Laadin videot...
4
fotot
Alvar Kuusma, Rapla ()

Õhtuleht pakkus enne valimisi üksikkandidaatidele võimaluse teha endast valimisvideo ja riputada see üles Õhtulehe veebi. Nüüd on valimised läbi ja aeg vaadata mõtlikult tagasi ehk uurida, kuidas läks Õhtulehe üksikkandidaatidel.

Rapla vallas kandideerinud Alvar Kuusma sai kirja 12 häält ja oli sellega samas vallas kandideerinud kolme üksikkandidaadi seas teisel kohal. Vallavolikokku ta ei jõudnud.

Risto Nahkor, kes kandideeris Maardus, teenis täiesti arvestatavad 38 häält. Sellega muidugi Maardu linnavalitsusse asja pole, kuid üksikkandidaadi kohta on tegu väga südika esitusega.

Samamoodi suutis üllatavalt südikalt esineda Hendrik Tiido. Siiamaani pigem Õhtulehe krimirubriikides tegutsenud Tiido sai Nõmmel kandideerides 37 häält. Linnavolikokku see samuti ei vii, aga vähemalt üldtabelit vaadates on tegu korraliku tabelikeskmiku tulemusega. Napilt rohkem sai näiteks legendaarne kohtunik Valeri Lõõnik.

Kes on Tori valla kõige kuulsam inimene? Ikka Hillar Kohv ja Kohv tegi ka ääretult vinge tulemuse valimistel. 46 häält on korralik tulemus, millega suuremate erakondade esindajad suisa volikogusse jõudsid. Eesti valimissüsteemi omapärana jääb Kohv siiski poliitilisest elust kaugele, sest volikogu uks jääb temale suletuks.

Ja viimaks täiesti pöörane tulemus Saaremaa üksikkandidaadi Koit Kelderi poolt. Saaremaa vallas esinenud üksikkandidaat sai 395 häält, mis oli kogu Saaremaa teine (sic!) tulemus! Madis Kallas sai üle 1000, aga näiteks Kalle Laaneti jättis Kelder samamoodi selja taha. Muidugi, peab taas mainima, ei saanud selle tulemusega Kelder volikokku.

Õhtuleht pakkus kandidaatidele platvormi, kuid selleks pidid üksikkandidaadid tegema endast lühikese videoklipi. Alljärgnevalt pakume valikut Õhtulehele laekunud tutvustustest.

Alvar Kuusma, Rapla

 Alvar Kuusmaa kandideerib Rapla vallas ja ütleb, et kuna ta ei kuulu ühtegi erakonda ega valimisliitu, ei saa ta anda suuri valimislubadusi, aga saab ajada oma poliitikat. Muuhulgas muretseb ta bussiliikluse pärast ja lubab, et kui teda valitakse, jäävad koolid ja lasteaiad nii, nagu need on praegugi.

Maardus kandideerib Risto Nahkor, kes lubab olla rahva teener. Muuhulgas räägib ta, kuidas abistada venekeelseid inimesi ja lõpetuseks teatab ta, et on uhke olla valge rassi esindaja.

Risto Nahkor, Maardu (Risto Nahkor)

Tallinnas Nõmmel kandideerib 21-aastane Hendrik Tiido, kes lubab seista korraliku wifi-ühenduse eest. Üksikkandidaadina kandideerib ta, kuna ei näe pideval parteistumisel mõtet.

Hendrik Tiido, Nõmme (Hendrik Tiido)

Tori vallas, Pärnumaal, kandideerib Hillar Kohv, kelle esimene lubadus on seista toidupoodide toiduhävitamise vastu, et sellega aidata kaasa vaeste käekäigule. Järgmiseks lubab ta tuua Venemaalt odavaid ravimeid, et toimetulekuraskustega inimestel oleks võimalik end odavalt ravida.

Saaremaa vallas kandideerib Koit Kelder, kes saatis lõpetuseks kõige eklektilisema video. Siin ta paljut ei luba, vaid laseb rääkida enda eest lauluviisil.

Jaga artiklit

21 kommentaari

A
aga meie  /   14:05, 16. okt 2017
vanurist filmistaar Eve Kivi, kuhu tema jõudis?
P
Peeter  /   13:50, 16. okt 2017
Viinahaua mehel (ja ka mõnel teisel) on jutt muidugi loogiliselt võttes õige, aga tema küündimatust poliitikas näitab see, et ta mõtleb olmeprobleemidele. Riigi mõistes ei ole see, kas tähtaja ületanud toidukaupu tuleks vaestele jagada või mitte, mingit tähtust. See on marginaalne probleem. Tähtsamad on siiski pensionireform, mured tervishoius, alkoholiaktsiisid ja üaktsiisid laiemalt jms fundamentaalsed probleemid.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis