoober 2017 10:04
PEAPIISKOP: Risti koguduse õpetaja ei väljendanud kooseluseaduse küsimuses EELK seisukohti
.-.-.-.
muideks, see saade oli EKRE´e jaoks väga võimas valimis propaganda, tasuta reklaam.
selles saates leiti ka PAHALANE , see, kes takistab multikultit ja homosid, surub jõhkralt neid maha,
selleks kurikaelaks on KESKEALINE MEES
5. oktoober 2017 10:19
keskealine mees ei kahtle oma orientatsioonis, küll aga noori on võimalik endas kahtlema panna.
konsa 5. oktoober 2017 10:46
to ha ha / 10:34, 5. okt 2017
ekre palgaliste tummahammaste jaoks on
NEGATIIVNE REKLAAM ikka kohe väga võimas reklaam...ha ha
.-.-.-
see on väga hea, et sa niimoodi arvad, see on positiivne
ha ha 5. oktoober 2017 11:13
Oh kui hea reklaam, tean keda valida, ilma igasuguse kahtluseta.

eesti vanaema 5. oktoober 2017 10:04
See Risti koguduse õpetaja tuleks vallandada, selline inimene ei sobi õpetajaks. Perekonna eesmark on siiski luua ühine kodu ja saada ühised lapsed ning nendest kasvatada normaalsed inimesed. Mis saab nendest lastest, kes kasvavad samasooliste peredes, kas ometi keegi ei kaitse neid lapsi, nad elavad peres, kus kõik on algusest peale vale, vahekorrad samasooliste vahel, lapsed, kes on adopteeritud võiraha eest lastud sünnitada, nad hakkavad üsna pea aru saama, et tema kodus ja tema vanematega on hoopis teine lugu kui sõprade peredes. Mitte ei saa aru, milleks neile neid seadusi tarvis on, homod on alati olnud ja isekeskis elanud oma räpast elu, juba aastakümneid ei pöörata sellele enam mingit tähelepanu, neil lastakse vaikselt oma elu elada, aga miks nad pole sellega rahul, miks nad vajavad neid perverssusi seaduslikult kinnitada?
Tõepoolest 5. oktoober 2017 12:03
Ei sobi õpetajaks, liiga terav ja liialt...
On 5. oktoober 2017 10:03
Sellel Jumalal ikka erinevaid nägusid ....
Jumal lõi 5. oktoober 2017 10:47
inimese, et nood omavahel kakleksid, peaksid sõdu ja siis itsitab pihku :).
maakas 5. oktoober 2017 09:57
Kui sellel õpetajal on sellised samased elukombed, siis võib tast aru saada?
Mul ei ole 5. oktoober 2017 10:48
sellised elukombed, aga toetan seda õpetajat, mitte kitsarinnalisi variseridest pastoreid.
Brunn 5. oktoober 2017 09:55
Kirikus on vaid palgatöölised-asi on usust kaugel.
nii on 5. oktoober 2017 09:55
Naine ei sobi kirikuõpetajaks.
A.Laats ei sobi mitte üldse kirikusse,sest selline rikub ära
kiriku põhimõtted ja olemused.
televaataja 5. oktoober 2017 09:53
Olin hämmingus kui kuulsin A. Laatsi väljaütlemisi homoteemadel! Kuidas on see võimalik, et kirikuõpetaja vabandust "kirikuõpetaja" ei tunne Piiblit, see raamatute raamat on ju kõige alus, see on ka moraalikoodeks. Kõlvatused ja seda see homoseksuaalsus on, on keelatud! Naise koht ei ole ka koguduses. Võtku oma arunatuke kaasa ja lahkugu! Häbi on sellise kirikutegelase pärast, kes solvas kristlike maailmavaadetega inimesi hingepõhjani. Sallivusest ja armastusest ei saa siin juttugi olla. Tehku ja vastutagu homod oma tegude eest ise aga ühiskond ei pea sellistesse armastusväärselt suhtuma ja neile ka veel õigusi andma. Pereväärtusi ei tohi solkida ja mõnitada! Uskumatu! Tänan Teid, Urmas Viilma, et võtsite sõna.
Aga 5. oktoober 2017 10:49
Kuidas on see võimalik, et kõikvõimas Jumal lõi homod ja miks?
siim 5. oktoober 2017 11:08
Jumal lõi ka sääsed ja parmud!
Kui sina mõistaksid Jumala tegusid ja olemust,poleks ta ju Jumal!
10:49 /Lõi... 5. oktoober 2017 11:17
...nägid pealt seda loomist, ei loonud, seda ametit õpitakse saunalavadel ja Risti kirikus.
5. oktoober 2017 12:53
Jumal on loonud inimese vabaks! Inimene ise valib oma tee. Ütlete, et see on haigus, siis leidke tee paranemisele, seda saab teha üksnes Jumal. Lihtsalt taeva poole nutmine ei aita, siin on vaja tõsimeelset usku, aga usk ei tule inimese juurde ka niisama, see on Jumala and! Ise omaenese tarkusest uskuda on tegelikult väga raske aga see pole hetkel teema tegelikult.
Tim 5. oktoober 2017 14:33
Jumal lõi p..eded eeskujuks inimestele kui madalale võivad nad langeda kui oma hinge eest hoolt ei kanna.
Risti koguduse 5. oktoober 2017 09:46
" õpetaja " koht pole Luterikirikus. Tahaks veel edaspidigi laste ja lastelastega Jõuluteenistusest osa võtta. Raske on mõista, kuidas saab kirikut teenida inimene kes tallab jalge alla kristlike pereväärtusi ?
lihtne tõde 5. oktoober 2017 10:17
Tundub et see õpetaja vihkab mehi ja on lesbi,kes tundis end hingepõhjani solvatuna...
see viha millega ta jumala taha poeb ongi pedofiilia.
Lihtne tõde, 5. oktoober 2017 10:50
võiks tita tasemega kommija kõigepealt mõisted selgeks õppida, mis on pedofiilia?
10:50/ just nii 5. oktoober 2017 11:44
Aga miks siis saates lapsed olid? Mis nemad teemasse puutusid, järelikult oli ka fiilia kaitseall.
Lihtne ohmoon oled. 5. oktoober 2017 11:49
Tead mis tähendab pedofiilia? Ei? Mine õpi selgeks siis.
Ziegmund Freund 5. oktoober 2017 13:03
Su soovitus on tülgastav, sest selleks et midagi selgeks saada peab seda ka praktiseerima, sest paljast teooriast ei piisa nüansside tabamiseks.
13:05/ ??? 5. oktoober 2017 13:38
Ja need nüansid oleks...siis missugused? Et heterod peavad ära proovima, "nüansid " selgeks saama? Seda see "õpetaja" siis Ristil õpetabki.Järelikult ongi õpitud amet, mitte jumala süü.
Taaniel Mäel 5. oktoober 2017 09:40
Miks peab kõigil ühte ühendusse kuuluvatel inimestel olema kõigis küsimustes täpselt ühesugused arvamused? Miks ei võiks ka ühenduse sees inimesed arvestada, et mõnel teemal võib kellelgil olla ka teistsugune arvamus? See ei tähenda, et ma peaks sellega nõus olema, kuid ei tohiks öelda, et tema arvamus on vale arvamus.
Miks ei tohtinud Jüri Ratas avaldada oma isikliku arvamust, kas ta oleks eelistanud Trumpi või Clintonit? Miks ta ei tohtinud öelda, et mina isiklikult näiteks eelistasin seda, kuid see ei olnud minu valik ja ma aktsepteerin ka teist. Miks peab olema selline silmakirjalik poliitkorrektsus?
Miks ei tohi peaministril või kirikuõpetajal olla isiklikku arvamust vaid peab olema ühenduse arvamus?
Andres 5. oktoober 2017 09:47
Eile oli maksumaksja poolt kinni makstud etv-s terve õhtupoolik rastide promoõhtu. Mingi haigete filmide promo ja siis veel see Laats&randpede õhtu lõpetuseks. Laats on hästi makstud, nagu randpedegi, sealt nende "maailmavaade".
5. oktoober 2017 09:57
Mine sina ka Taaniel Mäel ja uuri natuke Piiblit! Oma arvamust ei keela keegi välja ütelda aga inimene on ju kirikuõpetaja, see tähendab seda, et ta ei tunne Piiblit aga see tähendab seda, et ta ei usu ka Jumalat. Selliste koht ei ole ju kirikus. Amet kohustab ikka ka millekski! Tehku oma partei ja ülistagu seal kõlvatusi!
Point on selles 5. oktoober 2017 10:04
Et kirikul on oma tööjuhend olemas - pyhakiri ja muud religioossed tekstid. Ja kirik peab tööjuhendist ka kinni pidama. Nii, et tööjuhendiga vastuolus olevat arvamust võib omada, kuid mitte kiriku ridades. kahte asja mõnel puhul korraga mitte ei saa. See oleks enam vähem sama absurdne, kui heroiini promov narkopolitsinik.
Taaniel Mäel 5. oktoober 2017 10:45
Ja võibki igaühel oma arvamus olla aga seda ei pea teistele peale suruma. Eilne oli tõsiselt tülgastav, silmad punnis vihast, solvatakse kaasinimest oma arvamuse eest. See naisolevus pole mingi pastorinna, see on vihakõneleja etalon sotsinovskite pundist. Risti kirik, mis kirik, see on ussipesa, kus sisiseb madu.Miks kardadetakse rahvaküsitlust ja teemal oleks lõpp. Vähem, kui 1% nõuab seadustatud eriõigusi, mis õigusega? Järgmisena fiilid, keda veel rohkem on jne.Põhiseadusest ei räägi enam ammu keegi , seda lihtsalt eiratakse jõuga igal tasandil.Kui räägid ühenduse arvamusest, siis sama on ju parteide ühendus, kus teist arvamust olla ei saa. Kui räuskab pealik, siis sama peavad ka liikmed tegema. Eilne ja Riigikogu puldist Lauristini etteaste-ehe näide sotside liigast. Kooselluge omavahel, ärge kiskuge sinna lapsi teie tsirkust pealtvaatama.
Peapiiskop 5. oktoober 2017 10:52
See on võim, kui kõik peavad minu tahtmise järgi mõtlema ja käituma. Muidu oleksin ju tühi koht.
10:52 5. oktoober 2017 13:45
Ja Sinu tööandjal on ka võim, töösisekorra eeskirjad.Nii ei tohi Sina käituda , nagu pähe tuleb. Sama kehtib igas organisatsioonis, olgu milline tahes tema tegevus. Sinu tahte järgi võid käituma panna ainult endast nõrgemaid ja väevõimuga panna endale alluma. Ja see on juba teine teema, mis on järg eilsetele.

Kiriklikult abiellub marginaalne osa 5. oktoober 2017 09:29
Kirik ju katab kõik patud kinni, kui oled kirikumaksu ära maksnud ja armulaual käinud.
üldiselt asjalik reageering 5. oktoober 2017 09:29
Viilma kommentaar on üle pika aja tõesti Piibliga kooskõlas (välja arvatud väide, et kõikidest inimestest ka need on oodatud Jumala juurde, kes teadlikult ei kavatse endas midagi muuta). Lisaks ei ole Piibliga kooskõlas see, et piiskop on kauselt nõus nn. kristlike väärtuste promomisega mõne partei poliitagendas...
Jah 5. oktoober 2017 10:01
südamlik kaastunne piiskopile! Kristlikud väärtused oma põhiosas on lihtsalt matemaatilised inimväärtused, ära löö teisele kruustangidega pähe, kui ise ei taha saada. Aga homopromo eesmärk on tegelikult nooruse lagastamine, et vanad saaksid noort liha. See on kõik.
allah 5. oktoober 2017 09:28
Laske naised kirikus ametisse ja selle usuga on lõpp.
5. oktoober 2017 09:25
ja kõik?tegelikult tuleks see mäda õun(annika laats)korvist(pastori ametist)välja visata,et ta ei nakataks teisi oma mädanikuga.säärase inimese koht ei ole luteri kirikus.mingu nende geikristlaste juurde,seal on juba üks renegaadist homopapp ees ootamas,saaksid koos oma jumalavallaltuid jutlusi pidada ja isand luciferi truult teenida.