Eesti uudised

Paide linnavalitsus: „Me ei oska silmist soove välja lugeda!"

Oskamatus suhelda tekitas abivajaja ja sotsiaaltöötajate vahel paksu pahandust

Kristiina Tilk, 5. oktoober 2017 00:03

33 KOMMENTAARI

k
KAS/ 6. oktoober 2017 09:54
on siin abistaja, kelle ennastsalgavat tööd riik ei taha hinnata tasustades ränka tööd "kopikatega", süüdi? Kuipaljud abivajajad peavad seepärast ise läbi ajama (neil pole võimalik hooldajale lisaraha maksta)...
j
Ja/ 5. oktoober 2017 14:56
Bürokraatiariigis evivad parketikõlbulikke oskusi ennekõike kõrgharitud, ülejäänud ei vasta abikõlbulike standarditele.
n
nipi/ 5. oktoober 2017 12:47
Ega Tartu's teisiti asjad ei ole.
h
Hetk/ 5. oktoober 2017 10:26
Võla tekitab omavalitsuse suutmatus abivajajate probleeme lahendada. Kogu sotsiaalsüsteem pole toimiv, sest selles töötavad antud valdkonda mitte sobivad töötajad. Kindlustage abivajajad vajaliku pensioniga/sissetulekuga, siis pole sotsiaalsüsteem üldse vajalik, sest omavalitsuse tegevust keegi ei kontrolli. Teenused on ainult paberil ja just enne valimisi püütakse näidata hoolivust abivajajatest, tegelikult pole teenused kaugeltki kättesaadavad. Hindamisinstrumendi otsust ei väljastata, et abivajajal puuduks õigus temale ettenähtuid teenuseid saada.
m
möhh/ 5. oktoober 2017 10:02
Silmist te ei peagi midagi lugema, teil peaks olema abivajajate andmed (ratastool, pime, kurt, vana, jne jne). Kasutage ajusid, see peaks veel lubatud olema, minge käige kylas. Ja köik need sotsiaaltöötajad kes vinguvad, vahetage ametit. Kas töesti ei valinud te seda tööd selleks et inimesi aidata?
l
Lihtne/ 5. oktoober 2017 09:54
Koik arved tuleb õigeaegselt tasuda!
a
Adolf Haider/ 5. oktoober 2017 09:13
need nn abivajajad on äärmiselt vastik kontingent, kes tihti lihtsalt lähevad kohale ja räuskavad ning nõuavad raha - ükskõikmille peale. Jääb mulje, et mitte tema ise vaid meie kõik olema süüdi selles, et temal raha pole, aga vot meil miskipärast on. Ja kui antakse - mitte kunagi pole seda piisavalt!
s
5. oktoober 2017 10:38
Sa kirjutad nagu õpikust maha, kuidas seniilne inimene peaks end väljendama.
m
Meelis / 5. oktoober 2017 07:48
Tavaline Paide linnavalitsuse ametnike käitumine, ega linna kalapea pole parem. Nii kuidas alluvad lasevad üle jala, sama kehtib ka nende juhile. Eks valimistel näeme.
k
...../ 5. oktoober 2017 08:09
kui arvad, et sotstöötaja töö on meelakkumine??? tule ja proovi seda teha ja siis kuku kirema siin...kas tõesti arvad, et riigi tegemata töö ja auklikud seadused, mis langevad kohaliku oV peale on kerge lahendada...inimestest on kahju jah aga kui pole asjadega kursis, ei maksa siin kommenteerida..
t
5. oktoober 2017 08:20
teenus peab olemas olema, aga hind aetakse nii kõrgeks, et seda kasutada ei ole võimalik siis millest seal enam rääkida? Invapensionid võeti ära ja toetused Töötukassast on palju madalamad, pole mingit võialustki hakkama saada. Loomulikult on lähedased endast väljas ja õigusega.
t
to ......./ 5. oktoober 2017 08:33
Aga seleta siis oma abivajajatele tegelikke põhjuseid. Ütle otse välja, miks ei taheta aidata. Kui ütled, usu, oled homme ise abivajaja. Seni aga oled arg!
a
5. oktoober 2017 08:33
Abivajajalt ei saagi eeldada adekvaatsust, kui inimene on nurka aetud ja jäetud ilma võimalustest toime tulla. Seda nimetatakse passiivseks genotsiidiks, mida puuetega inimestega siin tehakse.
a
...../ 5. oktoober 2017 09:00
abivajaja tahab abi...tema ei peagi teadma, mis tegelikult ja kuidas OV asju lahendama peab, mis riik on OV kukile surunud - teenused, mille andmiseks puuduvad nii inimesed kui rahalised vahendid...see on kurb...ja kuidas Ov seda inimesele seletama peaks, et RIIK ei hooli? siin pole argusega tegu vaid lihtsalt reaalse olukorraga....
h
hm,/ 5. oktoober 2017 09:43
riik ei hooli- loe seaduseid!
Riik hoolib. Seadused on abivajajate aitamiseks, mitte kov-ile raha kokkuhoidmiseks. Aga meil tundub vastupidine olukord olevat.
Riik paneb kohustused kovile abivajavate inimeste aitamiseks ja eraldab selleks ka rahaliseid vahendeid. Tore on, kui inimene tuleb ise abi paluma, kui ei tule on kov ametniku asi sellised inimesed üles leida. Mitte ei pea eeldama, et abivajaja istub riigiteataja käes. Kohalikud määrused peaks samuti olema riigiseadustest lähtuvalt koostatud...ning ametijuhendid...
ü
5. oktoober 2017 10:43
Ükski ametnik ei otsi abivajajaid taga, see mõtegi unustage kohe ära! Ov on huvitatud võimalikult vähe abistamisest, iga teenuse juures on terve rida agasid, mis teevad keeruliseks või võimatuks teenuse kasutamise. Sularaha kättesaaminegi muutub järjest keerulisemaks siis kuidas saab omavalitsuse teenuseid kasutada, mis toimivad ainult sularaha eest?
e
...../ 5. oktoober 2017 10:46
eemalt on ikka hea kaagutada...kui aga oled asja sees, näed asju teisepoole pealt ka....Riigikogu võtab vastu igasuguseid seadusi, mida kogu aeg ka muudetakse...kõik pannakse KOV-i kaela---aga sotstöötajaid ja abistajaid ei jätku, nad lahkuvad töölt ülekoormuse tõttu...Nõutakse teenuste andmist, kuid teenuste hinnad on kõrged ja raha ei jätku...see on probleem, mitte see, et KOV ei taha inimesi abistada----tahab, kuid jõudu ei jätku...ja muidugi saab KOv kogu sõimu, kuigi kov ei anna välja seadusi, ega eralda raha...kõik omavalitsused pole ka nii rikkad, et kogu ressurss suunata sotsiaaltöösse...on veel koolid, lasteaiad jm
h
hm,/ 5. oktoober 2017 12:52
sotsiaalabiks mõeldud ressursid võiks ikka sotsiaalabisse suunata, mitte lugeda aasta lõpus kokku sellest saadud ülejääke.
kov peab täitma seaduseid, aga nende täitmise kontroll on olematu.
Ei usu, et haldusreform midagi paremaks abivajajatele muudab, pigem saab veel rohkem ametnike poolset riigi ja seaduste vildakusele viitavat jama lugeda. Kordan veelkord: sotsiaalhoolekandeseadus on abivajajate aitamisele suunatud ja kov peab lähtuma sellest seadusest endale kov -i staatuse nõudmisel. Määruseid ei saa ka omatahtsi kehtestada. Mis seadusele ei vasta, on kehtetu. Aga, kes neid määruseid ikka kontrollib ning sellele kogu asi taandubki.
Inimesed, valige hoolega, keda valite.
h
hm,/ 5. oktoober 2017 14:09
ja ongi olemas inimesed, kes ei nõustu sellega, et abivajajat tuleb aidata?
Eriti, kui valitsus on selle ette näinud ja selleks vahendid eraldanud? Vaid näo järgi otsustame, millal abivajajale abi osutame, millal abivajaja oleks ise pidanud selle peale tulema, et tal on õigust abi saada, millal abivajajal ei ole õigust teada, et tal on õigus abi saada jne, jne. Kov otsustab, et ei anna seadusest tulenevat abi ja riik on süüdi, sest meil on teate siin sellised augud seaduses, mida tuleb abivajajate rahaga täita?
o
Olen kohanud/ 5. oktoober 2017 14:17
vaimustavaid füsioterapeute, suurepäraseid tegevusterapeute, motiveerivaid logopeede, kuid mitte ühtegi sümpaatset sotsiaaltöötajat.

j
Juulius/ 5. oktoober 2017 07:26
Mai tegi pika puuga on nõudmiste ja kisaga ära. Nagu artikli lõpus kirjas on, saab uuesti rahalist toetust, toiduabi ja ilmselt mingit muud toetust.
Rahalise toetuse 94 eurot raiskas ära igasuguste asjade peale. Tsitaat _ raiskasime ära selle teiste asjade peale. Paluti tuua kulutsekid. Ei olevat, sest vargad viisid minema. Muud ei vôtnud, ainult tšekid. No ütle nüûd.
Ja nii saadakse uuesti, raha, toiduabi ja ehk hakkab mõnel lehelugejal kahju ning soovib talle natuke rahalist abi anda. Tubli, kisaga sab kôik kätte.
Ärge arvake, et olen halb inimene. Lugege artikkel läbi ja ka teile hakkab vastu sellise nôudja käitumine, nôudmine ja peamine, et nôudja PEAB saama. Ja saab ka.
v
Varas./ 5. oktoober 2017 08:02
Aga mina tšekke just varastangi. Neil ju nime peal ei ole. Hiljem kasutan sots.raha saamiseks. Miks mitte? Sest raha vaestel tavaliselt ei ole, mida varastada.
s
5. oktoober 2017 08:30
Sa ei saa üldse arugi, millest jutt. Kogu terviseks.
v
Varas./ 5. oktoober 2017 10:20
Ja sina said minu vihjest aru? Kas pean tõesti iga kommentaari taha suurte tähtedega, "IRW!", kirjutama?
a
Aga mul tuttav/ 5. oktoober 2017 12:10
pisifirma juht, küsib pidevalt kui poes käin, et annaks sularahas tehtud ostu tsekid temale. Saavat käibemaksu tagasi.
Kunagi ma andsin talle neid tsekke, enam ei hooli - mina ei saa sealt sentigi tagasi, isegi paberi kilohinda mulle ei maksta. Aga üheskoos maksumaksjatena maksame selliste puukide omaturjal parasiteerimise ilusti kinni. See on see, kui oled heatahtlik aga vastu saad selle nagu eestis tavaline. See muide on ühine joon kõigi selliste inimeste juures.
t
to 12:10/ 5. oktoober 2017 14:01
k
5. oktoober 2017 08:27
Kõige kohta ei saagi saada tšekke. Tulebki lärmi lüüa ja lehte pöörduda, teisti ei hakkagi midagi muutuma. Ainult avalikustamist ametnikud kardavadki.
k
6. oktoober 2017 05:02
Kui sa ei tea teemat, hoia suu kinni. Artikkel ei ole tõene, vaid on maalitud abivajajast kohutav inimene.
n
Nojah/ 5. oktoober 2017 07:08
Selline lollpoolikute vastuste saatmine inimeste avaldustele on üldine tava. Eesti ametnikud saadavad inimesele kirjavastuseid mille koostamiseks ei ole inimese avaldust läbigi loetud. Linnukene pannakse vastatud kirjade reale kirja aga inimene mingit sisulist vastust või lahendust oma küsimusele ei saa.
s
Sots.töötaja---ikkagi ametnik!!!/ 5. oktoober 2017 07:03
Kelle ees tuleb müts maha võtta ja laskuda põlvili!
r
5. oktoober 2017 10:44
i
inimkonnale/ 5. oktoober 2017 05:41
Õpetussõnad 21:Õpetussõnad eluks ja käitumiseks
1 Kuninga süda on Jehoova käes nagu veeojad: tema juhib seda, kuhu ta iganes tahab!
2 Kõik mehe teed on ta enese silmis õiged, aga Jehoova katsub südamed läbi!
3 Teha, mis õige ja kohus - see on Jehoovale olulisem kui ohver!
13 Kes suleb oma kõrva viletsa hädakisale, see peab ka ise karjuma vastust saamata!
14 Salajane and vaigistab viha ja kingitus põue - tugeva raevu!
15 Õigele on rõõmuks, kui tehakse õigust, aga kurjategijaile on see ehmatuseks!
a
Allahu akbar/ 5. oktoober 2017 06:25