Siim Randla 5. oktoober 2017 06:29
Viru maakohtu ette astub sel nädalal Narva Punamütsikese lasteaia direktor, keda süüdistatakse dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi väljaandmises.

Viru ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt tellis Tatjana koolituse ja saatis koolitusfirma müügiesindajale osalejate nimekirja. Enne koolituse toimumist mullu 19. novembril selgus, et paljud inimesed ei saanud koolitusel osaleda, vaid pidid olema kusagil mujal.

Ettenähtud koolitus-õppereis aga toimus ja uut osalejate nimekirja Tatjana eelnevalt ega ka koolituse päeval koolituse läbiviijale ei esitanud, teades, et varem saadetud nimekirjas märgitud osa inimesi koolitusel ei osale ja nende asemel on koolitusel teised inimesed, on  kirjas süüdistuses.

Koolituse järel Tatjana koostas, allkirjastas ja andis välja aruande, märkides süüdistuse järgi koolitusel osalenuteks koolitusfirmale saadetud nimekirjas olnud ja koolitajalt tunnistuse saanud inimesed, mis ei vastanud tegelikkusele. Süüdistuse järgi lasi Tatjana lasteaia asjaajajal ja majandusjuhatajal koostada, allkirjastas ja andis välja tööajatabeli, mis esitati Narva linnavalitsuse kultuuriosakonna raamatupidamisele, kus need registreeriti.