Krimi

Kohus mõistis kaks noort pussitajat vangi (7)

Toimetas Kristin Aasma, 4. oktoober 2017 17:27
Kohtualune. Pilt on illustreeriv.Foto: Teet Malsroos
Tartu Maakohus tunnistas Karl Kristjan Nurmiku (21) ja Joosep Moori (21) täna süüdi tänavu 11. veebruaril Tartus Raatuse tänavas asuvas korteris noarünnaku toime panemises. Mõlemad noormehed, kes varem on kriminaalkorras karistamata, tunnistati süüdi omavolilises sissetungis, kehalises väärkohtlemises ja tapmiskatses.

Nurmikule mõistis kohus seitsmeaastase ja Moorile kolmeaastase vangistuse. Kuna asi lahenes kohtus lühimenetluses, vähendas kohus tulenevalt seadusest mõlema karistust ühe kolmandiku võrra. Seega tuleb Nurmikul kanda nelja aasta ja kaheksa kuu ning Mooril kahe aasta pikkune vangistus. Moorile mõisteti karistus tingimisi kolmeaastase katseajaga, mille jooksul peab ta täitma kriminaalhoolduse kontrollnõudeid. Lisakaristusena ei tohi ta katseajal tarvitada alkoholi, samuti ei tohi ta omada narkootilisi aineid ega neid tarvitada, edastas Tartu Maakohtu Tartu kohtumaja.

Nurmiku karistuse kandmise algust arvestatakse tema kahtlustatavana kinnipidamisest kuriteo toimepanemise päeval. Moori karistuse hulka arvatakse eelvangistuses juba kantud kolm päeva.

Kannatanute kasuks tuleb süüdistatavatel solidaarselt hüvitada varalise kahju katteks kokku 808 eurot ja mittevaralise kahju katteks kokku 15 500 eurot. Menetluskuludena peab Nurmik tasuma 1395 ja Moor 1975 eurot.

Kohtus leidis tõendamist, et süüdistatavad panid teo toime kaastäideviijatena.

Nurmik ja Moor ostsid noad ja sisenesid nendega korterisse. Kuigi noaga ründas kolme kannatanut vaid Nurmik, ei sekkunud Moor kaaslase tegevusse aktiivselt ega teinud midagi rünnaku ärahoidmiseks. Moor vaid võimendas tekkinud olukorda, hoides samuti nuga käes.

Samal teemal

Karistuste mõistmisel arvestas kohus süüdistatavate teo panusega, leides, et Nurmiku süü on suurem. „Olulisteks tegude käivitajateks olid alkohol ja narkootikumid. Kannatanute üleelamisi on raske, kui mitte võimatu mõõta,“ sõnas kohtunik Ingeri Tamm kohtusaalis otsust selgitades.

Mõlemad süüdistatavad on varem kriminaalkorras karistamata.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tungisid süüdistatavad selle aasta 11. veebruaril joobeseisundis Tartus Raatuse tänavas asuvasse korterisse ilma selles elavate inimeste nõusolekuta. Tegutsedes grupis lepiti eelnevalt kokku, et minnakse kätte maksma samal hommikul tekkinud konflikti eest. Korterisse tungides oli mõlemal mehel käes nuga, millega Nurmik korteris viibinud inimesi korduvalt lõi ning ühele kannatanule eluohtliku vigastuse põhjustas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee