14 kommentaari

Y
yy  /   12:43, 12. okt 2017
korteriühistust ei peaks rääkima juristid, vaid tegelikult ehitusest, elamumajandusest kogenud , pädevad inimesed. Juristidel pole muud öelda kui paregrahvid ette lugeda.
/
/  /   12:40, 12. okt 2017
õiguskaitset ei ole olemas. Kõik maja korteriomanikud on ühe lõa otsas oma omandiga. Suurtes linnades on asi lihtsam - korterid on kallid ja osta suudavad ikkagi need, kellel raah on ostmiseks ja maksmiseks.
Aga väikelinnades? Saad oma korteri müüa mõne tuhande eest ja seda suudavad osta ka need,, kellest ei ole iga kuu maksjaid. Nii et su koduke, on õlekõrre otsas -- sul pole võimalik sõna sekka öelda, kes saab sinu korteriühistus korteri osta. Sul jääb üle vaid maksta "ajutiselt raskes olukorras " oleva naabri eest, kui sa ei taha jääda kütteta, veeta, remondita. No mis teha, eks jätad oma kodu maha ja üürid Tallinnas korteri.
J
jah,  /   12:06, 15. okt 2017
aga kui ostad suures linnas kalli korteri, siis ei pruugi enam raha jätkuda muudeks kulutusteks.
V
vanainimene  /   11:47, 10. okt 2017
Kas nüüd lihtsustub korteriomanikul võlglasest puuküürnikust lahtisaamise võimalus?
J
Jama  /   17:41, 9. okt 2017
Kü-de loomise idee on valitsuse hiilgav idee enda kaelast lükata kõik elamumajandusse kuuluv. Isegi väljakuulutatud reeglistik näitab, kuivõrd elukaugelt on lugu käima lükatud. Lihtsad näited. Korteriühistu juhatusel/esimehel ei ole mingit sundust vastata talle esitatud probleemile kirjalikult, andes seega nn rohelise tee bla-blaatamisele, millele ei saa hiljem, ka kohtuteed alustades, baseeruda. Või nõue, et ühistu üldkoosolekul oma sõna ütlemiseks piisab tavavolitusest. Kellele see anda? Ühistu esimehe nimele? Ja kuidas anda? Puudub juhatuse postiaadress, e-aadress. Mõne otsuse vastuvõtmiseks peab omanik füüsiliselt kohal olema. Meie elamust viibib
kolmandik välismaal. Remontide ja just suurremontide ajal ei ole kohustust teatada tööde teostamise ajast, isegi mitte sellest, millal sinu korteriukse taga kella helistatakse. Jne, jne, jne. Sulla-mulla, ei muud.
A
alf  /   14:20, 7. okt 2017
Tundub, et Reinsalu ei saa aru, millest räägib. See uus seadusekäkk ei kaitse korteri omanikku karvavõrdki, vaid kitsendab seda ja põhjustab põhiseaduse riive omandisse.
  /   10:46, 8. okt 2017
Aga riived vastavad igati põhiseaduse põhimõttele.
N
Nii on   /   10:47, 8. okt 2017
Omanike kulud lähevad märksa kallimaks "tänu" kohustuslikus korras seatavate haldurite jms. läbi. Eelkõige kannatavad väikeste korterelamute korteriomanikud, kes said senini suurepäraselt ise hakkama ja kulud olid minimaalsed.
  /   10:21, 9. okt 2017
Korteriühistul tuleb juhatus valida endiselt.
Kui juhatuse mõni liige on tunnistatud pädevaks elamumajanduse alal, siis pole vaja eraldi haldurit palgata.
Kuna elamu ekspluatatsioon muutub aina keerulisemaks, siis peab sõlmima erinevaid lepinguid teenuseid osutavate firmadega ja tihti tuleb palgata ka omanikujärelevalve.
  /   20:34, 6. okt 2017
Uus seadus ei puuduta neid elamuid, kus puudub korteriomand ja on hoopis kaasomand.
Saab ka kaasomandi muuta korteriomandiks, sel juhul tuleb täita mitmeid tuleohutus ja ehituslikke nõudeid. Samuti tuleb kaasomandi mõttelised osad võrdseks teha, mis eeldab ümberehitusi.
  /   20:52, 6. okt 2017
Tihti on tegemist ebaseadusliku ehitisega ja kaasomandi muutmiseks korteriomandiks tuleb kõigepealt saada elamule kasutusluba. Selleks nõuab omavalitsus aga elamu auditit ja inventariseerimist.
R
Rein Mark,Kü Sütiste 36  /   11:27, 6. okt 2017
Küsimus ka selles, kui palju saab korteriühistu Juhatus dikteerida oma suva järgi , mida võib teha ja mida mitte, muidugi üldiseid huve arvestades.Konkreetne näide, kui korteriomanik investeerib klaaskatte paigaldamiseks oma rõdule ,eeldusel et see on ühesuguse disainiga kogu majas. Rõdu on teatavasti kaasomand ning selle konstruktsiooni säilitamine niiskuse eest endale mugavuste loomisega ei tohiks olla taunitav . Kui Juhatus juhindub kü liikmete nõusolekust juba paigaldatud rõdu klaaskatete säilitamiseks või mitte, siis peab selleks olema ka üldkoosoleku põhjendus, mitte omapoolne suva.Praeguse seadusandluse järgi see nii on.
Õ
Õiguskaitse  /   12:20, 5. okt 2017
Kapitaalselt sisukas seadus ja korterelamute renoveerimistoetus on IRL-i poolt suur ja tnuväärne ettevõtmine olnud.
J
jah,  /   12:10, 15. okt 2017
aga see on diskrimineeriv, sest mina, vaene pensionär, ei saa mingit toetust oma maja renoveerimiseks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis